Kadınlar Bu Adada Erkeksiz Yaşıyor, Adada Erkek Yok

Sıradaki içerik:

Kadınlar Bu Adada Erkeksiz Yaşıyor, Adada Erkek Yok

20-SUPER-YANARDAG-PATLAYABILIR-Yellowstone-Listede-Volkanik-Kis
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

20 süper yanardağ patlayabilir! Küresel iklim değişikliği dünyanın dört bir yanındaki süper volkanları tetikledi. Yakın zamanda Yellowstone, etna, Toba ve Taupo gölü gibi yada La Garita kalderasının süper volkan patlamasına şahit olabiliriz.

Bilim insanlarının yarı uykuda olduğuna inandıkları yaklaşık 20 yanardağın aslında güncel bir risk oluşturabileceğini söylüyor. Her an gerçekleşebilecek süper volkan patlaması insan yaşamını etkileyecek.

Süper patlamalar, dünya tarihindeki en feci olaylar arasında yer alıyor ve muazzam miktarda magmayı neredeyse hemen salıyor. Bunlar küresel iklimi, dünyayı ‘volkanik bir kış’a sokacak noktaya kadar etkileyebilir. Volkanik kış, yaygın kıtlık ve nüfus bozulmasına neden olabilecek kadar anormal derecede soğuk bir dönem.

Volkanik Kış nedir? Volkanik kış, olarak alt atmosfer tabakasının bir yanardağ patlaması sonucu soğuması fenomeni. Kül ve kükürtlü gazlardan oluşan aerosollar ve sülfürik asit, büyük patlamayla stratosfere kadar fırlayarak sis gibi bütün Dünya’yı kaplar. Güneş ışınları böylece kısmen yutulur, kısmen de uzaya yansır. Stratosferde bu durum bir ısınmaya yol açar. Yerdeyse ortalamada Dünya iklimi soğur, bölgesel ve mevsimlere bağlı olarak aynı zamanda ısınmalar da olur.

İnsanlık için en tehlikeli süper yanardağ, herhâlde Yellowstone Milli Parkı’nda bulunan Yellowstone’dur. Bundan sonraki patlaması, jeologların görüşüne göre yakın olup jeolojik zaman aşımlarına göre yakın zamanda (birkaç bin yılda) bir patlama beklenmektedir.

Şu sıralar Dünya’da ancak birkaç süper yanardağ bilinmektedir. Yellowstone’un yanı sıra Toba gölü, Taupo gölü ve La Garita kalderası bilinenler arasındadır. Bunlar hakkında yeni videolar çok yakında kanalımızda yayında olacak.

500 Kadın Bu Adada Erkeksiz Yaşıyor! 

Medeniyetten Uzak 15 İnanılmaz Sıradışı Evler

GECE 3’te AYNALARDAKİ GİZEM 

Elon Musk Tesla Bot ile Herkesi Şok Etti 

Reenkarnasyonun En Büyük Kanıtı Olduğu iddia Ediliyor? 

Halil Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve komplo teorileri, gizli bilgiler, ilginç bilgiler hakkındaki araştırmalara yer veriyorum. Gizemli olayları ve merak edilen ilginç çalışmaları detaylı bir şekilde eğlenceli olarak inceliyorum. Hemen yerinizi alın!
ÜCRETSİZ ABONE OL! 

Bakmış Kanalında ayrıcalıklardan yararlanmak için katılın:
KATIL

☢️ Beni Sosyal Medya’dan takip edin, sorularınızı ve isteklerinizi mesaj olarak atabilirsiniz!
Mail : info@bakmis.com
İnstagram : bakmisonline
Twitter : halilbakmis

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.