Türkiye’de Girilmesi Yasak Olan Gizemli 8 Yer!

Sıradaki içerik:

Türkiye’de Girilmesi Yasak Olan Gizemli 8 Yer!

Büyük istanbul depremi olursa ne olur
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Büyük İstanbul Depremi

Büyük İstanbul depremi olursa ne olur? Deprem sonrasında yaşanacaklar, İstanbul depremi neleri ve nereleri hangi ilçeleri etkileyecek?

İstanbul’da deprem olacak mı” ve “deprem ne zaman olacak” sorusu aklımızda iken deprem olduktan sonra ki kayıplar ve hasarlar asla göz ardı edilmemeli. Bu video sonrasında deprem hazırlığı için bir çok sebebiniz olacak. Bu farkındalığın herkese kazandırılması gerekiyor. Depremin ne zaman olacağını bilemeyiz ama ona nasıl hazırlanacağımızı öğrenebiliriz. Videoyu paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz?

17 Ağustos 1999 Marmara depremini yaşadıktan sonra adım adım farkındalık çağrıları yükselmeye başladı, gerek siyasilerin gerekse sivil toplum kuruluşlarının kırmızı alarmları, depreme hazırlık konusunda önlem açısından kentsel dönüşümü gündemimize taşıdı. Fakat kentsel dönüşümün ne kadar doğru uygulanıp uygulanamadığı konusu da çoğu kez mimar-mühendis ve deprem uzmanlarınca tartışıldı.

Konuştuğumuz tüm deprem profesörleri, “Tablo vahim. Deprem olacak hem de çok ağır sonuçlar doğuracak. Yıkımlar kaçınılmaz. Olası yıkımdan sağ çıkabilmek için ise kurtarma ekiplerinin ve siyasilerin önlemlerinden çok öncelikle bireylerin kendilerini kurtaracakları eğitime sahip olmaları gerekiyor. En büyük rol yine öncelikle vatandaşa düşüyor. Vatandaş önce tedbirini alacak. Daha sonra yetkililerden ne önlem alıp almadıkları konusunda hesap soracak. Toplum tabanlı eğitim eksikliğimiz var” ortak fikrinde buluşuyor.

➡️ KANALA ABONE OL!

❓ “Olursa Ne Olur?” serimizde daha fazla video izleyebilirsiniz 😉
Zombi Kıyameti Gerçekleşirse Ne Olur? 
Güneş 1 Hafta için Yok Olsaydı Ne Olurdu?
Kara Deliğin İçine Atlarsanız Ne Olur? 
3. Gözün Açılsaydı Bir Günün Nasıl Geçerdi? 

⚠️ Deprem Hakkında bu videolarıda izlemelisin!
Deprem Çantası -Acil Durum Hayatta Kalma Kiti- 
Büyük istanbul Marmara Depremi Olacak mı?
Bu Tarihlere Dikkat! Büyük İstanbul Depremi

🤩 Bakmış Kanalında daha fazla video izleyin!
Uzay ve Uzaylı Komplo teorileri Videoları
Zombiler Hakkında Araştırma Videoları
Türkiye ve Dünya Kehanetleri ve kahinler Videoları
Kıyamet Sonrası Bilim Kurgu Videoları
İlginç Gizemli Esrarengiz Videolar
Cin Hikayeleri ve Cinler Alemi Hakkında Videolar

Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve komplo teorileri, gizli bilgiler, ilginç bilgiler hakkındaki araştırmalara yer veriyorum. Gizemli olayları ve merak edilen ilginç çalışmaları detaylı bir şekilde eğlenceli olarak inceliyorum. Hemen yerinizi alın! ABONE OLUN!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.