Göbeklitepe GERÇEKLERİ? Gizlenen Türk Tarihi – Ön Türkler

Sıradaki içerik:

Göbeklitepe GERÇEKLERİ? Gizlenen Türk Tarihi – Ön Türkler

avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CORONA Virüs Dünyaya Yayılmaya Başladı

CORONA Çin’de Ortaya çıkan Gizemli Virüs Dünyaya Yayılmaya Başladı : Uçaklar Kontrol Ediliyor, Havalimanları Alarmda.

Çin’in Wuhan kentinde tanımlanamayan virüs dünyasında paniğe yol açtı. Bulaştığı kişilerde akciğer rahatsızlıklarına yol açar ve şimdiden sekiz farklı ülkeye de yayılmış durumda olan virüs neden 6 kişi hayatını kaybetti. Dünya Sağlık Örgütü ise dünya çapında daha çok vakanın görüleceğini kaydetti.

Bu virüs tam olarak nedir? CORONA

Çin ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkilileri, enfeksiyonun bir koronavirüs olduğu sonucuna vardı.

Coronavirüsler geniş bir  virüs  ailesi olmakla birlikte sadece altısının (yenisi ile birlikte 7) insanları enfekte ettiği biliniyor. Josie Golding hastalığının Sars’a benzerliği üzerine “Sars’ın güçlü bir anısı var, burası çok fazla korku geliyor, ancak bu tür hastalıklarla başa çıkmak için çok daha hazırız” dedi.

Virüsün çıkış yeri neresi? CORONA

Çin’in Wuhan’ı bir deniz ürünleri pazarından ortaya çıktığı düşünülüyor. Hastalık ilk olarak Aralık ayı sonlarına doğru bildirildi. Dünya Sağlık Örgütü, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu virüsün kaynağının bilinmediğini ifade etti.

Virüs tehdidi ne kadar ciddi?

Koronavirüsler hafif soğuk algınlığından ölüme kadar pek çok semptoma neden olabilir.

Edinburgh Üniversitesi’nden Prof Mark Woolhouse Edinburgh “Yeni bir koronavirüs gördüğümüzde, semptomların ne kadar şiddetli olduğunu istiyoruz – bu soğuk algınlığı semptomlarından daha fazla ve bu bir endişe ama Sars kadar şiddetli değil” dedi.

SARS ile kıyaslama

Salgın bir alarmı tetikledi çünkü hastalık SARS ile aynı virüs ailesinde.

SARS, dünya çapında yaklaşık 800 kişiyi öldürdü. Hong Kong, Singapur, Taipei ve Pekin gibi Asya şehirlerini en sert şekilde yönetin ve ciddi bir gerilemeyi tetikledi. ING’nin baş ekonomisti Rob Carnell, “Wuhan daha yaygın bir şekilde yayılırsa ve daha fazla hayat iddia etmeye başlarsa, benzer bir tepkiyle sonuçlanacağı düşünülemez” dedi.

Ancak bu kez uzmanlar, Çin’in krizle başa çıkmak için daha hızlı hareket ettiğini ve virüsün SARS’den daha az ölümcül göründüğünü söyledi. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping Pazartesi günü için açıklamada, korona virüsün yayılmasını önlemenin ülke olarak bir öncelikle öncelikleri olduğunu duyurdu. CORONA

Ne kadar hızla yayılıyor?

Çinli yetkililer, Pazartesi günü yaptıkları açıklamada virüsün bir kişiden diğerine yaydığı vakaları söylüyor. DünyaSağlık Örgütü ise, “yakın temaslar arasında insandan insana sınırlı bir iletim içindir” inandıklarını söyledi.

Öksürük ve hapşırma, bir virüsün yayılması için oldukça etkili bir yol olduğu için, insandan insana yayılmasının kesinleşmesi yeni virüsle ilgili önemli bir endişe olabilir.

Hastalık şu ana kadar hangi tarafta görüldü?

Pazartesi akşamı, Çin’in Wuhan kentinde 198, Pekin’de 5, Şangay’da 1 vaka ve Guangdong’da 14 vaka olduğunu bildirdi.

Tayland’da 2, Güney Kore’nin Seul kenti ve Japonya’nın Tokyo kentinde de 1 kişinin gizemli virüse yakalandığı bildirildi.

ABD’de tespit açıklaması duyuruldu. Hastanın durumunun ağır olduğu belirtilirken ismi açıklanmadı. CORONA

Çin dışında 4 yıldır daha görüldü

Pekin, Şanghay, Guangdong ve Zejiang’da 20 vaka raporunda Wuhan kentindeki 258 vakanın yanısıra. Ayrıca Güney Kore, Japonya ve Tayland’ı ziyaret eden 4 Çinli’de de hastalık tespit edildi. Wuhan’dan iş gezisinde dönen bir Tayvanlı işkadının da hastalık virüsü taşıdığı onaylandı.

Uzmanlar ne kadar endişeli?

Ne kadar endişelenilmesi için bilmenin zor olduğunu belirtiyor.

Konu ile ilgilenen Profesör Ball ise “” Bir  virüs , insan hücresine girdikten sonra çoğalıyor, daha etkili yayılıyor ve daha tehlikeli hale gelmesine izin verebilecek mutasyonlar üretmeye başlayabilir. Virüs hakkında endişelenmeliyiz, çünkü bu virüsün ilk büyük engelin üstesinden geldiği neden oluyor “dedi. CORONA

ABD’de de ortaya çıktı Corona virüsünün neden olduğu salgının

ABD Salgın Kontrol Merkezi, Corona virüsü tespit edildiğini bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Tarık Jasareviç, “Ön tarafta günlerde Çin’in diğer kategorilerinde ve diğer verilerin daha çok vakanın görülmesini bekliyoruz” dedi.

Dünya çapında önlemler alınmaya başlandı

Güney Kore’de havalimanlarında sıkı güvenlik önlemleri incelendi. Incheon’da bu yol için gelen yolcular ayrı olarak iki giriş kapısından alınıyor. Yetkililer kulak termometreleri kullanarak yolcuların vücut sıcaklığını ölçüyor. Giriş kapıları haftada iki varsayılan dezenfektan spreylerle temizleniyor.

Çin’de gelen yolcuları termal kameralardan geçirmeye başladı. Moskova’daki Yekaterinburg ve Irkutsk’daki havaalanlarında termal kameralar yerleştirildi.

Hong Kong’ta alarm seviyesi en üst düzeye çıkartıldı

Çin’in yarı özek bölgesi Wuhan’dan gelen tren ve uçakları temizlik önlemlerini arttırarak dezenfekte çalışmaya başladı. Hong Kong yönetimi bilgilendirme konusunda yavaş olmak ve yeterince ihtiyatlı davranmamakla eleştirilmişti. Alarmını en üst düzeye çıkardı.

Japonya’da Wuhan şehrini ziyaret eden 30’lu yaşlarda bir erkeğin virüsü taşıdığı tespit edildi. Sağlık Bakanlığı söz konusu kişiyle temasa geçen 41 kişiye ulaşıldığını ve izlenmeye başlandığını açıkladı. Şu ana kadar semptomları göstermediğini duyurdu. Başbakan Şinzo Abe tarafından ve diğer ülkeye giriş noktalarında seçeneklererin artırılması ve karantina önlemlerinin yapılması talimatı verdi. Wuhan’dan gelen ziyaretçilere bir sağlık formülü doldurma zorunluluğu getirildi. CORONA

Uyarı levhaları asıldı CORONA

Avustralya Sağlık Bakanlığı Wuhan’dan gelen uçuşların sağlık ekipleri tarafından karşılanıyor taramadan geçirildiğini duyurdu. Ayrıca Yeni Güney Galler eyaletinde yolculara İngilizce ve Çince broşürler dağıtılarak hastalığın belirtileri hakkında bilgi veriliyor. Wuhan’dan gelen bir yolcunun nefes alma problemleri yaşaması üzerine karantinaya alınmıyor ama şu an iyileştiğini açıkladı.

New York’taki John F. Kennedy, San Fransisco Uluslararası ve Los Angeles Uluslararası Havalimanlarında Wuhan’dan gelen yolcular termal taramada geçirilmeye başlandı. Amerikan Hastalıklarla Mücadele Merkezi yeni koronovirüsünün tespit etmek için yeni bir test geliştirildiğini ve bunun dışında yurt içi ve yurt dışı paydaşlara aktarılacağını duyurdu.

İtalya’nın başkenti Roma’da Sağlık Bakanlığı havaalanına virüsle ilgili bir uyarı levhası astı. Levha’da virüsün neden olduğu belirtiler ve bulaşma riskinden korunma yöntemleri hakkında bilgi veriliyor. CORONA

Corona virüsünden nasıl korunulur?

 • Öksüren ve hapşıran insanlardan uzak durun.
 • Hastalıktan korunmak için kalabalık uygulamak maske kullanın.
 • Canlı hayvanlarla temas etmeyin.
 • Hijyen kurallarına dikkat edin. Ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabun ve su ile yıkayın.
 • İnsandan insana da bulaşıcı virüsün belirtilerini görseniz en yakın hastaneye ayarlayın.

Kaynak: CNN TürkEuronews


BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

Bazı videolar;

Dünya Şokta! Antibiyotik Kıyameti & # 8211; Kavrama Salgını & # 8211; Zombi Virüsü
Zombi Salgını Rehberi & # 8211; Kıyamet Virüs Programı Hazır mısınız?
►  Zombi Virüs Salgını Nasıl Yayılacak?
Bu Mikroplar, Antibiyotik Direnci Yaymaktan Suçlu

BAKMIŞ YOUTUBE’da

Y ouTube Kanalları Arasında Yer Alan ona ettik gün abone Sayısını hızla arttıran BAKMIŞ Youtube Kanalı sizlere birbirinden ilginç ve İçerikleri tr iyi sekilde sunmaktadır.Plakalı. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi … Antik medeniyetler hakkında araştırmaları.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trendleri inceliyoruz. BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı düşünün.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.