En popüler Instagram Etiketleri Tagları – 2021 Hashtag

Sıradaki içerik:

En popüler Instagram Etiketleri Tagları – 2021 Hashtag

Allah ın ordusu! 2020 Çin çekirge sürüsü istilası Kuranı kerim ayet de açıkça yazıyor. Kıyamet alametleri adım adım gerçekleşirken bu bir işaret mi? Çin hazır
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çekirge Sürüsü İstilası

Afrika’da ve Asya ülkelerinin bazılarında etkisini gösteren çekirge istilaları dünyayı tehdit ediyor. Çekirgeler son olarak ise Hindistan’ı istila ederek saatte 150 kilometre hızla Çin’e doğru hareket ediyorlar. bir günde 35 bin kişiye yetecek yiyeceği tükettiği belirtilen çekirgelerin, iki ile üç ay içinde Çin’e varacağı ve (coronavirüs) Covid-19 sebebiyle zaten ekonomisi darbe almış ülkenin kıtlık ile de karşı karşıya gelebileceği belirtiliyor. Aslında Kuranı kerim de bu açıkça bir ayette belirtiliyor ki tarihe de baktığımızda ise bir kavim bu günleri yıllar önce yaşamıştı..

Şimdi sıra Çin’de mi?

Şimdi sıra Çin’de mi? Peki neler olması bekleniyor? Hangi ayette bu açıkça bildirilmiş? Bu çekirgeler nereden çıktı? Hepsi ve daha fazlasının cevabını bu videoda bulacaksınız! Sağ üst köşede bir anketimiz var cevaplamayı unutmayın! Bakmış Kanalına hoş geldiniz. Eğer ilk defa videolarımızdan birine deng geliyorsanız kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Felaketler üst üste geliyor Çin’de

Çin’de ortaya çıkıp dünyaya yayılan ve insan hayatını tehdit eden coronavirüs salgınından sonra şimdilik Doğu Afrika’da başka bir tehlike baş gösterdi. Yemen’den üç ay önce çıkan çekirge sürüleri Etiyopya, Kenya, Uganda, Tanzanya ve Somali’de tarım alanlarını ve otlakları istilâ etti. Birleşmiş Milletler çekirge sürülerinin kontrol altına alınamaması halinde bu ülkelerde açlık başlayacağı uyarısında bulundu.

Çöl Çekirgesi

Çöl çekirgesi diye adlandırılan tür, sürekli göç eden ve büyük yıkımlara yol açan bir böcek… Bir çekirge 150 kilometre yol alıp her gün kendi ağırlığı kadar yani yaklaşık 2 gram yiyecek tüketiyor. Çekirgeler Kenya’da sadece bir günde, 35 bin kişiye yetecek yiyeceği tüketti.

s.gregaria: çöl (Sudan) çekirgesi, l.migratoria: Afrika göçmen çekirgesi; bu çekirgeler sürü oluşturarak yaptığı göçlerle tarımsal ve ekonomik yönden verdiği zararlarla çekirge türleri içerisinde en çok bilinen türlerdendir.

Çekirgeler için Ülkeler Alarmda

Çekirge sürülerinin Pakistan, Yemen, Suudi Arabistan, Umman ve Sudan’ı da etkisi altına aldığı belirtiliyor. Kriz nedeniyle Somali ülke çapında acil durum ilan etti. Etiyopya hükümeti ise ülkenin dokuz eyaletinden dördünde “acil eylem” çağrısı yaptı. Kenya, birçok bölgede uçaklardan ilâçlama yaparken, Uganda’nın da kuzey bölgelerine ilâçlama için asker göndermeyi planladığı belirtildi.

400 Milyar Çekirge Sürü Halinde Hareket Ediyor

400 milyar çekirgenin sürü halinde hareket ettiği duyurulurken 700 bin Hint askerinin de çekirge istilasıyla mücadelede görevlendirildiği aktarıldı. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Doğu Afrika’nın son 25 yılda görülen en büyük zarara uğradığı belirtildi. Somali ve Etiyopya’da yaklaşık 70 bin hektarlık arazinin çöl çekirgesi istilasından etkilendiği açıklandı. Şimdiden dört yüz milyarı bulan çekirge sayısının daha da artmasından endişe ediliyor.

Çekirge Sürüsü Neden Nereden Çıktı?

Çekirge sürüsünün çıkış sebebi ise değişen iklimler nedeniyle şiddetli yağış ve sellerin doğal dengeyi bozması bu sürülerin ortaya çıkmasında asıl neden olarak gösteriliyor uzmanlar tarafından.

Çin e doğru hareket ediyorlar

Çin devlet televizyonunda yayınlanan görüntülerde, Hindistan’ı kıtlıkla karşı karşıya bırakan çekirge sürüsünün nasıl hızlı hareket ettiği gözler önüne serildi. virüs sebebiyle ekonomisinde ciddi sorunlar yaşayan Çin’e iki ile üç ay içinde ulaşacağı belirtildi. Uzmanlar, Covid-19 ile başı belada olan Pekin yönetimini, çekirge istilası ile daha zor günlerin beklediğini söyledi ve ülkenin ciddi kıtlık çekebileceğini bildirdi.

Mescid-i Haram’da çekirge istilası yüzünden

Geçen yıl da hatırlarsanız mescidi haram çekirge istilasına uğramış bunun allahın bir işareti olduğu dile getirilmişti. Çekirgeler Allahın ordusudur. Diyen hadisler mevcut olup kuranı kerimde Allah-u Teâlâ Araf suresinin 133. ayetinde mealen şöyle buyuruyor:

“Biz de kudretimizin ayrı ayrı ayetleri olmak üzere başlarına tufan gönderdik, çekirge gönderdik, haşerat gönderdik, kurbağalar gönderdik, kan gönderdik yine inad ettiler ve çok mücrim bir kavim oldular.” (Araf suresinin 133. Ayeti)

Mısır’da Hz. Musa (a.s) ve Firavun hadisesi

Dünya yı tehdit eden çekirge olayı ister istemez aklımıza geçmişte yaşanan Mısır’da Hz. Musa (a.s) ve Firavun hadisesini getirdi.

Firavun ve yakın çevresi kendi çok tanrılı sistemlerine, putperest inanışlarına öylesine bağlılardı ki, Hz. Musa’nın mucizelerle gelmesi bile onları bu batıl inançlarından döndürmemişti. Üstelik bunu açıkça ifade ediyorlardı:

Onlar: “Bizi büyülemek için mucize (ayet) olarak her ne getirirsen getir, yine de biz sana inanacak değiliz.” dediler. (Araf Suresi: 132)

Bu tutumlarının karşılığında Allah, onlara dünya da da bir azap tattırmak için ayetin ifadesiyle “ayrı ayrı mucizeler” olarak felaketler yolladı. Bunlardan ilki kuraklık ve dolayısıyla elde edilen ürünlerin azalmasıydı. Konuyla ilgili Kur’an ayeti şöyledir:

“Andolsun, Biz de Firavun ve çevresini belki öğüt alıp düşünürler diye yıllar yılı kuraklığa ve ürün kıtlığına uğrattık.” (Araf Suresi: 130)

Mısırlılar tarım sistemlerini Nil Nehri’ne dayandırmışlardı ve bu sayede doğal şartların değişimi onları etkilemiyordu. Ancak Firavun ve yakın çevresinin Allah’a karşı büyüklenmeleri ve Allah’ın peygamberini tanımamaları Sebebiyle kendilerine beklenmedik bir felaket gelmişti.

Fakat ayette de belirtildiği gibi “öğüt alıp düşünmeleri” gerekirken, bu olanları Hz. Musa’nın ve İsrailoğulları’nın getirdiği bir uğursuzluk olarak kabul ettiler. Ardından Allah, bir seri felaket gönderdi. Bu felaketler Kur’an’da şöyle bildirilmiştir:

Bunun üzerine, ayrı ayrı mucizeler (ayetler) olarak üzerlerine tufan, çekirge, haşerat, kurbağa ve kan musallat kıldık.Yine büyüklük tasladılar ve suçlu-günahkar bir kavim oldular. (Araf Suresi: 133)

Cenab-ı Hak, inkarda ısrar eden Firavun un kavmine ilk önce şiddetli bir yağmur göndermiştir. Bu yağmur 8 gün 8 gece devam etmiş, kimse dışarı çıkamamış ve Nil nehrinin taşmasıyla seller meydana gelip evleri, ekinleri ve hayvanları telef etmiştir.

Bu musibet karşısında Firavun un adamları Hz. Musa’ya gelerek: “Rabbine dua et. Bu belayı başımızdan kaldırsın da sana iman edelim.” demişlerdir. Hz  Musa da dua etmiş ve duasının bereketiyle tufan sona ermiştir.

Ancak onlar yine iman etmediler ve inkârlarında ısrar ettiler. Bunun üzerine Cenabı Hak, bir ayet ve mucize olarak onlara çekirge musibetini gönderdi. Ekin ve meyve bahçelerini yiyen çekirge sürüleri evlerin tavanına ve elbiselerin içlerine kadar ulaştı.

Bu durum karşısında onlar yine Hz Musa ya gelerek dua etmesini ve bu musibeti kaldırmasını istediler ve bunu yaparsa O’na iman edeceklerini söylediler.

Hz. Musa bunun üzerine tekrar dua etti ve duasının bereketiyle bir rüzgar gelip çekirgeleri nehre döktü. Ancak kalpleri körelmiş Firavun ve çevresi bu mucizeye karşı da iman etmediler ve sözlerinde durmadılar.

Bunun üzerine Allah-u Teâlâ onların üzerine haşerat musibetini gönderdi. Gönderilen haşerat, çekirgelerden arta kalan ekinleri yedi. Buna karşı onlar üçüncü kez Hz. Musa’ya gelerek yine dua etmesini ve bu musibeti kaldırmasını istediler ve bunu yaparsa iman edeceklerini söylediler.

Hz. Musa yine dua etti ve Allah-u Teâlâ duasını kabul ederek haşeratı yok etti. Ancak Firavun ve çevresi yine iman etmediler ve Hz. Musa’ya: “Sen bir sihirbazsın. Sihrinle bunları yapıyorsun.” dediler.

Bunun üzerine Allah-u Teâlâ onların üzerine kurbağaları yağdırdı. Kurbağalar o kadar çoktu ki, yerleri yurtları kurbağalar ile dolmuştu. Kurbağalardan bir türlü kurtulamayan Firavun ve çevresi yine kurtuluş çaresini Hz. Musa’ya gelmekte buldular ve ona gelerek dua etmesini ve bu kurbağaların yok olmasını istediler. Buna karşı, “Bu sefer muhakkak iman edeceğiz.” diye söz verdiler.

Hz Musa yine dua etti ve duasının bereketiyle bir yağmur yağarak bütün kurbağalar denize döküldü. Lakin onlar yine iman etmediler ve azgınlıklarına devam ettiler. Bunun üzerine de Allah-u Teâlâ onların üzerine kan yağdırmıştır.

İşte Kuran’ın mezkûr ayetleri, Firavun ve çevresinin başına gelen bu musibetleri haber vermekte ve bizlere bir ibret dersi yapmaktadır.

Mısır halkının başına gelen felaketlerle ilgili olarak Papirüs’te yer alan bilgiler tıpkı Kur’an’da anlatıldığı gibiydi. 20. yüzyılda bilgi sahibi olduğumuz bu papirüste Firavun ve kavmine isabet eden felaketlerden Kur’an’la büyük bir paralellik içinde bahsediliyor olması ve firavunun kavminin gösterdiği sapkınlığı gösterenler bu felaketlerle müzdarip olmaları da çok açık bir şekilde rabbimizin bir işareti değilmidir?

ÜCRETSİZ ABONE OL.! 
► Epifiz Bezi Nasıl Açılır? 3. Göz Nasıl Temizlenir? Kalp Gözü
► KIYAMET İÇİN ALLAH A ? (Hz İsa Mesih, Mehdi, Deccal) 2020
► Hz Muhammed in SON KIYAMET HADİSİ Güneş batıdan doğacak 2020
► MANNA ORMUS KURAN, HZ MUSA, FİRAVUN, MASON, EPİFİZ
► KURAN DA KIYAMET ALAMETLERİ  Duhan Suresinin Sırrı Deccal / Hz mehdi

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube Kanalları Arası Yer Alan ona ilgili gün abone Sayısını hızla arttıran BAKMIŞ Youtube Kanalı sizlere birbirinden ilginç ve İçerikleri tr iyi sekilde gereklidir.Plakalı. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi … Antik medeniyetler hakkında araştırmaları.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trendleri inceliyoruz. BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı düşünün.

 

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.