arı vız vız vız – AfacanAli (Çocuk ve Bebek Şarkıları)

arı vız vız vız diye dolaşır. Eğitici ve eğlenceli! Çocuk, bebek şarkıları AfacanAli Okul öncesi sevimli dostlar şarkısı. Bebekler için, çocuklar için şarkılar. Çok eğlenceli bir çocuk şarkısı ile beraberiz. Bu eğlenceli şarkıyı küçük çocuklar ve bebekler çok sevecek.

Arı Vız Vız Vız çocuk şarkısı gibi okul öncesi çocukları tarafından en sevilen çocuk şarkılarını sizlerle buluşturuyoruz. Arı Vız Vız Vız şarkısı gibi en sevilen, en popüler Türkçe çocuk şarkılarını dinleyebileceğiniz oynatma listesine bir göz atmaya ne dersiniz? AfacanAli Kids TV

ARI VIZ VIZ VIZ şarkısı en sevimli işçi arı ailesi ile çizgi film olarak izleyebilirsiniz.
Çocukların en sevdiği ve en popüler çocuk şarkılarından Arı Vız Vız şarkısının yeni versiyonu.

Arı vız vız vız şarkısının şarkı sözleri:

Arı vız vız vız arı vız vız vız arı vız vız vız
Yaz geldi çiçekler açtı, arılar hep dolaştı,
Yaz geldi çiçekler açtı, arılar hep dolaştı,
Arı vız vız vız, ari viz viz viz, arı vız vız vız diye dolaşır.

Önce menekşeyi koklar, sonra gülü emeriz
Önce menekşeyi koklar, sonra gülü emeriz
Çiçek balını çiçek balını çiçek balını biz çok severiz.
Arı vız vız vız, arı vız vız vız, arı vız vız vız diye dolaşır.

Arı Vız Vız… Bu güzel animasyon filmiyle çocuklarımız eğlenceli vakit geçirirken adeta bir görsel şölen yaşayacaklar.

Arı Vız Vız şarkı sözleri…

Yαz geldi, çiçekler αçtı Αrılαr hep çαlıştı Αrı vız vız vız Αrı vız vız vız diye çαlışır Αrı vız vız vız diye çαlışır Önce menekşeyi koklαr Sonrα gülü emeriz Αrı bαlını, αrı bαlını Αrı bαlını, αrı bαlın Biz çok severiz

Fırtınαlı günde kışın Kαrlı buzlu hαvαdα Αrı uyuklαr, αrı uyuklαr Αrı uyuklαr, αrı uyuklαr Sıcαk yuvαdα Yαz geldi nαzlı çiçekler Güzel güzel αçαlım Hαydi αrılαr hαydi αrılαr Hαydi αrılαr, hαydi αrılαr Biz de yuvαdαn kırα çıkαlım

Müziğin Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Müzik, merkezi sinir sistemi, konuşma, düşünme, öğrenme, beden kontrolü gibi merkezleri uyarmaktadır. Ve bu alanlar gibi bir çok alanda gelişimleri destekler. Ayrıca çocukların bilişsel gelişimini, ses ve dil gelişimini, kendilerini ifade edebilmelerini, yaratıcılık becerilerini, soyut düşünmelerine de katkı sağlar.

Çocuklarda müzik yeteneği doğuştan başlar.

Doğumundan itibaren çevreden duyduğu ses uyaranlarına tepki verir. Ayrıca çocuklar bu ses uyaranlarına tepki göstermede yetişkinler ile çok benzerlik gösterirler. Ağlamalar ve gülmeler ile çocuk kendi sesinin farkına varır, ses tonunu alçaltıp yükselterek mutluluğunu mutsuzluğunu gösterir.  Çocukların kendilerini ifade edebilme ve iletişim kurabilmeleri için okul öncesi dönemde mutlaka müzik dinletilmelidir.

Müziğin Çocuklara Kazandırdıkları

Müzik, öncelikle okul ve okul öncesi dönemde çocuğa şarkı ve tekerlemeler yolu ile dil gelişimine katkı sağlar. Bunun yanında müzikal etkinlikler de çocuğun yaratıcılığına yaratıcılık katar. Araştırmaların sonucunda çocuğa dinletilmesi gereken müzikler genel olarak klasik müzik ve çocuk şarkıları olmalıdır. Çocuğun kelime dağarcığını olumsuz etkileyecek müziklerden kaçınılmalıdır.

Müzik eğitimi okuma yeteneğini arttıracaktır.

Yapılan araştırmalara göre müzik eğitimi alan öğrencilerin, almayan öğrencilere oranla daha hızlı ve hatasız okudukları açıklanmıştır. Notaları doğru seslendiren çocukların da harfleri doğru seslendirme oranın daha yüksek olduğu görülmüştür.

Motor becerileri gelişir

Çocuklar müziği duyduklarında, işitme, dokunma, ritm tutma, ses taklidi gibi birden fazla fonksiyonu aynı anda gelişir. Ayrıca bilişsel yeteneklerini de geliştiren bir faktördür. İlerleyen zamanlarda da müzikal yeteneğin ortaya çıkmasını ve o alanda daha kolay kavrayıp, ilerlemesini sağlayacaktır. Ayrıca seçilen müzik aletine göre özellikle ince motor becerileri gelişir.

AfacanAli Kids Tv Youtube Kanalı

Yeni çocuk kanalımızın ilk videosunu yükledik. Çocuklar için AfacanAli youtube kanalı sizce nasıl olmuş. Önerileriniz neler özellikle bu işte pro olanlardan öneriler alabilirsem memnun olurum.

Afacanali Kids Tv kanalına hoşgeldiniz.

Çocuklar için eğitici ve eğlenceli, oyuncak videoları AfacanAli kanalında. Bebekler ve çocuklar için hazırlanan videolar, çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak için hazırlanmıştır. Kanalımız çocukları eğlendirirken onlara okul öncesi eğitici bilgiler vermeyi de ihmal etmiyor. Birlikte eğlenecek ve zaman zaman da birlikte öğreneceğiz…

AfacanAli Çocuk kanalı; Okul öncesi çağındaki çocuklara uygun içerikli etkinlikler, bebekler için eğlenerek öğrenecekleri videolar ve oğlumuz Ali’nin dünyasından paylaşımlarımız olacak. Ali’nin bu güzel deneyimlerini izlemek için bizi takipte kalın, çok eğleneceğiz…

Bu eğitici kanal çocuklar için.

Oyuncaklarla oynamak sever misin? O zaman kanalımıza katılın. Kaçırmayın en eğlenceli çizgi filmi ve en sevdiğiniz kahramanlarla eğitici videoları. Oynuyoruz, öğreniyoruz ve keyifli zamanımızı geçiriyoruz.

AfacanAli ile eğlenceye hazır mısın?

Çocuk şarkıları, eğlenceli oyunlar, oyun havaları, çocuk bilmeceleri, bulmacalar, okul öncesi eğitici içerikler, ve dahası. AfacanAli ile eğlenceli şarkılar söyleyelim, renkli danslar edelim.

Bu kanal, Ali BAKMIŞ’ın ailesi tarafından oluşturulmuştur ve sürekli olarak ailenin denetimi altındadır. Video içeriklerinde asla çocukları olumsuz etkileyecek davranışlar yer almaz.

#çocukşarkıları #youtubekids #forkids #kids #forbaby #çocuk #childrenplay #kidssong #kidssongs #kidsvideos

https://www.youtube.com/channel/UC2kbm72BAGKQiFSah44Go

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz