9 ve 19 Sayısı GİZEM SIR MUCİZE

Sıradaki içerik:

9 ve 19 Sayısı GİZEM SIR MUCİZE

Deprem için Tarih Verildi 2019
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Büyük marmara depremi için,

Uzman deprem bilimciler 2019 u tarih olarak göstererek hazırlıklı olmalıyız dedi! Videoyu hazırlarken şu soruları düşündüm;

 • istanbul ve Türkiye bu büyük depreme hazır mı?
 • Deprem sigortası olmayan evler ne olacak?
 • Uyarı cihazları çalışıyor mu?
 • Risk raporu ve deprem haritası neyi gösteriyor?
 • Ne zaman olacak? Olacak mı?
 • Kaç büyüklüğünde olucak?
 • Neden deprem olacak?
 • Nasıl hazırlanmalıyız?
 • öncesinde ve sonrasında ne yapmalıyız?

Deprem Türkiye ‘nin gerçeği.

Özellikle Marmara bölgesinde 7 nin üzerinde bir deprem bekleniyor.
Deprem korkutan bir gerçek fakat gerekli önlemler alınmıyor. 99 depremi akabinde yapılan eğitim ve benzeri bilinçlendirme çalışmaları sadece 3-4 sene yapıldı. Son senelerde ise resmen deprem yokmuş hiç olmayacakmış gibi davranılıyor. Fakat her geçen gün nu gerçek ile yüz yüzeyiz. Kaçınızın evinde bir deprem çantası var yada kaçınız ailenizle bir deprem tatbikatı yaptınız. Video yu sonuna kadar dikkatle izleyin.

Deprem uzmanları 2019 ve 2020 yıllarını işaret ediyor ve beklenen büyük deprem 7 ve 7,5 üzerinde olacağını dile getiriyorlar. Herkesin bilinçlenmesi için bu videoyu arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile paylaşın. O zaman videoya başlayalım.

Uzmanlarının yaptığı açıklamalar

Son zamanlarda uzmanlarının yaptığı açıklamalar ise hep aynı noktayı bize işaret ediyor. 2019 2020 yılları arasında Türkiye de büyük bir deprem olabilir. uzmanların görüşlerini aktarayım. Peki bu uzmanlar bu kadar konuşurken konu ne kadar gündemimiz de? Neredeyse hiç. Son zamanlarda kimsenin umrunda bile değil adeta . 2019 afet yılı olabilir derken aslında benimde çok umrumda değildi fakat son günlerde 2019 a girdiğimiz andan beri her gün Türkiye’nin bir noktasında deprem oluyor.

Haberlerde kısacık geçen bazende yer verilmeyen depremler bizlere büyük depremlerin habercisi olabilir.

Afet ve Acil Durum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

ilk 72 saatte, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir Afet ve Acil Durum Çantası sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir.

Afetlerden hemen sonra ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerin bulunduğu bir Çantanızın hazır ve ulaşılabilecek bir yerde olması önemlidir. Çanta, sorumlu olduğunuz kişi ve kişiler için gerekli ihtiyaçları da içermelidir.

Peki, deprem anında ne yapmanız gerekiyor?

Can ve mal kayıplarının artmasının en önemli nedenlerinden biri de sarsıntı sırasında kişilerin kendilerini nasıl koruyacaklarını ve ne yapmaları gerektiğini bilmemeleridir. Peki, deprem anında ne yapmanız gerekiyor?

Hangi önlemleri almanız gerektiğini biliyor musunuz?

Deprem olduktan sonra alınacak önlemler de can ve mal kayıplarının önlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Peki, sarsıntı durduğu zaman nasıl hareket edeceğinizi ve hangi önlemleri almanız gerektiğini biliyor musunuz?

Merhaba Youtube Türkiye de yeniyim. Bakmış kanalı hızla gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Bur da dev gibi bir aile için her hafta iki yeni video yüklüyorum. Bakmış videolarında teknoloji ve bilimi kullanarak komplo teorileri, gizli bilgileri, kehanet, gizemli olayları, merak edilen arkeoleji çalışmalarını sizler için araştırıyor ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum.

Ücretsiz Abone olmayı unutmayın…

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın.

http://youtube.com/c/BAKMIŞ

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.