Orman Yangını GERÇEKLERİ

Sıradaki içerik:

Orman Yangını GERÇEKLERİ

Büyük İstanbul Depremi için Deprem Kahini Hoogerbeets 2019 Türkiye Kehaneti
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu Tarihlere Dikkat! Büyük İstanbul Depremi

Büyük İstanbul depremi için, deprem kahini Frank Hoogerbeest 2019’da yeni Türkiye ve dünya deprem kehanet lerini açıkladı. 2019 kehanetleri gerçekleşen deprem kahini marmara da özellikle İstanbul da deprem olma olasılığının çok yüksek olduğunu açıkladı.
Deprem uzmanları son günlerde artan depremlere dikkat çekerek, büyük İstanbul depremi için artık sayılı günlerin kaldığını; deprem kaçınılmaz bunu engelleyemeyiz asıl soru bunu en hafif şekilde nasıl atlatabiliriz… 1999 depreminin 3 katı büyüklüğünde bir değil 2 depremin beklenildiği ve tsunami ihtimalinin de olduğunu uzmanlar tartışıyor.

Tags: #deprem #istanbuldepremi #marmaradepremi #türkiye #sondakika
 • Peki sizce deprem ne zaman olacak?
 • Büyük istanbul depremi ne zaman?
 • 99 depremi ders oldu mu bizlere?
 • Deprem kahini istanbul için tahminleri tutabilir mi?

Deprem oldu, olacak! Her an ve her zaman olabilir bu bir doğa olayı!

Peki bizler bu depremleri en az şekilde hissetmek, en az hasarla atlatmak için neler yapıyoruz? Mesela evinizde bir deprem çantanız var mı? Ailecek yaptığınız bir deprem planınız var mı? Deprem sigortanızı yaptırdınız mı? Aile fertleri olabilecek bir deprem ve sonrası ile ilgili bilgilendirme ve ne yapacakları ile bilgi verildi mi? Peki ya eviniz depreme dayanıklı bir bina mı?

Frank Hoogerbeets kimdir?

Hollandalı Frank Hoogerbeets, internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı deprem tahminlerinin doğru çıkmasının ardından; tüm dünyada ‘deprem kahini’ olarak tanınmıştı.
Deprem kahini’ Şubat ayının son iki haftasına dikkat çekmiş ve mega deprem olacağını belirtmişti. Ekvador’da aynı hafta içinde yaşanan 7,5 büyüklüğündeki deprem akıllara tekrar ‘deprem kahini’nin açıklamalarını getirmişti. Ardından Türkiye için de uyarılarda bulunmuş ve Denizli, Acıpayam’da 20 Mart tarihinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Depremi tahmin etmişti…!

Geçtiğimiz günlerde sismik hareketlere dikkat çeken Hoogerbeets 4-5 Ağustos’a dikkat çekmiş… 4 Ağustos’ta Japonya’da nükleer felaketin yaşandığı Fukuşima bölgesinde 6,3 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Hoogerbeets, Ditranium adlı internet sitesinde ve YouTube hesabında yeni uyarılarda bulundu. Hoogerbeets, YouTube hesabında paylaştığı videoda gezegen hizalanmalarının sismik dalgayı tetikleyebileceğini ifade ederek uzun zamandır 6 üzeri deprem olmadığına dikkat çekti.

Hoogerbeets, Ağustos ayı sonları yada Eylül başında 7 şiddetinde Doğu Akdeniz’de bir deprem beklediğini de açıkladı. Hoogerbeets Türkiye’de 17 Ağustos 1999’da meydana gelen Gölcük Depremi’ni değerlendirerek, 7,4’lük deprem öncesi son derece kusursuz bir dizilimin oluştuğunu belirtti. Hoogerbeets bu dönemde Güneş, Venüs ve Uranüs’ün de mükemmel biçimde hizalandığı bilgisini de paylaştı.

17 Ağustos 1999’da gerçekleşen 7.4 büyüklüğündeki deprem Türkiye’nin görüp göreceği sonuncu deprem olmayacak.

Videoda açıklamaları bulunan uzmanlar;

– Prof. Dr. Haluk Özener
– Prof. Dr. Naci Görür
– Prof. Dr. Marco Bohnhoff
– Prof. Dr. Eser Çaktı
– Doç. Dr. Bülent Özmen
– Prof. Dr. Coşkun Sarı
Gürkan Erdoğan (İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı)
Cemal Gökçe (inşaat Mühendisi)
Ali Nasuh Mahruki (Arama ve Kurtarma Derneği kurucu başkanı AKUT)

Bu video Canon Eos M50 ile çekilmiştir. Montaj ise Filmora 9 ile yapılmıştır. Video süresi 10:32

ABONE OL.! 

Youtube kanalımızdaki diğer popüler videolardan bazıları ;
Büyük Marmara Depremi için Tarih Verildi 2019
NEDEN Tarihçilerimiz Kripto YAHUDİ 
Türkiye’de Meleklerin Yaşadığı Yeraltı Şehri 
Deprem Kahini Frank Hoogerbeets Yine Bildi
2019 Kehanetleri Gerçekleşti Zaman Yolcusu Noah 

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları. Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi… Antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.