Ay’ın gizemi videomuzda;

Nasa, uzaylılar ve ufo araştırması yapıyoruz. Gezegenler belgeseli olarak seri video yapmayı amaçlıyorum. Yakalanan uzaylı görüntüleri gizli bilgileri merak edilenleri araştıracağız. Evrende yanlız mıyız? Umarım bilgilendirici ve eğitici video olur. Uzay, gezegenler (dünya, mars, satürn, jüpiter) yani güneş sistemimiz inceleme konumuz. iyi seyirler.

Ay da bir gariplik var dersek, garibinize gider mi?

Ay işte orada gözümüzün önünde duruyor, üstelik birkaç defa gittik ve geldik, garip olan ne olabilir, diyebilirsiniz. İyi de acaba işin ne kadarını biliyoruz? Ay’la ilgili olarak elde edilen bilgilerin bizlere ne kadarı açıklandı. Ortada ciddi ve çarpıcı iddialar var. Daha da ötesi bilimcilerin gözlemleri var öyleyse işin aslı nedir? En inanılmazı ise Ay’ın yapay bir uydu olduğu iddiasıdır.

Ay dünyanın yörüngesine neden kondu ?

Ay’ın geçmişi nedir veya orjini nereden geliyor ? Bu sorunun cevabı yoktur ya da bir bulmacadır. Bugün bilim üç ana kuram üzerinde duruyor.

Peki Ay nereden gelmiş olabilir?

Bir NASA dökümanında “Bu en büyük bulmacadır” deniyor. NASA bilim adamları, kesin bir çözüm olmadığını açıkça söylüyorlar, çalışmalar var, bilgiler, olaylar var ama henüz kesin cevap yok.
Apollo yolculukları öncesinde, Nobel ödüllü Dr. Harold Urey ve bir grup bilim adamının inandıklarına göre;

Ay kozmosun bir parçasıdır ve Ay’da yabancı bir uygarlığın izleri bulunacaktır. Ay’a ayak basmamız ve bilgi toplamamız Mars’a, Venüs’e veya asteroidlere ayak basmamız kadar önemlidir.

Ay’ın ve Mars’ın uydular aracılığıyla bize gönderilen fotoğraflarının insanlara şaşırtıcı gelmesi normaldir. Sonuçta bu fotoğraflar daha önce araştırılmamış ve haklarında yanlış teoriler üretilmiş dünyalara aittir. Son bir kaç yüzyıl içinde Ay’ı gözlemleyen astronomlar parlak ışıklar, sis ve bulutlar gibi normal olmayan bazı olaylar rapor etmektedirler. Çoğu bilim adamı ise bu gelişmeler hakkında kısa yorumlar yapmakla yetinmekte ve ortaya atılan yeni teorileri çürütmeye çalışmaktan başka bir şey yapmamaktadır.

Ay ın esrarengiz yüzü

Doğal uydumuz Ay’ın esrarengiz yüzü hakkında bilinen çok az şey vardır; bu bilgilerin çoğu da bilimsel düşüncenin merkezindekiler tarafından göz ardı edilmektedir vede saklanmaktadır.. Ay’ın uzay araçları tarafından çekilen fotoğraflarında, fizik yasalarına uymayan esrarengiz yapılar göze çarpmaktadır. Ay kraterlerinde gözlemlenen bu devasa yapılar çevrelerindeki gizemli ışıklar ve bulutlarla kendilerini göstermektedirler. Ay düzlüklerinde milyarlarca yıllık meteor bombardımanlarına rağmen hala ayakta kalmayı başarmış, şaşırtıcı yüksekliklerde sivri tepeler bulunmaktadır. Bunların varlığına ilişkin fotografik kanıtlar NASA’nın internet sayfasında yer almaktadır ki bunlar sadece konunun halka aksettirilen bölümünü oluşturmaktadır.

NASA’nın Ay araştırmaları

Bu gizlilik, yayımlanan görüntülerin çoğunun neden kötü kalitede olduğu; Apollo uzay aracının Ay’a iniş fotoğraflarının neden stüdyo kaynaklı gibi göründüğü; NASA’nın Ay araştırmalarını neden durdurulduğu gibi soruların cevapsız kalmasına neden