Elon Musk 1453 Constantinople Twitter Paylaşımı Türkiye ve Yunanistan Mesajı mı?

Sıradaki içerik:

Elon Musk 1453 Constantinople Twitter Paylaşımı Türkiye ve Yunanistan Mesajı mı?

çin'e uzaylılardan sinyal çin uzayda gizemli sinyaller keşfetti sonra haberi sildi
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin Uzayda Gizemli Sinyaller Keşfetti Sonra Haberi Sildi. Çin, uzaylı bir medeniyetten gelen sinyalleri mi yakaladı? Evrende yalnız mıyız? Çin’den flaş ‘dünya dışı medeniyet’ açıklaması geçtiğimiz günlerde Çin devleti destekli “Günlük Bilim ve Teknoloji Haberleri” gazetesinde, Çinlilerin dev Sky Eye radyo teleskopunun uzaylı uygarlıkların belirtilerine dair sinyalleri yakalamış olabileceğine dair bir rapor yayımlandı. Kısa bir süre sonra o rapor da ona ilişkin diğer tüm haberler de silindi.

Önce “Uzaylılara dair kanıt bulmuş olabiliriz” dediler, sonra aniden haberi kaldırdılar. Çin’de gündem dünya dışı yaşam.

İnsanoğlu yüzyıllardır evreden yalnız olup olmadığını merak ediyor.
Bunun cevabını aramak için pek çok projeye imza attık, milyarlarca Dolar harcadık.
‘Evrende yalnız mıyız?’ sorusuna yanıt arayan Bilim dünyası Çin’den gelen haberi konuşuyor.
Çin’de devlet destekli Bilim ve Teknoloji Gazetesi, dünyanın en büyük radyo teleskobu “Gök Gözü”nün uzaylı medeniyetlere dair kanıt bulmuş olabileceğini yazdı. Haber saatler içinde hiçbir gerekçe gösterilmeden kaldırıldı. Olay sosyal medyada spekülasyonlara yol açtı.

Haberin sosyal ağ Weibo’da trend olmaya başlamasına ve diğer medya kuruluşları tarafından da işlenmesine rağmen, rapor Çin bilim ve teknoloji bakanlığının resmi mecrası Science and Technology Daily’nin web sitesinden kaldırıldı. Bunun neden yapıldığı henüz netlik kazanmış değil.

Science and Technology Daily, raporun neden yayından kaldırıldığı ile ilişkili sorulara henüz yanıt vermedi veya herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Eylül 2020’de, Çin’in güneybatısındaki Guizhou eyaletinde bulunan ve 500 metre çapa sahip Sky Eye, resmi olarak dünya dışı yaşam arayışını başlatmıştı.

2019’da Avustralya’daki CSIRO Parkes Gözlemevi’ndeki bir teleskopla yakalandı. 2018’de ise yine Kanadalı araştırmacılar bir sinyal alıklarını dile getirmişti. 2015’te yine bilim insanları bir radyo sinyali yakaladıklarını dile getirmiş fakat sonra her nedense yakalanan sinyalin, bir mikrodalga fırından geldiği tespit edildiği dile getirilmişti. Çin’e Uzaylılardan Sinyal! Çin Uzayda Gizemli Sinyaller Keşfetti Sonra Haberi Sildi.

Bu konulara ilginiz varsa muhakkak bu konuda haberleri görmüşsünüzdür yada videoları izlemişsinizdir. Bende sizler gibi bir çok sitede yer alan haberleri ve videoları izledim tabiki. Hepsi aynı şeyleri yazmışlar ama ben onlarla aynı fikirde değilim. Bu yüzden bu videoyu hazırlama gereği duydum. Olayı bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim öncelikle.

Çin’in devlete bağlı bilim ve teknoloji gazetesi Science and Technology Daily, internet sitesinde şoka uğratan bir habere yer verdi. Habere göre Çin’de bulunan dünyanın en büyük teleskopu, uzaylı medeniyetine dair sinyal tespit etti. Ancak heyecan yaratan bu haber, kısa süre sonra yayından kaldırıldı.

Günümüzün en büyük gizemlerinden birisi olmaya devam eden Dünya dışı yani uzayda insan dışında bir yaşamın varlığı konusunda heyecanlandıran ve şüpheye boğan bir gelişme yaşandı. Şüpheye diyorum çünkü bu ilk kez olmuyor. Detaylara birazdan değineceğim. Söz konusu haberde dünyanın en büyük teleskobu olan Sky Eye’ın yakaladığı elektromanyetik sinyallerin daha önce yakalanan sinyallerden farklı olduğu bildirildi. Haberde bilim insanlarının sinyal üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü aktarılsa da konuyu daha da ilginç yapan bir gelişme daha yaşandı.

Haberi yayımlayan Çin’in devlet destekli gazetesi, çok kısa bir süre sonra haberi yayından kaldırdı. İnternet sitesinde yayımlanan haberin neden kaldırıldığına dair bir bilgi de sunulmadı. Öte yandan haber, yayımlandıktan kısa süre sonra Çin’in sosyal medyası Weibo’da virale dönmüş ve hem ulusal hem de uluslararası yayın kuruluşlarının radarına yakalanmıştı.

uzayda uygarlıkların olmadığını idda etmek okyanustan bir bardak alıp balinaların olmadığını idda etmek kadar mantıksızdır bence. Öte yandan şuda bir gerçek günümüzde İnsanları bir bilgiye inandırmanın en kolay yolu gizli bir bilgiyi ağzından kaçırmış gibi davranmaktır. Son iki üç yıldır bunu sürekli olarak yapıyorlar. Mesela Pentagonun ufoların varlığını kabul etmesinde böyle bir süreç izlemişti.

Bu haber silme muhabbeti de ilk kez yapılan bir şey değl daha önce bir çok ke bu şekilde sinyaller tespit edildiği dile getirilmiş fakat her nedense bu haberler çıktıktan kısa bir süre sonra yalanlanmış yada ya biz yanlış tespit etmişsiz biz farklı anlamışız şeklinde haberler değiştirildi. 2019’da Avustralya’daki CSIRO Parkes Gözlemevi’ndeki bir teleskopla yakalandı. 2018’de ise yine Kanadalı araştırmacılar bir sinyal alıklarını dile getirmişti. 2015’te yine bilim insanları bir radyo sinyali yakaladıklarını dile getirmiş fakat sonra her nedense yakalanan sinyalin, bir mikrodalga fırından geldiği tespit edildiği dile getirilmişti.

Son zamanlarda bu şekilde uzaylılar ile ilgili haberle çok fazla yapılmaya başladı. Dünyanın dört bir tarafından da gerçekliği sorgulanır ufo görüntüleri geliyor. Ya bilerek bir algı yaratılmaya çalışılıyor yada bazı bilim adamları gerçekleri gün yüzüne çıkarmak istiyor fakat engelleniyor. Bilmiyorum konuyla ilgili bir çok sitenin görüşleri bunların aksine tamamen normal bir yanlış anlama olduğunu söylüyor gerçekler ise bir gün su yüzüne çıkmak için sabırsızlıkla bekliyor..

Kanalıma ÜCRETSİZ abone olmayı Unutma! ➤ https://www.youtube.com/channel/UCrGfioES4LLa0-aiSljuphg/?sub_confirmation=1

Merhaba ben Halil Bakmış
Gizemli olayları ve ilginç konuları merak ediyor musun? İlginç bilgiler içeren eğlenceli ve bilgilendirici videoları bu kanalda bulacaksın. Beni ve sizleri merak içerisinde bırakan hayata dair güncel ve gündem olayları yanında, ilginç bilgi videoları ve kendi uyguladığım kişisel gelişim videolarını bu kanalda paylaşacağım. Tuhaf, en çılgın ve en ilginç konularda akıllara durgunluk veren gerçeklere dayalı bilgi, bilim, tarih ve uzay video araştırmaları her hafta yayında.
Aslına bakarsanız belirli bir vlog / blog konsepti düşünmedim.
Yeni videolardan ilk senin haberinin olması için abone olduktan sonra bildirimleri açmayı unutma!

Bu videoları izledin mi?

Elon Musk 1453 Constantinople Twitter Paylaşımı Türkiye ve Yunanistan Mesajı mı?

Yapay Zeka Bilinç Kazandı! Google Yapay Zekası LaMDA Ne TALEP ETTİ?

Sokakta Çıplak Dolaşan Cinsel İlişkiye Giren İnsanlar! Türkiye’de Neler Oluyor?

Üçüncü Göz Açma Çakrası | 3. Göz Çakra Meditasyonu

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.