CENGİZ HAN – Dünya’yı ve Tarihi Dize Getiren Adam Türk mü?

Sıradaki içerik:

CENGİZ HAN – Dünya’yı ve Tarihi Dize Getiren Adam Türk mü?

DİKKAT DOLAR YÜKSELİYOR! Yerel seçim sonrası
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dolar neden yükseliyor?

Yerel seçim sonrası ne kadar olacak? Döviz 10 TL olur mu? neden çıktı? Dolar bundan sonra nereye kadar çıkabilir?  tekrar düşer mi?  düşerse nereye kadar düşebilir? Güncel Türkiye para piyasaları ve finans raporları. Emin Çapa Türkiye ekonomi ve finansı yorumluyor. Dolar piyasaları ve paranın durumunu içinde olduğumuz ekonomik krizin nedenlerini açıklıyor.

Mart yerel seçimleri neden sonra neler olucak? Ekonomist Selçuk Geçer  Neden Yükseliyor? Dolar yükseldi yükselecek derken bu gün dolar, dolar bir günde yüzde 5 yükseldi. güne 5,48 seviyesinden başlayan dolar 5,80 seviyesine kadar yükseldi. Peki neden bu kadar hızlı yükseldi,Türkiye ekonomisi derin bir ekonomik krize doğru mu gidiyor? soruların yanıtları videomuzda. Oysa bir gün önce dolar FED’ in olumlu faiz açıklamasıyla 5,48 seviyesinden 5,41 seviyesine kadar gerilemişti.

Peki dolardaki bu yükseliş devam edecek mi?

Görünen o ki  yükselmeye devam edecek.
Üstelik kısa vadede belki de seçimlerden hemen önce 7 lirayı tekrar test edecek.
Bu kadar kısa zamanda böyle bir hareket olur mu demeyin!

Emin Çapa kimdir ?

1967, İzmit doğumlu olan Emin Çapa, İstanbul Üniversitesi’nin gazetecilik bölümünde okudu. Ekonomik entegrasyon teorileriyle ilgilendi. Üniversiteye başladığı sene Hürriyet’te stajyer olarak çalışmaya başladı.Ardından Tempo Dergisi’nde ilk kez kadrolu ekonomi muhabiri oldu. Türkiye’nin ilk özel radyolarından Genç Radyo’nun kurucuları arasında yer aldı. İşçi-işveren konularına olan ilgisi nedeniyle kısa bir süre TİSK’te çalıştı ve toplu sözleşme pazarlıklarıyla ilgilendi. Sabah Gazetesi’nde 5 sene ekonomi muhabirliği ve Endüstriyel Ilişkiler üzerine haftalık köşe yazıları yazdı. Ardından TÜSİAD’da Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu döneminde Başkan Danışmanı olarak çalıştı.

1999 Kasım ayından bu yana CNN TÜRK’te çalışıyordu. Editör olarak başladığı CNN TÜRK hayatında, önce Ekonomi İstihbarat Şefi, ardından Ekonomi Haber Müdürü ve Ekonomi Müdürü oldu. Kanal D Sabah Haberleri’ni sunan Çapa, son olarak CNN Türk’te Dünyanın 1001 Hali isimli programın sunuculuğunu yapıyordu.

Dolar nedir?

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve daha başka kimi ülkelerin para biriminin adı.

Dolar Nasıl Ortaya Çıktı?

1739 yılına gelindiğinde ise Benjamin Franklin’in Philadelphia’da bulunan matbaasında doğa manzaralı kağıt  basmaya başladılar. Fakat bu dolarlar sahtesi olmasın diye kabartmalı olarak basılıyordu.
1785 yılına gelindiğinde ise dolar resmi olarak ABD’nin para birimi oldu. 1792 tarihinde çıkan bir kararla birlikte dolarlar artık ABD darphanesinde basılmaya başlandı.

Dolar resmi para birimi oldu fakat başka ülkelerde dolaşıma girmesine epey bir zaman vardı. Ta ki 1861 yılına gelene kadar. 1861 yılında ilk ABD bankotu dolaşıma girdi. 1861 yılından günümüze kadar basılan tüm ABD banknotları da geçerli sayılıyor.

1913 yılına gelindiğinde ise Amerikan Merkez Bankası Kanunu, Amerikan Merkez Bankası olan Federal Reserve Bank‘ı ülkenin merkez bankası ilan eder. Banka da, Amerikan Merkez Bankası Banknotları adlı yeni paraları dolaşıma sunmaya başladı. Sahteleri olmasın diye 7 ile 10 yıllık belirli periyotlarda basılan dolar en son 2010 yılında basıldı.

Dolar Nerelerde Para Birimi Olarak Kullanılıyor?

Dolar, günümüzde ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zellanda başta olmak üzere birçok ülkenin para birimi. ABD doları ise ABD’den başka Ekvador, Marshall Adaları, Zimbabwe, Palau, Micronesia, Doğu Timor ve El Salvador gibi ülkelerde, Avustralya doları ise Nauru ve Kiribati gibi ülkelerde de kullanılıyor.

 • Dolar ne kadar?
 • Dolar ne olacak?
 • Dolar neden yükseliyor?
 • Piyasada son durum!
 • Dolar yükselecek mi? ekonomi haberleri
 • Dolar düşer mi? güncel yorum
 • Dolar ne olur? piyasada son durum
 • Dolara ne olur? kaç tl

 

► Bu videolara da bakman gerekiyor!

NEDEN Tarihçilerimiz Kripto YAHUDİ Sır Gibi Gizlenen Türk Tarihi
AY’IN GİZEMİ Gezegenler Belgeseli (Nasa, Ufo, Uzaylılar)
9 ve 19 Sayısı GİZEM SIR MUCİZE
Hayvanlar Neden DÖNÜYOR? Deccal – Hz Mehdi
Lucid Dream Bilinçli Rüya Teknikleri
Epifiz Bezi Nasıl Temizlenir Zihin Gözü ilacı 3. Göz

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.