ZOMBİ NEDİR? Zombi Virüsü Gerçek Mi?

Sıradaki içerik:

ZOMBİ NEDİR? Zombi Virüsü Gerçek Mi?

ÇİN'DE NELER OLUYOR YENİ BİR SALGIN MI GERÇEKLER KANITLARIYLA
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medyada hızla yayılan ‘Çin’de yeni virüs‘ iddiasının arkasında ülkenin uyguladığı sıkı ‘sıfır-kovid’ politikası çıktı. Çin, iki Omicron vakasının görüldüğü 5.5 milyon nüfuslu Anynag şehrini karantinaya aldığını duyurdu. Ülke daha önce de 13 milyon nüfuslu Xian kentini karantinaya almıştı.

Sosyal medyada hızla yayılan yeni bir iddia paniğe neden oldu. ABD’li muhabir Ben Harnwell’a dayandırılan haberlerde, Çin’de yeni bir virüs bulunduğu, hastalığa yakalananların kulak göz ve burunlarından kan geldiği ve kentin tamamen karantinaya alındığı iddiaları yer alıyordu.

Ancak haber sosyal medyada çarpıtılınca büyük bir korku dalgasına neden oldu.

KORONAVİRÜS salgınına karşı “sıfır vaka” politikası uygulayan Çin, yaklaşan Kış Olimpiyatları öncesinde binlerce kişiyi şimdiden izole etti. Geçen hafta başlayan uygulama kapsamında gönüllüler, temizlikçiler, aşçılar ve otobüs şoförlerinin dış dünyaya erişimi kesildi. Oyunları vaka artışı ile karşılaşmadan tamamlamak isteyen

Çin, sert kısıtlamaları bir adım daha öteye götürdü.

Pekin polisi, Olimpiyat Oyunları’nda görevli herhangi bir aracın Trafik kazasına karışması durumunda, halkı yaralılara yardım etmemeleri yönünde uyardı. Açıklamada, “Böyle bir durumda lütfen sosyal mesafenizi koruyun. Araçlara veya içlerindeki personele temas etmeyin ve profesyonellerin olay yerine gelmesini bekleyin” denildi.

Alınan sert önlemlere karşın ülkede bir süredir görülen vaka artışı engellenemiyor. Başkent Pekin’e 150 km mesafedeki Tianjin’de Omikron varyantı tespit edilmesi üzerine 14 milyonluk kentin tamamına Korona testi yapılmaya başlandı. Dün, kentte 21 yeni vaka tespit edildi, ancak bunların hangi varyanttan olduğu belirtilmedi. Vakaların aynı okula giden öğrenciler arasından çıktığı açıklandı.

Tianjin’e giriş-çıkışlar yasaklandı, Pekin yönlü tren seferleri iptal edildi, ayrıca kentte eğitime ara verildi. Öte yandan buranın 400 km uzağında, Henan eyaletinin Anyang kentinde, Tianjin’e seyahat öyküsü olan iki kişide Omikron tespit edildi.

Yetkililer şehirdeki 5 milyon kişiye test yapılacağını açıkladı. Henan genelinde dün toplam 60 yeni vaka bildirildi ancak varyantlara ilişkin detay verilmedi.

Vakaları en düşük seviyede tutmak isteyen Çin, daha önce de çok düşük vakaların görüldüğü bazı bölgelerde anında ciddi önlemlere imza atmıştı. Bunun yanı sıra Kış Olimpiyatları’na hazırlanan Çin, vakaların en düşük seviyede tutulması için ciddi önlemler almaya devam ediyor.

2022’de neler olacak? Baba Vanga, Nostradamus, Azerbaycanlı Şaman

Ben Halil BAKMIŞ Kanalıma ÜCRETSİZ abone olmayı Unutma! TIKLA!

İstersen Katıl ile kanalımıza maddi destekte bulanabilir ve ayrıcalıklı aboneler arasında yerini alabilirsin. TIKLA!

► Instagramdan beni takip et: @bakmisonline

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.