Çörek Otu ve 41 Ayetel Kursi BİLİNMEYEN BÜYÜK SIRRI MUCİZESİ

Sıradaki içerik:

Çörek Otu ve 41 Ayetel Kursi BİLİNMEYEN BÜYÜK SIRRI MUCİZESİ

ÇILGIN UZAY TEORİSİ! Kara Deliğin İçine Atlarsanız Ne olur
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kara Deliğin İçine Atlarsanız Ne olur?

Çılgın bir uzay teorisi! Hiç düşündünüz mü? Kara deliğin içine atlarsanız ne olur? Bir şekilde uzayda bir kara deliğin önünde durma ve bunun nereye gidebileceğini bulma fırsatına sahipsiniz. Atlayacak mısın? Cesaretini topladın, evrende ışığın bile kaçamayacağı o dev boşluğa girdiğinde tam olarak ne olurdu?

Durham Üniversitesi’nden Profesör Richard Massey , kozmos hakkında bildiğimiz kadarıyla , kara delikler söz konusu olduğunda tüm verilere tam olarak sahip olmadığımızı belirtiyor.

Öyleyse bir kara deliğe düşersen nereye giderdin?

Massey şunları söylüyor:

“Kim bilir? Bir olay ufkundan düşmek, kelimenin tam anlamıyla perdenin ötesine geçiyor – biri onu geçtikten sonra, kimse bir mesaj gönderemez. Muazzam yerçekimi tarafından parçalara ayrılacaklardı, bu yüzden düşen birinin herhangi bir yere varacağından şüpheliyim. ”

Parçalara mı ayrıldı? Bu tam olarak kimsenin duymak istediği bir şey değil. Ancak kara deliklerin gizemiyle ilgili sahip olduğumuz gerçeklere uyuyor.

Einstein’a dönüş

Çoğu fizikçi, Albert Einstein’ın genel görelilik teorisinin, uzay-zamanı yerçekimi ile ilişkilendirdikleri için kara delikleri tahmin ettiği konusunda hemfikirdir . Live Science’a göre bunun yıldızların ölümü üzerinde doğrudan etkileri vardır :

“Kara deliklerin, arkasında küçük, yoğun bir kalıntı çekirdek bırakan büyük bir yıldızın ölümünden kaynaklandığı biliniyor. Bu çekirdeğin Güneş’in kütlesinin kabaca üç katından fazlasına sahip olduğunu varsayarsak , yerçekimi öyle bir dereceye kadar boğulur ki, kara deliğin sonsuz yoğun çekirdeği olduğu anlaşılan tek bir noktaya veya tekilliğe düşer. ”

Kara delik Cygnus

Öyleyse bir kara delikte bulunan gibi sıfır yerçekimi kuvveti insan vücudu için ne anlama geliyor? İyi bir şey yok, bu kesin, diyor Profesör Massey:

Massey’e göre, gelgit kuvvetleri vücudunuzu atom ipliklerine (veya aynı zamanda bilindiği üzere ‘spagettifikasyon’) indirgeyecek ve nesne sonunda tekillikte ezilecektir. Bir yerde –belki de diğer tarafta – ortaya çıkabileceğiniz fikri tamamen fantastik görünüyor. ”

Bir kara delik aracılığıyla evrende hiç duyulmamış bir hızda seyahat etmek için çok fazla. Çizim tahtasına geri dönün.

Solucan deliği Kimse?

Herhangi bir üretken amaç için kara delik kullanma umutlarımızdan vazgeçelim ve bunun yerine bir solucan deliğine odaklanalım. Işe yarar mı?

Bilimsel topluluktan bazıları, kara deliklerin aslında diğer galaksiler için solucan deliği olabileceğini öne sürdüler ve Einstein’ın kendisi bu olasılığı araştırdı:

“Einstein, 1935’te uzay-zamanda iki farklı noktayı birbirine bağlayan köprüleri teorileştirmek için Nathan Rosen ile birlikte çalıştı. Ancak, Einstein’ın genel teorisinin astrofiziksel etkileri konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan fizikçi Kip Thorne 1980’lerde yeni bir zemin kazandı. görelilik – nesnelerin fiziksel olarak içlerinden geçip geçemeyeceği hakkında bir tartışma başlattı.

Einstein-Rosen köprüsünün simülasyonu (Via J.Gabás Esteban / Flickr )
Amerikalı teorik fizikçi ve Nobel ödüllü Kip Thorne’a göre sorun şu ki, solucan deliği diye bir şey olup olmadığı bile kesin değil :

“Evrenimizde yaşlandıkça solucan deliği haline gelebilecek hiçbir nesne görmüyoruz.”

Kara delik / Beyaz delik

Belki kara delikler beyaz deliklere yol açar. Bu, Rus kozmolog Igor Novikov’un ilk bahsettiği 1960’larda ilgi gören bir teori. Bunun nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır:

Novikov, bir kara deliğin geçmişte var olan bir beyaz deliğe bağlanmasını önerdi. Kara deliğin aksine beyaz delik, ışığın ve maddenin çıkmasına izin verir, ancak ışık ve madde içeri giremez. ”

Ancak bu fikirde de sorunlar var. Kara deliklerin öldüğünü biliyoruz, ancak bunların beyaz delikler olup olmadıklarından veya beyaz deliklerin siyah olanın tam tersi olup olmadıklarından emin değiliz.

Hızlı Bir Yere Gitme

Tüm bu spekülasyonlar bizi birçok yönden başladığımız yere geri götürüyor: Kara delikler hiçbir yere götürmez ve gitseler bile, diğer tarafı görecek kadar yaşayamazsınız.

Fizikçiler Ahmed Almheiri Donald Marolf Joseph Polchinski, ve James Sully Stephen Hawking tarafından yapılan çalışmalarla ilgili genişletilmiş ve bir ile geldi zorlayıcı fikri:

“AMPS güvenlik duvarı veya kara delik güvenlik duvarı hipotezi olarak bilinen bir teori üzerinde çalıştılar. Kuantum mekaniği hesaplamaları sayesinde, olay ufkunu devasa bir ateş duvarına çevirebilir ve temas eden her şey anında yanabilir. Bu anlamda, kara delikler hiçbir yere götürmez çünkü hiçbir şey içeri giremez. ”

Ancak bu teori, genel görelilik teorisini doğrudan ihlal ediyor.

Konu ile ilgili Popüler Videolar:

SAVE RALPH ve GERÇEKLER! Öğrenince Çok Şaşıracaksınız
TÜRK MİTOLOJİSİNDE BİLİNMEYEN EN İLGİNÇ 30 YARATIK
TARİHİ UFO PROJESİ –  Sahte Uzaylı İstilası
UFOLAR GERÇEK Mİ? İnsan Yapımı Uçan Daireler (Sahte Uzaylı İstilası)
51. BÖLGE Baskını – Pentagon UFO itirafı ve UZAYLILAR
ANUNNAKİLER HAKKINDA TÜM GERÇEKLER!
Sahte Uzaylı istilası – Uzay Komutanlığı – Mavi Işık Projesi -UFO itirafı

Ve daha fazlası youtube kanalımızda…

Bakmış Kanalına Abone Olmayı Unutma!

Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve bu kehanetler hakkındaki araştırmaları, gizemli olayları ve merak edilen arkeoloji çalışmalarını detaylı bir şekilde incelemektedir. Birbirinden farklı kategorilerde onlarca içerik ve video sizleri beklemektedir. Sizler de tüm bu içerikleri kolayca takip etmek, videoları izlemek için hemen ücretsiz yerinizi alın!

ÜCRETSİZ abone olmayı unutmayın; http://bit.ly/2ReyspU

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.