Makalede Neler Var?

Çin’den Gelen Görüntüler

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 362 kişi hayatını kaybetti. Pekin yönetimi ölümcül virüsün yayılmasını önlemek için birçok önlem alırken, bazı şehirleri de karantina altına aldı. İlk olarak virüsün ortaya çıktığı Vuhan kenti karantinaya alınırken, daha sonra Huanggang, Ezhou ve Chiba şehirleri de eklendi. Karantinaya alınan şehirlerin dünya ile bağlantısı kesiliyor, şehirler arası yollar beton bloklarla kapatılıyor.

Coronavirus Türkçe anlamı Yeni koronavirüs

Bu yeni salgın hastalık corona virüs , Wuhan virüsü yada Çin virüsü. Korona virüs nedir? Türkiye ne zaman ulaşır? Çin’de yayılan virus nedeniyle Vuhan karantina altına alındı. Dünya tehlikede mi? ismi tam olarak 2019-nCoV olarak adlandırılıyor. Yani açılımı ise 2019 Novel Coronavirus Türkçe anlamı Yeni koronavirüs..

Şu ana kadar 362 kişinin ölümüne neden olan koronavirüsünün ortaya çıktığı Çin’in Vuhan kentinde vatandaşlar, gece pencerelerden birbirlerine sesleniyorlar. Karantinaya alınan kentte halk, pencerelerden “Dayan, savaşmaya devam et” şeklinde seslenerek birbirlerine destek oluyorlar.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 362 kişi hayatını kaybetti. Pekin yönetimi ölümcül virüsün yayılmasını önlemek için birçok önlem alırken, bazı şehirleri de karantina altına aldı. İlk olarak virüsün ortaya çıktığı Vuhan kenti karantinaya alınırken, daha sonra Huanggang, Ezhou ve Chiba şehirleri de eklendi. Karantinaya alınan şehirlerin dünya ile bağlantısı kesiliyor, şehirler arası yollar beton bloklarla kapatılıyor.

VATANDAŞLAR PENCERELERDEN BİRBİRLERİNE SESLENİYOR

Ölümcül koronavirüsün ortaya çıktığı Vuhan’da halk birbirine kenetlenmiş durumda. Sosyal medyaya düşen görüntülerde, kentte yaşayan vatandaşların pencerelerden “Dayan, savaşmaya devam et” şeklinde birbirlerine seslendiği görülüyor.

“GÜÇLÜ KAL VUHAN”

Daha önce de Vuhan’da bir sitede apartman sakinlerinin pencerelerden “Güçlü kal Vuhan (Vuhan jiayou)” şeklinde birbirlerine seslendiği görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

NE OLMUŞTU?

Çin’de, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle can kaybı 361’e, virüs bulaşan kişi sayısı 17 bin 205’e yükselmiş, virüsün tespit edildiği kişi sayısı dünya genelinde ise 17 bin 300’ü aşmıştı.

Yeni tip koronavirüs, ilk olarak Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık’ta tespit edilmişti. Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu, 31 Aralık’ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide daha “gizemli” hastalığın görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatmıştı.

Salgın nedeniyle çok sayıda hava yolu şirketi Çin’e uçuşlarını askıya almış, Dünya Sağlık Örgütü de “uluslararası kamu sağlığı acil durumu” ilan etmişti.

Yeni tip koronavirüs, ilk olarak Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık’ta tespit edilmişti. Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu, 31 Aralık’ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide daha “gizemli” hastalığın görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatmıştı.

Ülkede yeni tip koronavirüse yönelik yürütülen bilimsel çalışmalarda virüsün genetik dizininin Çin’e özgü yarasa ve yılan türlerinden kaynaklandığına dair ilk sonuçlar elde edilmiş, daha sonra salgın sona erinceye kadar ülkede yabani hayvan ticareti yasaklanmıştı.

DEHŞETE DÜŞÜREN GÖRÜNTÜLER

Çin’in yerel kaynaklarından paylaşılan bir görüntüde, virüsten hayatını kaybedenlerin cesetlerinin krematoryumda yakılmak üzere bekletildiği anlar yer alıyor. Sedyeler üzerinde art arda dizilmiş cesetler, virüsün sebep olduğu ölü sayısı hakkında kafa karışıklığı yarattı. Görüntüler, kamuoyunda ‘ölü sayısının saklandığı’ iddiasının yayılmasına sebep oldu.

ÇİNLİ DOKTORLARIN SUSTURULDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

SARS salgınından beri dünyanın en ölümcül hastalıklarından biri olan koronavirüs ile ilgili gündemi sarsacak bir iddia ortaya atılmıştı. New York Times’a konuşan bazı kaynaklar, Çin hükümetinin, hastalıkla ilgili açıklamalarda bulunan doktorları susturmak için baskı uyguladığını öne sürmüştü.

KORONAVİRÜS PAYLAŞIMI YAPAN DOKTORA CEZA GELMİŞTİ

Son yılların en büyük salgını olan koronavirüs ile ilgili Aralık ayında paylaşım yapan bir doktorun ceza aldığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı.

SON 24 SAATTE 64 KİŞİ ÖLDÜ

Ulusal Sağlık Komisyonu (NHC) ayrıca ülkede koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saatte 64 can kaybının olduğunu, yeni tespit edilen vaka sayısının 3 bin 235 olduğunu bildirdi.

NHC, ülkedeki can kaybının 414’ünün koronavirüs salgının merkez üssü olan Hubey eyaletinde gerçekleştiğini, eyaletteki vaka sayısının ise 13 bin 522’ye yükseldiğini kaydetti

Karantina Wuhan kentinde!

Wuhan kentinde yollar, tren istasyonları, otobüs terminalleri kapatıldı. Kente giriş çıkışlar durduruldu. Halk marketlere akın etti, marketlerde arbede yaşandı. Çin’in 11 milyonluk Vuhan kentinde dünyada ilk kez bir virüs nedeniyle bu kadar insana tecrit uygulanmaya başlandı. Virüs tespit edilen hastalar özel kabinlerle hastanelere naklediliyor.

Sadece Wuhan şehri mi?

Edindiğimiz bilgilere göre Wuhan şehri karantina kararını 8 saat öncesinden duyurdu. Bu süre zarfında şehirden 96 uçak ve 251 tren kalkış yaptı. Buda milyonlarca insan demek. Diğer edindiğimiz bilgilere göre Tek karantinaya alınacak kent wuhan değil. 4-5 kentin daha karantinaya alınacağı konuşuluyor. Belkide siz bu videoyu izlerken karantina uygulamaları başlamış olur. Karantina uygulanan kentlerde sokağa maskesiz çıkmak yasak para cezası var ve akşam 5’den sonra sokağa çıkmak komple yasak.

Karantinaya alınacak kentler arasında 7 milyon nüfusa sahip olan ve Wuhan’ın doğusunda bulunan Huanggang, Ezhou ve Chibi ile Zhijiang’ın olduğu belirtildi.Hastanelerin dışına kurulan özel çadırlarda hastalar karantinaya alınıyor.

Yetkililer neden çok korkuyor?

25 Ocak’ta kutlanacak olan Çin yeni yılı ise uzmanları endişelendiriyor. Bu dönemde ülkede milyonlarca kişi seyahat ediyor. Virüsün daha geniş alanlara yayılmasına sebep olacak bir neden bu.

Çin Yeni Yılı

Çin yeni yılı tatili nedeniyle insanlar rezervasyonlarını aylar öncesinden yaptı. Çoğu şu videoyu izlerken uçaklardaki koltuklarına bile oturdu.

Biraz önce demiştim ya size 15 günlük bir süre içinde virüs etkisini gösteriyor diyor. Milyonlarca kişi nasıl takip edilecek? Nasıl kontrol altında tutulacak. Büyük ihtimalle net olmayan bilgiyle tüm ülkeye giriş ve çıkışları kapatırlar ama bu bir ihtimal! Diğer edindiğimiz bilgiye göre 1 haftalık çin yeni yıl tatili 2 haftaya çıkartıldı.

ABD ve sabotaj komplo teorisi

Peki şimdi gelelim işin komplo teori kısmına bu noktada en çok konuşulan konu ABD istihbaratı ile yapılan bir sabotaj. Geçen hafta Abd Çin ticaret savaşlarına son veren anlaşma imzalandı. Bu hafta ise Çin ekonomisine bir virüs ile “fazla hızlı gitme!” Dendi. Wuhan kentinde sars ve mers virüsünün geliştirilmekte ya da belkide bir tedavi bulma amacıyla bu araştırmaların yapıldığını herkes biliyordu.

Çin’e diz çöktürtmek!

Abd giderek süper güç olma yolunda ilerleyen Çin’e diz çöktürmek için virüsü serbest bıraktırmış olabilir. Bu nedenle Çin elinde de bir tedavi yöntemi olmayabilir. Abd elinde bir tedavi yöntemi olduğunu fakat Çin gerekli yaptırımları ve şartları kabul ettiği taktirde bu tedaviyi vereceğini dile getiriyorlar.

Çin nüfusunu azaltmak mı istiyor!

Diğer bir komplo teorisi Çin nüfusu azaltmak istiyor. Şu ana kadar hayatını kaybeden hastalıklı insanların ortalaması 40 yaş üstü. Birçok yerde de koronavirüslerin 40 yaş üstü için tehlikeli olduğu dile getiriliyor uzmanlar tarafından. 40 yaş üstünü çinliler birer kalbur olarak kabul ediyor. Çünkü çin üretmeli çin daha fazla çalışarak dünyanın süper gücü olmalı. Bu aynı zamanda daha önce birçok kez dile getirdiğimiz nüfus azaltma projesi ile de doğrudan bağlantılı.

Zombi komplo teorisi

Diğer bir teoride zombi virüs salgını teorisi. Yüksek ateş gibi hastalığın belirtileri her zombi filminde zombi virüsünün ilk belirtileri olarak geçiyor. Şu ana kadar alınmayan karantina önlemleri herkesin aklına bu teoriyide getirmiyor değil.

Bir çok şeyi bekleyip göreceğiz anlık önemli gelişmeleri instagram hesabım bakmisonline den anlık olarak paylaşıyorum.

Peki sizce DOĞU TÜRKİSTAN’ın yani kan kardeşlerimizin ahı mı tuttu dersiniz? Yorumlar size ait…

ÜCRETSİZ ABONE OL.! 
► YA DOĞRUYSA! Yapay Kıyamet Projesi (Zombi) 2020
► Dünya Şokta! Antibiyotik Kıyameti Grip Salgını Zombi Virüsü
► Göbeklitepe GERÇEKLERİ? Gizlenen Türk Tarihi – Ön Türkler

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube Kanalları Arası Yer Alan ona ilgili gün abone Sayısını hızla arttıran BAKMIŞ Youtube Kanalı sizlere birbirinden ilginç ve İçerikleri tr iyi sekilde gereklidir.Plakalı. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi … Antik medeniyetler hakkında araştırmaları.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trendleri inceliyoruz. BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı düşünün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz