KOCA AYAK Yeti İzi Bulundu Hindistan Ordusu Açıkladı

Sıradaki içerik:

KOCA AYAK Yeti İzi Bulundu Hindistan Ordusu Açıkladı

23 Mucizesi – Sayıların Gizemi
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

23 mucizesi…!

Sayıların gizemi, sırrı rakamların gücü. 2023 Türkiye merak edilenler. 23 sayısının  mucizesi anlamı numeroloji ilginç bilgiler.

Matematikçiler ve bilimadamları yıllardır 23 sayısı mucizesi üzerine araştırmalar yapıyor

Dünyanın en ünlü hatta Nobel ödüllü matematikçisinin kafasında takıntı yapacak kadar. Matematikçiler ve bilimadamları yıllardır 23 sayısı üzerine araştırmalar yapıyor. Birçok olayın merkezinde bu sayının olması ilginç bir tesadüf mü? Yoksa çok büyük bir gizemin içerisinde miyiz?

John Nash’in ’23’ takıntısı

23 muamması tüm olayların doğrudan 23 sayısıyla, 23 ün permütasyonlarıyla ya da 23 mucizesi le ilgili olan bir sayıyla bağlantılı olduğu inancıdır. Hakkında filmler çekildi demiştik, 24 Mayıs’ta New Jersey’de meydana gelen trafik kazasında eşi Alicia ile beraber ölen 86 yaşındaki Nobel ödüllü matematikçi John Nash’in ’23’ takıntısı “Akıl oyunları” filminin çekilmesine neden oldu. Profesör Nash, toplam 23 bilimsel makale yayımlamıştı.

Diğer bir film.

Yönetmenliğini Joel Schumacher’in üstlendiği; başrolde Jim Carrey’nin oynadığı ’23 Numara’ isimli film bu sır perdesi hakkında biraz daha kafamızı karıştırdı. Hatta filmin senaristi Fernley Phillips, senaryoyu yönetmen Joel Schumacher’a gönderdiğinde şöyle bir açıklama gelmişti “23 mucizesi olgusu hakkında bir şey bilmiyordum. Bu yüzden, Google’da arama yaptım ve bu sayı hakkında ölçü tanımaz bir çılgınlık olduğunu gördüm”

Gerçekten de öyle! Bu 23 mucizesi çılgınlık gibi her yeri sarmış durumda.

Alman bilgisayar korsanı ve Trojan virüsünün kaşifi Karl Koch 23 Mayıs’ta öldü. İntihar ettiği ve bu tarihi bilinçli olarak seçtiği tahmin ediliyor.
“Matrix Reloaded”daki açılış şifresinde son ve en önemli sayı 23’tür. Ayrıca Architect, Neo’ya son görevi olan Zion’u yeniden inşa etmesi için “Matrix’ten 23 kişi seçmesi gerektiğini” söyler.
“Beşinci Güç”te (Fifth Element) hikaye 23’üncü yüzyılda, 2263’te geçiyor.

Antik Çin’de de insanlar sayıların cinsiyetleri sembolize ettiğine inanıyordu. Çift rakamlar kadınları, tek rakamlar ise erkekleri temsil ediyordu. Asal sayı 23 ise en erkeksi sayı kabul ediliyordu. Bir felaket filmi Airport’ta, bombacının koltuk numarasının 23 seçilmesi bir tesadüf müydü? Ya da Lost dizisinde dünyanın sonunu engellemek için bilgisayara girilmesi gereken 6 sayıdan birisinin 23 olması…
Kuran’ın Hz. Muhammed (S.A.V.)’e indirilmesi 23 yıl sürdü.
Eski Ahit’e göre, Adem ile Havva’nın tam 23 kızı bulunuyor.
Her ebevyn, çocuğunun DNA’sına 23 kromozom verir.

Kanın tüm vücutta dolaşımını tamamlaması 23 saniye sürer.
İnsanlarda cinsiyeti belirleyen 23. Kromozomdur
Latin alfabesinde 23 harf bulunur
Julius Caesar suikasti sırasına 23 kez bıçaklanmıştır
William Shakespare 23 Nisan 1564’te doğmuştur- 23 Nisan 1616 ‘da ölmüştür

Tapınak şovalyeleri’nin 23 Büyük Üstadı vardır.
Micheal Jordan kariyeri boyunca hep 23 numarlı formayı giydi.
Dünyanın ekseni 23.5 derece eğridir.
Eski Mısır takvimleri 23 Temmuz’da başlardı.

Mayalar dünyanın sonu için 23 Aralık 2012’de başlayacağını inanıyorlardı. (20+1+2=23)
Jim Carrey’nin yapım şirketinin adı JC23 Entertainment’tır.
Pi sayısının (3,14159) ilk altı basamağının toplamı 23’tür.
Beatles’ın en son kaydedilen albümünün son şarkısı ‘Her Majesty’ 23 saniye sürüyor.

Peki 23 sayısı mucizesi hakkında sizin bildikleriniz. Yorumlara bekliyorum.
23 Haziran’da İstanbul’da seçim var?

 

 

7 rakamının gizemi ve sırrı (sayıların gizemi)
Deccal nerede ve ne zaman ortaya çıkacak?
Süper asker projesi (Geçmiş ve Gelecek)
Zaman Yolcusu Noah (2019 kehanetleri) 
Dünya’yı ve Tarihi Dize Getiren Adam Türk mü?

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • XxxX 4 ay önce
 • On beş temmuz iki bin on altı 23 harften oluşuyor .