ERKEKLERE ŞİDDET! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Sıradaki içerik:

ERKEKLERE ŞİDDET! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Türkiye alarmda! Çin değil Türkiye'de çekirge sürüsü istilası geliyor! Türkiye'de son durum. 2020 kıyamet alametleri Türkiye. Allah'ın ordusu! Çekirge istilası
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin değil Türkiye’de çekirge sürüsü istilası geliyor!

Dünya Türkiye alarmda! Çin değil Türkiye’de çekirge sürüsü istilası geliyor! Türkiye’de son durum. 2020 kıyamet alametleri Türkiye. Allah ın ordusu! 2020 Çin çekirge sürüsü istilası Kuranı kerim ayet de açıkça yazıyor. Kıyamet alametleri adım adım gerçekleşirken bu bir işaret mi? Çin ve Dünya buna hazır mı derken tehlike kapımızda? Çünkü Afrika dan sonra Hindistan a geçen çekirge sürüsü çoğalarak Çin e doğru hareket etmesi bekleniyordu. Güzergahını değiştirdi ve Irak ve İran’a ulaştı… Şimdi sıra Türkiye’de mi? Şimdiden dört yüz milyarı bulan çekirge sayısının daha da artmasından endişe ediliyor.

Çin Çekirge istilası

Doğa olayları ile yüz yüze kaldığımız 2020 yılında yüzyılın en büyük çekirge istilası ile karşı karşıyayız. 2 Hafta önce yayınladığımız çin çekirge istilası videosu sonrasında bizlerin asıl korktuğu mesele gerçek oldu! Afrika’da başlayarak büyük bir kıtlığa sebebiyet verebileceği gerekçesiyle dünya da acil durum ilan ettiren 400 milyara yakın çekirge Hindistan üzerinden tüm hızıyla çin topraklarına doğru ilerliyordu fakat kimsenin hiç beklemediği gerçek oldu.

Çekirge sürüsü takip ettiği güzergahı değişirdi ve hızla hareket etmeye devam ediyor! sizlere bir sorum var sizce çekirge sürüsü Türkiye ye uğrar mı? Sağ üst köşede anketi cevaplamayı unutmayın!

2020 Yılı Felaketler ile Başladı!

Dünya insanları 2020 yılı ile zor zamanlar geçirmeye başladı. Geçmiş zamanlara baktığımızda bu tür olaylar Daha önce de insanlığın başından farklı farklı olmakla beraber onlarcası geçmişti. Tarihe bakarsanız eğer insanlık daha ağır tokatlarda yemişti.

Nuh kavmine inen tufan faciası, Semud kavminin şiddetli sarsıntı, korkunç ses ve şiddetli yıldırımla helak edilmesi, Nemrut kavmine gelen sinek istilası, Firavun kavmine gelen çekirge salgını, bit felaketi, kurbağa istilası… Sodom ve Gomore’ye gelen kükürt ve ateş yağmuru altında helak olmaları, Vezüv yanardağı ile Pompei’ye gelen aniden taşlaşıp kalma afeti, Kabe’yi yıkmaya gelen Ebrehe ordusuna gelen Ebabil kuşları felaketi korona virüsten daha hafif cezalar değildi…

Tüm Dünya Tehlikede!

2020 yılı insanlık için pek iyi bir yıl olarak başlamadı. Üstelik tüm dünya tehlikede. Çekirge istilası doğu Afrika’da ortaya çıkmış birçok ülkeyi kıtlıkla yüz yüze bırakarak hızla Hindistan oradan da Çin’e doğru hareket etmesi bekleniyordu. Biz Türk halkının asıl korktuğu ise başımıza geldi. Çekirge sürüsü yön değiştirdi ve ilk önce Pakistan oradan İran ve Irak’a doğru hareket etti. Şimdi ise Türkiye sınırında…

Irak’a ulaştı bile!

Irak’a ulaşan büyük çekirge sürüleri ülkenin güneyini adeta işgal etti. Tarım arazilerine saldıran çekirgeler ekinlerin zarar görmesine neden olurken, durumdan mağdur olan halk yönetimin çekirgelere karşı önlem almasını istedi.

Hatırlarsanız Çin de ördekler ile bir ordu kurup önlem almıştı…

Birleşmiş Milletler iki ülkeyi uyardı!

Birleşmiş Milletler’e (BM) göre, Arap Yarımadası’ndaki aşırı yağışlar ve kasırgalar nedeniyle çekirgelerin sayısında ciddi bir artış yaşandı. Çekirge sürülerinin daha sonra önce İran sınırındaki Belucistan eyaletine, oradan da ülkenin ‘tahıl deposu’ olarak bilinen Pencab eyaletine yayıldıkları tespit edildi.

Göçmen çekirge sürülerinin yayılmasını önlemek amacıyla BM’ye bağlı Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) aracılığıyla iki ülkenin önlemlerini arttırmaları için bastırılıyor. Zira sürülerin verdiği zarar oldukça büyük.

Uzmanlara göre Çekirge istilası Verileri

Uzmanların tahminlerine göre, boyları 6 ila 9 santimetre arasında değişen ve 2 gram ağırlığındaki çekirgeler, bir gün içerisinde 150 kilometreye kadar yol alabiliyorlar. Bu ise aynı gün içinde birden çok fazla tarım alanının zarar görmesi demek.

Tahminlere göre, 1 kilometrekarelik alanı kaplayan bir sürü bir günde 35 bin kişinin yiyebileceği kadar tarım ürününü yiyebildiklerini gösteriyor.

Türkiye için büyük risk oluşturuyor!

Uzmanlara göre çekirge istilası küresel ısınmanın etkilerinin yaşandığı Türkiye için de büyük risk oluşturuyor. Özellikle sınır ülkelere kadar gelen bu sürülerin ülkemizi ciddi şekilde etkileyeceği konusunda uzmanlar hemfikir. Yakın dönemde ani hava değişimlerine bağlı olarak Şanlıurfa başta olmak üzere çok sayıda bölgede yaşanan çekirge istilaları sonucunda tarım ürünleri zarar görmüş ve Türkiye’nin büyük bölümüne gönderilen gıda ürünlerinin fiyatlarında da değişimler yaşanmıştı. Geçmişte yaşanan çok sayıda çekirge istilası sonucunca bölgesel kıtlıklar meydana gelmişti.

Çekirgeler Allahın ordusudur

Geçen yıl da hatırlarsanız mescidi haram çekirge istilasına uğramış bunun allahın bir işareti olduğu dile getirilmişti. Çekirgeler Allahın ordusudur. Diyen hadisler mevcut olup kuranı kerimde Allah-u Teâlâ Araf suresinin 133. ayetinde mealen şöyle buyuruyor:

“Biz de kudretimizin ayrı ayrı ayetleri olmak üzere başlarına tufan gönderdik, çekirge gönderdik, haşerat gönderdik, kurbağalar gönderdik, kan gönderdik yine inad ettiler ve çok mücrim bir kavim oldular.” (Araf suresinin 133. Ayeti)

Mısır’da Hz. Musa (a.s) ve Firavun hadisesi

Dünya yı tehdit eden çekirge olayı ister istemez aklımıza geçmişte yaşanan Mısır’da Hz. Musa (a.s) ve Firavun hadisesini getirdi.

Firavun ve yakın çevresi kendi çok tanrılı sistemlerine, putperest inanışlarına öylesine bağlılardı ki, Hz. Musa’nın mucizelerle gelmesi bile onları bu batıl inançlarından döndürmemişti. Üstelik bunu açıkça ifade ediyorlardı:

Onlar: “Bizi büyülemek için mucize (ayet) olarak her ne getirirsen getir, yine de biz sana inanacak değiliz.” dediler. (Araf Suresi: 132)

Bu tutumlarının karşılığında Allah, onlara dünya da da bir azap tattırmak için ayetin ifadesiyle “ayrı ayrı mucizeler” olarak felaketler yolladı. Bunlardan ilki kuraklık ve dolayısıyla elde edilen ürünlerin azalmasıydı. Konuyla ilgili Kur’an ayeti şöyledir:

“Andolsun, Biz de Firavun ve çevresini belki öğüt alıp düşünürler diye yıllar yılı kuraklığa ve ürün kıtlığına uğrattık.” (Araf Suresi: 130)

Mısırlılar tarım sistemlerini Nil Nehri’ne dayandırmışlardı ve bu sayede doğal şartların değişimi onları etkilemiyordu. Ancak Firavun ve yakın çevresinin Allah’a karşı büyüklenmeleri ve Allah’ın peygamberini tanımamaları Sebebiyle kendilerine beklenmedik bir felaket gelmişti.

Fakat ayette de belirtildiği gibi “öğüt alıp düşünmeleri” gerekirken, bu olanları Hz. Musa’nın ve İsrailoğulları’nın getirdiği bir uğursuzluk olarak kabul ettiler. Ardından Allah, bir seri felaket gönderdi. Bu felaketler Kur’an’da şöyle bildirilmiştir:

Bunun üzerine, ayrı ayrı mucizeler (ayetler) olarak üzerlerine tufan, çekirge, haşerat, kurbağa ve kan musallat kıldık.Yine büyüklük tasladılar ve suçlu-günahkar bir kavim oldular. (Araf Suresi: 133)

Cenab-ı Hak, inkarda ısrar eden Firavun un kavmine ilk önce şiddetli bir yağmur göndermiştir. Bu yağmur 8 gün 8 gece devam etmiş, kimse dışarı çıkamamış ve Nil nehrinin taşmasıyla seller meydana gelip evleri, ekinleri ve hayvanları telef etmiştir.

Bu musibet karşısında Firavun un adamları Hz. Musa’ya gelerek: “Rabbine dua et. Bu belayı başımızdan kaldırsın da sana iman edelim.” demişlerdir. Hz  Musa da dua etmiş ve duasının bereketiyle tufan sona ermiştir.

Ancak onlar yine iman etmediler ve inkârlarında ısrar ettiler. Bunun üzerine Cenabı Hak, bir ayet ve mucize olarak onlara çekirge musibetini gönderdi. Ekin ve meyve bahçelerini yiyen çekirge sürüleri evlerin tavanına ve elbiselerin içlerine kadar ulaştı.

Bu durum karşısında onlar yine Hz Musa ya gelerek dua etmesini ve bu musibeti kaldırmasını istediler ve bunu yaparsa O’na iman edeceklerini söylediler.

Hz. Musa bunun üzerine tekrar dua etti ve duasının bereketiyle bir rüzgar gelip çekirgeleri nehre döktü. Ancak kalpleri körelmiş Firavun ve çevresi bu mucizeye karşı da iman etmediler ve sözlerinde durmadılar.

Bunun üzerine Allah-u Teâlâ onların üzerine haşerat musibetini gönderdi. Gönderilen haşerat, çekirgelerden arta kalan ekinleri yedi. Buna karşı onlar üçüncü kez Hz. Musa’ya gelerek yine dua etmesini ve bu musibeti kaldırmasını istediler ve bunu yaparsa iman edeceklerini söylediler.

Hz. Musa yine dua etti ve Allah u Teala duasını kabul ederek haşeratı yok etti. Ancak Firavun ve çevresi yine iman etmediler ve Hz. Musa’ya: “Sen bir sihirbazsın. Sihrinle bunları yapıyorsun.” dediler.

Bunun üzerine Allah-u Teâlâ onların üzerine kurbağaları yağdırdı. Kurbağalar o kadar çoktu ki, yerleri yurtları kurbağalar ile dolmuştu. Kurbağalardan bir türlü kurtulamayan Firavun ve çevresi yine kurtuluş çaresini Hz. Musa’ya gelmekte buldular ve ona gelerek dua etmesini ve bu kurbağaların yok olmasını istediler. Buna karşı, “Bu sefer muhakkak iman edeceğiz.” diye söz verdiler.

Hz Musa yine dua etti ve duasının bereketiyle bir yağmur yağarak bütün kurbağalar denize döküldü. Lakin onlar yine iman etmediler ve azgınlıklarına devam ettiler. Bunun üzerine de Allah-u Teâlâ onların üzerine kan yağdırmıştır.

İşte Kuran’ın mezkûr ayetleri, Firavun ve çevresinin başına gelen bu musibetleri haber vermekte ve bizlere bir ibret dersi yapmaktadır.

Rabbimizin bir işareti mi?

Mısır halkının başına gelen felaketlerle ilgili olarak Papirüs’te yer alan bilgiler tıpkı Kur’an’da anlatıldığı gibiydi. 20. yüzyılda bilgi sahibi olduğumuz bu papirüste Firavun ve kavmine isabet eden felaketlerden Kuran’la büyük bir paralellik içinde bahsediliyor olması ve firavunun kavminin gösterdiği sapkınlığı gösterenler bu felaketlerle müzdarip olmaları da çok açık bir şekilde rabbimizin bir işareti değilmidir?

ÜCRETSİZ ABONE OL.! 
► YA DOĞRUYSA! Yapay Kıyamet Projesi (Zombi) 2020
► Dünya Şokta! Antibiyotik Kıyameti Grip Salgını Zombi Virüsü
► Göbeklitepe GERÇEKLERİ? Gizlenen Türk Tarihi – Ön Türkler

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube Kanalları Arası Yer Alan ona ilgili gün abone Sayısını hızla arttıran BAKMIŞ Youtube Kanalı sizlere birbirinden ilginç ve İçerikleri tr iyi sekilde gereklidir.Plakalı. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi … Antik medeniyetler hakkında araştırmaları.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trendleri inceliyoruz. BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı düşünün.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.