KEHANETLERİ DOĞRU MU? Aziz Malaki ve Shipton Ana

Sıradaki içerik:

KEHANETLERİ DOĞRU MU? Aziz Malaki ve Shipton Ana

avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çörek Otu ve 41 Ayetel Kursi Mucizesi

Çörek otu ve Ayetel Kursi’nin bilinmeyen büyük sırrı ve mucizesi. 41 çörek otuna 41 defa Ayetel Kursi oku ve olacakları gör! Peygamber Efendimizin (as) hadislerinde işaret ettiği bu büyük sırrı mucizeyi belki bilmeyenleriniz vardır. Çörek otu ve çörek otu yağının inanılmaz faydaları, Ayetel Kursi okumanın mucizevi faydaları bu videoda sizlerle.

Peygamberimiz İşaret Etmişti (Çörek Otu ve Ayetel Kürsi)

Bu video ile her derde deva peygamber efendimizin de işaret ettiği çörek otu ve Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i Kerime olan Ayetel Kursi hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız. İçinde bulunduğumuz bu günlerde en çok ihtiyacımız olan huzur ve bereket iksiri olarak adlandırılan bu uygulamaları yaparak ferahlığa ulaşacaksınız. Peki bunlar nasıl yapılıyor? Tüm sorularınızı ve daha fazlasını detaylarıyla sizlere anlatacağım. Çünkü bunları yapanın hayatı değişiyor, Peygamberimizin işaret ettiği bu büyük sırrı bu mucizeyi sizlerde görmelisiniz.

Peygamberiniz Hz. Muhammed (S.A.V.) hadisi şerifinde;

“Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın.” demiştir.

(Buhârî, tıb 7.- Tirmizi tıb 5.- Muslim selam 89).

“Muhakkak ki kara habbede samdan başka her derde bir şifa vardır. Sam, ölümdür. Kara habbe ise kendisine şuniz denilen çörek otudur” (Sahih-i Müslim c.7 h.no:88)

Çörek otu için İbn-i Sina da şu sözleri dile getirmiştir,

“Çörek Otu; vücut enerjisini düzenler, hastalıkla kaybedilen canlılığı geri getirir.”

Peygamber Efendimiz (s.a.v), çörek otunu bizzat kendisi kullanmış ve Ashab-ı Kiram’ına da değişik vesilelerle tavsiye etmişlerdir. Hz. Enes (r.a.), “Allah’ın Elçisi (s.a.v), hastalandığı zaman, bir avuç çörek otu alıp, onu su ve bal ile karıştırıp içerdi” (Büyük Hadis Külliyatı- Rudani, C.4. H.no: 7523) şeklinde rivayet etmiştir.

Yine başka bir Hadis-i Şeriflerinde Resulullah Efendimiz (s.a.v), çok hastalanan aşırı zayıflayan Hz. Ali (r.a.) ye “Yâ Alî! Yemeklere çörek otu koy. O, ölüm hâriç her derde devâdır” buyurmuştur.

Peygamber Efendimiz (s.a.v), bütün insanlığı her konuda aydınlatmış ve yol göstermiştir. Çörek otunun insan sağlığı için olan önemini de günümüzdeki bilimsel imkan ve araştırmaların olmadığı bir dönemde belirtmesi ve insanlara tavsiye etmiş olması bunun sadece çok küçük bir örneğidir.

Çörek otu, eski çağlardan beri modern tıbbın en doğal tedavi edici yöntemlerinden biri olarak kullanılıyor. Vücuttaki zehirlerin atılmasını sağlayan çörek otu, kan şekerini de düşürmeye yardımcı bir bitkidir. Mikrop ve virüslere karşı savunma aracı olan çörek otu Sindirime yardımcıdır ve Mide ağrılarını azaltır. Gaz ve idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Astımda etkilidir. Öksürüğü azaltmaya yardımcı olur. Yüksek tansiyon tedavisinde faydalıdır. Saf çörek otu yağı özellikle alerji, egzama ve sedef hastalığına karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Araştırmalarda çörek otunun meme kanseri gibi bazı kanserler için etkili bir anti-kanser özelliği olduğu görülmüştür.

İbnu Hacer, hadisin bir vechinde yer alan -çok hapşırma ile gelen nezleye nasıl kullanılacağı hususundaki- bir açıklamayı merfu rivayetten bulduğunu kaydeder:

“Çörek otu ayıklanır incecik dövülür, zeytin yağıyla karıştırılıp burna üçer damla damlatılır.” Bir diğer rivayetin açıklaması hangi hastalık için olduğu tasrih edilmeden yapılmaktadır.

İbnu Hacer dedi ki: “Yirmi bir adet çörek otu tanesi alırsın, bir beze bağlarsın. Sonra bir suya koyup bir gece bekletirsin. Sabah olunca burnun sağ deliğine bir damla, sol deliğine iki damla damlatırsın. Ertesi günü sağ burun deliğine iki damla, sol deliğe bir damla. Üçüncü gün sağ deliğe bir, sol deliğe iki damla damlatırsın.”

41 ÇÖREKOTU 41 AYETEL KÜRSİ Okumak

Bu 41 Çörek otunu üzerinizde taıyabilir ev ve araba içlerinde yüksek yerlerine koyabilirsiniz bu bolluk bereket rızkın artışına kaza ve belalardan da korunmanıza allahın izniyle yardımcı olur. Peki bunu nasıl yapacaksınız

Cuma günü  Cuma namazı ezan ile sela arasında 20 dakikada yapamayanlar cuma sabah güneş doğduktan sonra niyet edilir her bir çörek otuna birer ayet-el kürsiyi okuyup 41 adede tamamlanır. Okunan çörek otlarını küçük bi kese şekline getirip poşetle bağlıyorsunuz.

Peki neden Ayetel Kursi?

Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Efendimiz (SAV), Zeyd’i (RA) çağırarak yazdırmıştır.

Ayet-el Kûrsi indiğinde, dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş ve başlarındaki taçları yuvarlanmıştır.

Şeytanlar birbirleriyle çarpışarak kaçıp, iblis’in yanına toplanmışlar ve ona bu karışıklığı haber vermişlerdir.

Yâ RasulULLAH (SAV) Kur’ân-ı Kerimin hangi Sûresi(derece bakımından) daha büyüktür? Diye soran Sahabe’ye(RA), “İhlâs Sûresi” buyurdu. O Sahabe(RA) “Kur’ân-ı Kerimde hangi Ayet(Fazilet bakımından) daha üstündür.” diye sorunca, Peygamber Efendimiz(SAV) “Ayet-el Kûrsi’dir” buyurdu. (Darimi)

Ayet-el Kûrsi’yi okuyan kimse yedi kalenin içine girmiş gibi muhafaza edilir. Ayet-el Kûrsi, Kur’ân-ı Kerimin dörtte biridir derler.

Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “İlim sana olsun ey Eba Münzir, Canım Kabza-i Kudretinde olan ALLAH’a C.C. yemin ederim ki, muhakkak Ayet-el Kûrsi’nin bir dili ve ikide dudağı vardır ki, Arş’ın direğinin yanında Melik-i (Müteâl olan ALLAH’u Teâlâ Hazretlerini) takdis eder(O’na Tazimde bulunur.)” (Ebû Dâvud, Ahmed İbni Hambel)

Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Her kim, her farz namazın arkasından Ayet-el Kûrsi’yi okursa, Cennete girmekten onu ancak ölüm men eder.Her kim onu yatacağı zaman okursa, ALLAH’u Teâlâ ona kendi evi, komşusunun evi ve etraftaki evler hakkında güvence verir.” (Beyhâki)

Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Bakara Sûresinde bir Ayet vardır ki Kur’ân Ayetlerinin Efendisidir. Şeytan olan herhangi bir evde okunursa (şeytan) o evden çıkar. (O Ayet) Ayet-el Kûrsi’dir.” (Beyhâki)

Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Her kim farz namazın arkasında Ayet-el Kûrsi’yi okursa, diğer namaza kadar ALLAH’ın C.C. zimmetinde olur.” (Heysemi)

Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Her kim Ayet-el Kûrsi’yi ve Bakara Sûresinin sonunu sıkıntılı(kederli) anında okursa ALLAH C.C. ona yardım eder” (Suyuti, Dürrül Mensûr)

(şeytan, cinler v.s. şerli yaratıkların şerrinden ve anne yada çocuğuna zarar vermelerinden yada öldürmelerinden korunmaları için) Doğum yapacak kadının, Ayet-el Kûrsi, A’raf 54. Ayeti sonuna kadar, Felâk ve Nâs Sûrelerini okuyarak ALLAH’u Teâlâ’ya sığındırılması gerekir(Hadis-i Şerifle bildirilmiştir).

Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Sen Ayet-el Kûrsi’den neredesin? O herhangi bir yemek veya katık üzerine okunursa mutlaka ALLAH C.C. o yemek ve katığın bereketini çoğaltır.” (Suyuti)

Efendimiz(SAV) Sûre-i Bakaranın sonunu(Amener Rasûlü) ve Ayet-el Kûrsi’yi okuduğu zaman gülerdi ve “Onlar Arş’ın altındaki, Rahman’ın (Teâlâ) hazinesindendir.” buyururdu. (Suyuti)

Seleme İbni Kays(RA) “ALLAH’u Teâlâ, ne Tevratta, ne İncil’de, nede Zebur’da Ayet’el Kûrsi’den daha büyük bir Ayet indirmedi.” (Suyuti)

O kadar değerli bir ayettir ki bu hadis örnekleri gibi birçok daha hadisde yer almaktadır.

Yine Hadis-i Şerifde buyrulmuştur ki: ‘Her kim, yatağına yattığında “Âyetel-Kürsi’yi okursa, Cenâb-ı Hak, o kulunu sabaha kadar koruyacak iki melek görevlendirir.

Ayetel Kürsi, Kur’an’ın dörtte biridir.

Ayetel Kürsi okunan eve şeytan girmez, okunduğunu duyduğunda evden çıkar. Hasta ve şifa bekleyen kişilerin üzerine okunursa şifaya kavuşulur.

Ayetel Kürsi okuyan kişi kendini güvene alır. 170 defa okunursa Allah okuyan kişinin her işine yardımcı olur.

Ayetel Kürsi okuyan kişi sıkıntı, zorluk ve darlık çekmez. Kederden uzak olur, bolluk berekete kavuşur. Arzularını ve isteklerini elde eder. kişinin anlayışı artar. Tehlikeli durumlardan kurtulur.

Ayetel Kürsi okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa o kabir nurla dolar kabir genişler ve ölünün derecesi mevkisi ve makamı yükselir. Okuyanada büyük sevap verilir.

Ayetel Kürsi; buğday, pirinç gibi şeylere 313 defa okunursa bereket ve bolluk gelir.

Kuran-ı Kerim’de Bakara suresi’nin 255. Ayetinde yer alan Ayetel Kursi Bir tutam kalın tuzun üzerine 41 defa okunduğunda o tuz hangi evde bulundurulursa aynı şekilde evin beri bereketi artar şeklinde rivayetlerde bulunur. Ama Çörek Otunun video başında belirttiğimiz gibi Peygamber efendimizin işaret ettiği bir nimet olduğu için tuz yerine çörek otuyla tarif edildiği şekli ile yapılması daha tercih sebebidir. Tabii ki karar sizin J

Çörek otu ve çörek otu yağının faydaları da saymakla bitmez. Birçok derde deva olan çörek otu sofralardan eksiltmemek gerekiyor. Uzmanlar, çörek otunun öğütülmüş halde alınmamasını tavsiye ediyor. Çünkü öğütülme işlemi esnasında içerisinde çörek otunun içerisinde bulunan faydalı yağlar uçar. Bu nedenle de çörek otunu tohum halinde almak daha doğrudur. Çörek otu, poğaçada, börekte, kurabiye ve salatada kısacası birçok yerde kullanılabilir. Ayrıca çörek otunu düzenli olarak tüketmek için kahvaltıdan ve yemekten yaklaşık bir saat önce, bir tatlı kaşığı çörek otu çiğneyebilirsiniz.

Zayıflamak için çörek otu tüketecekseniz eğer Çörek otunu veya yağını sabah, öğle ve akşam yemeklerinden önce dilerseniz yoğurdunuza katabilir veya su ile içebilirsiniz.

Konu ile ilgili Popüler Videolar:

ALLAH IN YARATTIĞI İLK ŞEY NEYDİ?
KIYAMET İÇİN ALLAH A ? (Hz İsa Mesih, Mehdi, Deccal) 2020
15 MİLYON KİŞİNİN HAYATINI KURTARAN DAHİ! Alan Turing
HZ SÜLEYMAN IN GİZLİ DUASI – KURAN DA GİZEMLİ ZENGİNLİK MUTLULUK DUASI
Ahit Sandığı ve Hz Süleyman’ın Yüzüğü Bulundu -Hz Mehdi Hayatta 2021

Ve daha fazlası youtube kanalımızda…

Bakmış Kanalına Abone Olmayı Unutma!

Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve bu kehanetler hakkındaki araştırmaları, gizemli olayları ve merak edilen arkeoloji çalışmalarını detaylı bir şekilde incelemektedir. Birbirinden farklı kategorilerde onlarca içerik ve video sizleri beklemektedir. Sizler de tüm bu içerikleri kolayca takip etmek, videoları izlemek için hemen ücretsiz yerinizi alın!

ÜCRETSİZ abone olmayı unutmayın; http://bit.ly/2ReyspU

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.