Makalede Neler Var?

Uzaya Fırlatılan Roket Kontrolden Çıktı

Çin’in uzaya fırlattığı roket kontrolden çıktı! İstanbul’da (Türkiye) tehlikede! Devasa bir Çin roketi, uzay istasyonu için yapılan fırlatmanın ardından, atmosfere kontrolsüz bir şekilde girerek dünyaya düşecek. Roketin düşebileceği bölgeler arasında New York, Madrid ile birlikte İstanbul da bulunuyor.

Çin Roketi Kontrolden Çıktı

Çin tarafından fırlatılan ve gelecekte ‘Çin Uzay İstasyonu‘ için kullanılması planlanan modelleri taşıyan ‘Long March 5b’ isimli roketin kontrolden çıktığı ve Dünya’ya düşebileceği açıklandı.

Çin’in Roketi Nereye Düşecek?

Harvard Üniversitesi’nde araştırma yürüten uzay bilimci Jonathan McDowell, roket parçalarının kuzey ve güney yarımkürede 41. enlemler arasına düşebileceğini söyledi. 10 Mayıs’tan önce düşmesi beklenen ve 33 metre uzunluğunda olan roketin New York, Madrid, İstanbul ve Pekin, Şili ve Yeni Zelanda için tehdit oluşturduğu belirtildi.

Söz konusu alanın büyük bölümü okyanuslarla kaplı olsa da roketin parçalarının yerleşim bölgelerine düşmesi de ihtimal dahilinde. Bu gerçekleşirse, roket parçalarının kontrolsüz biçimde Dünya’ya düştüğü en büyük senaryolardan biri gerçeğe dönüşmüş olacak.

Çin, uzaya gönderdiği Long March-5B roketinin kontrolünü kaybetti. 22 tonluk roket birkaç güne Dünya’ya düşecek. Ancak bilim insanları henüz roketin nereye düşeceğini bulamadı. Roketin dünya üzerinde herhangi bir yere düşebileceği belirtiliyor. ABD Uzay Kuvvetleri, roketi takip ettiklerini açıkladı.

Çin Roketi Ne Zaman Çarpacak!

Çin’e ait Long March 5B tipi roketin kontrolden çıkması, dünyayı alarma geçirdi.

Pentagon sözcülerinden Mice Howard, roketin 8 Mayıs’ta yeryüzüne inmesini beklediklerini ve roketin güzergahının ABD Uzay Kuvvetlerince takip edildiğini kaydetti.

Bakmış kanalında daha fazla video izleyin!

ÇILGIN UZAY TEORİSİ! Kara Deliğin İçine Atlarsanız Ne olur?
Yeşil Tenli Çocuklar Uzaylı olabilirler mi?
GÜNEŞ 1 HAFTA İÇİN YOK OLSAYDI NE OLURDU?
FİLİSTİN MESELESİ GERÇEKLERİ ve İSRAİL GİZEMLİ TARİHİ
Epifiz bezi nasıl temizlenir? 3. göz nasıl açılır?

Ve daha fazlası youtube kanalımızda…

Bakmış Kanalına Abone Olmayı Unutma!

Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve bu kehanetler hakkındaki araştırmaları, gizemli olayları ve merak edilen arkeoloji çalışmalarını detaylı bir şekilde incelemektedir. Birbirinden farklı kategorilerde onlarca içerik ve video sizleri beklemektedir. Sizler de tüm bu içerikleri kolayca takip etmek, videoları izlemek için hemen ücretsiz yerinizi alın!

ÜCRETSİZ abone olmayı unutmayın; http://bit.ly/2ReyspU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz