AY IN GİZEMİ – Nasa, Ufo ve Uzaylılar – Gezegenler

Sıradaki içerik:

AY IN GİZEMİ – Nasa, Ufo ve Uzaylılar – Gezegenler

Dünya tarihi dendi mi ilk aklınıza gelen Cengiz Han olmalı. Türk tarihi için önemli bir isim aslında. Peki Türk mü? Moğol mu? Tatar mı? Kırım Türklerin mi?
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk tarihi için önemli bir isim

Dünya tarihi dendi mi ilk aklınıza gelen Cengiz Han olmalı. Türk tarihi için önemli bir isim aslında. Peki Türk mü? Moğol mu? Tatar mı? Kırım Türklerin mi? Bu belgesel tadında videomuz da Türkiye’den Orta Asya içine Moğollar ı araştırıyoruz.

Dünya tarihi dendi mi ilk aklınıza gelen Cengiz Han olmalı. Türk tarihi için önemli bir isim aslında. Peki Türk mü? Moğol mu? Tatar mı? Kırım Türklerin mi? Bu belgesel tadında videomuz da Türkiye’den Orta Asya içine Moğollar ı araştırıyoruz.

Cengiz Han

1162 yılında Onon Nehri kıyısında bir çocuk dünyaya gelmişti. Doğduğunda avucunun içinde kan vardı. Kabilenin şamanı, bunun tanrılar tarafından gönderilen bir işaret olduğunu ve bu işareti, doğan çocuğun ileride çok büyük bir hükümdar olacağı şeklinde yorumlamışlardı. Bütün dünyanın kaderini ve düzenini değiştirecek olan bu çocuk Cengiz han’dan başkası değildi!

Cengiz han olması hiç kolay olmamıştı…

Doğan bu küçük çocuğun ‘Cengiz han’ olması hiç kolay olmamıştı… O kadar çok kan döktü ki Müslümanlar ve hiristiyanlar deccal olduğuna inandılar. O kadar çok kadınla beraber oldu ki bugün Her 200 erkekten biri Cengiz han’ın soyundan geldiği düşünülüyor.

Geçmişin gizemli dünyasında bugün, Moğolların en büyük kağanı olarak tarih sayfalarında yerini alan Cengizhan’ın Moğol mu yoksa Türk mü tartışmalarıyla ilgili konuyu ele alıyoruz…

Moğollar Türk mü? Peki Osmanlı devleti Türk müydü? Osmanlı tarihi nden başlatılan tarihimiz bizlere ezberletilen Osmanlı torunları tanımı ne kadar doğru? Peki ya dünya üzerinde yaşayan her 200 erkekten birinin Cengiz han’ın torunu olduğunu biliyor muydunuz? ilk Türkleri araştırmamız bu videomuz da devam ediyoruz.

Cengiz han belgeseli olarak isimlendirdiğim bu video içerisinde ilginç bilgiler ile karşı karşıya kalacak gerçek vatan ımızın sınırlarını sorgulayacaksınız. Osmanlı tarihi ve padişahlar ne kadar Türk? Tamamı Türkçe olan bu belgeselimizi izlerken çok şaşıracak ve ülkemizde ki tarih eğitim ini sorgulayacaksınız. Türk tarihi ve hatta Dünya tarihi göktürkler (göktürk yada köktürk) üzerine kurulmuştur. Kırım tatarları ve kırım türkleri Kubilay han tengri. Kırım nerede?

CENGİZ HAN KİMDİR?

Cengiz Han (Cenghis Khan, Çinggis Haan ya da doğum adıyla Temuçin (anlamı: demirci), Moğolca: Чингис Хаан ya da “Tengiz” (anlamı: deniz), Farsça: چنگیز خان; d. 1162 – ö. 18 Ağustos 1227), Moğol komutan, hükümdar ve Moğol İmparatorluğu’nun kurucusudur. Cengiz Han, 13. Yüzyılın başında Orta Asya’daki tüm göçebe bozkır kavimlerini birleştirerek bir ulus haline getirdi ve o ulusu Moğol siyasi kimliği çatısı altında topladı. Temuçin adı demirci manasına gelmektedir. Cengiz lakabını ise daha sonradan almıştır. Babası Yesügüy Bahadır, Moğolistan’da ün kazanmış Kıyat Tatar boyunun lideridir. Temuçin’in 3 eɾkek kaɾdeşi Hazaɾ Кasaɾ, Кaçiun ve Temüge’nin yanı sıɾa biɾ de kız kaɾdeşi Temulin vaɾdı. Bekteɾ ve Belgütey adlı da iki üvey kaɾdeşi vaɾdı. Cengiz Han’ın ilk kaɾısı Böɾte’den 4 çocuğu oldu. Bunlar: Cuci (d. 1185 – 1227), Çağatay ( ‘ – 1242), Ögeday (‘ – 1241), Tuluy (d. 1190 – ö. 1232)

 

► Bu videolara da bakman gerekiyor!

NEDEN Tarihçilerimiz Kripto YAHUDİ Sır Gibi Gizlenen Türk Tarihi
AY’IN GİZEMİ Gezegenler Belgeseli (Nasa, Ufo, Uzaylılar)
9 ve 19 Sayısı GİZEM SIR MUCİZE
Hayvanlar Neden DÖNÜYOR? Deccal – Hz Mehdi
Lucid Dream Bilinçli Rüya Teknikleri
Epifiz Bezi Nasıl Temizlenir Zihin Gözü ilacı 3. Göz

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.