Büyük İstanbul Depremi için 4 Büyük Senaryo!

Sıradaki içerik:

Büyük İstanbul Depremi için 4 Büyük Senaryo!

36 Saat 80 Milyon Kişi! Antibiyotik Kıyameti - Grip Salgını - Zombi Virüsü (4K)
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İçindekiler

36 Saat 80 Milyon Kişi!

Antibiyotik kıyameti, grip salgını ve zombi virüsü. Dünya Sağlık Örgütü Global Hazırlık İzleme Kurulu, gezegenimiz için yeni kıyamet senaryosunu hazırladı. ‘Risk Altında Bir Dünya’ adlı rapora göre grip benzeri bir salgın 36 saat içinde dünya geneline yayılabilir. ve 80 milyon insanı etkileyebilir. Kitlesel sağlık risklerini belirlemek üzere hazırlanan uluslararası bu raporda Zombi virüsü konu edilmesede açıkça bilim insanlarının korkusu bu olduğu açık. Artık virüs ve bakterilere antibiyotik etki etmiyor.

Antibiyotik kıyameti her an bir adım daha yaklaşıyor! Gereksiz antibiyotik kullanımı nedeni ile bakteriler giderek güçleniyor. Bilinen tüm ilaçlara karşı dirençli bakterilere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Dünya sağlık örgütü, bu yılın başlarında havadaki virüslerin neden olduğu bir başka grip salgınının da kaçınılmaz olduğu konusunda uyardı ve dünyanın buna hazır olması gerektiğini söyledi.

Dünyayı ürküten uyarı: 36 saat içinde tüm ülkelere yayılacak, 80 milyon kişi

Bundan bir asır önce İspanya kökenli bir grip salgını, dünya nüfusunun üçte birini etkilemiş ve 50 milyon insanın bu dünyadan göçmesine sebep olmuştu. İspanyol gribi 1918-1920 tarihleri arasında yayıldı. Aradan tam 100 sene geçti.  Peki benzer bir virüs günümüz dünyasında nelere yol açabilir? Hastalıkları iyileştirmek için kullandığımız Antibiyotikler aslında bizleri geri dönülemez bir noktaya mı götürüyor? Antibiyotik kıyamet.. Kullandığınız ilaçlar aslında nasıl bir amaca istemsiz olarak hizmet ediyor bilmeniz gerekiyor.

Bakmış kanalına hoş geldiniz…

Dünya Sağlık Örgütü Global Hazırlık İzleme Kurulu, gezegenimiz için yeni felaket senaryosunu hazırladı. ‘Risk Altında Bir Dünya’ adlı rapora göre grip benzeri bir salgın 36 saat içinde dünya genelinde 50 ila 80 milyon kişiyi helak edebilir. Türkiye de risk grubunda. Kitlesel sağlık risklerini belirlemek üzere hazırlanan uluslararası bu rapor, dünya için felaket çanlarının çaldığını ortaya koydu. Kitlesel sağlık risklerini ortaya koymak ve ülke liderlerini harekete geçirmek üzere hazırlanan rapor, küresel bir salgın karşısında ne kadar hazırlıksız olduğumuzu gözler önüne serdi.

Grip artık bildiğiniz girip değil…

Hani derler ya eskiler doktara gidersen 7 günde gitmezsen 1 haftada geçer diye.. Artık durum bundan çokça ileri gitti. Grip bir nevi evrim geçiriyor. Bunun nedeni ise antibiyotikler. Gereksiz antibiyotik kullanımı nedeni ile bakteriler giderek güçleniyor. Bilinen tüm ilaçlara karşı dirençli bakterilere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ve bu süreç insanları karanlık çağlara götürebilecek kadar tehlikeli.

İnsanlar antibiyotiğin bulunmasından sonra şöyle düşündüler.

Artık bu işi bitirdik enfeksiyonları yendik bu defteri kapattık diye düşündü. Ama öyle olmadı. Bilim insanları tedavi süreçlerinde bakterilerin antibiyotiğe karşı direnç geliştirdiğini fark etti. Bunun üzerine yeni nesıl antibiyotikler geliştirildi. Ancak bu seferde bakteriler evrimsel dönüşüm geçirerek yeni nesil antibiyotiklere karşı direnç gösterdi. Ve böylece insanlar ve bakteriler arasında bitmek bilmeyen bir savaş başladı. Ama artık bu savaşın sonuna gelindi çünkü artık hiçbir antibiyotiğin etki etmediği bakteriler ortaya çıktı… Aslında bu süreç normal yani bunun olması bekleniyordu ama antibiyotikleri bilinçsizce yanlış ve aşırı kullanmamız bu süreci hızlandırıyor. giderek artan sayıda bakteri antibiyotiklere dirençli hale geliyor.

Avrupa ülkeleri arasında birinci sıradayız ülke olarak. Bilinçsizce yanlış ve aşırı derecede antibiyotik kullanıyoruz…

İşte bu antibiyotik kıyameti

ve her geçen gün bu kıyamete bir adım daha yaklaşıyoruz. Dünya hiçbir antibiyotiğin etkili olmadığı günlere doğru hızla ilerliyor…

Kızamık bile artık yoldan çıktı… Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), verilerine göre 2019 yılının ilk altı ayında Avrupa’da yaklaşık 90 bin kızamık vakasının tespit edildiğini belirtti. Bu yılki verilerle kızamık vakalarının 2018’in aynı dönemine kıyasla ikiye katlandığını belirten DSÖ, Arnavutluk, Çekya, Yunanistan ve İngiltere’nin artık kızamığın görülmediği ülkeler statüsünü kaybettiğini açıkladı.

Dünya Bankası’nın ve Dünya Sağlık Örgütü Ortak Proje

Dünya Bankası’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) bir araya getirdiği alanında uzman bilim insanlarından oluşan bir uluslararası heyet, dünyanın giderek büyüyen ve milyonların ölümüne sebep olabilecek bir salgın hastalık riskiyle karşı karşıya olduğunu ve bu hastalığın küresel ekonomiyi ciddi derecede istikrarsızlaştırabileceğini söyledi.

Çarşamba günü yayımlanan raporda

Kurul “Bir salgının dünyaya yayılması, gerçek bir tehdit” şeklinde bir uyarıda bulunurken, şu ifadeleri kullandı:

“Hızlı hareket eden bir patojen milyonlarca insanı öldürme, ekonomiyi aksatma ve ulusal güvenliği istikrarsızlaştırma potansiyeline sahip. (…) Hastalıklar insan deneyiminin her daim bir parçası olduysa da güvensizliğin ve ekstrem hava şartlarının dahil olduğu küresel eğilimlerin bir araya gelmesi, riski artırıyor. Hastalıklar kargaşadan yararlanır ve serpilir. Son yıllarda salgınlar giderek artıyor ve küresel çapta bir sağlık acil durumunun ciddiyeti artıyor.”

“Bu ölçekteki bir küresel salgın geniş çapta kargaşa, istikrarsızlık ve güvensizlik yaratacaktır ki bu da felaket olur. Dünya buna hazırlıklı değil.”

Dünya sağlık örgütü;

Bu yılın başlarında havadaki virüslerin neden olduğu bir başka grip salgınının da kaçınılmaz olduğu konusunda uyardı ve dünyanın buna hazır olması gerektiğini söyledi.

Rapor, en ciddi şekilde etkilenen grubun, fakir ülkelerden gelenler olacağını ve muhtemelen bir sağlık sistemine erişemeyeceğinden, en fazla etkileneceğini belirtti.

“Salgınlar, temel sağlık hizmetlerine, temiz suya ve sıhhi hizmetlere erişememeleri nedeniyle, düşük kaynaklı toplulukları çok daha fazla etkileyecek…

Bu, herhangi bir bulaşıcı patojenin yayılmasını artıracaktır.

Yakın gelecekte benzer bir tehditle karşılaşabileceğimizi bu nedenle hükümetlerin tetikle olması gerektiği vurgulandı

Uluslararası seyahatteki gelişmelerin hastalığın daha hızlı yayılmasına neden olacağı ve Ebola gibi krizlerin ardından salgınlara hazırlanma çabalarının ‘fena halde yetersiz’ olduğu belirtildi

Bilim adamları,

Ebola’nın son derece etkili iki tedavi yönteminin keşfedilmesinden sonra ‘tedavi edilemez’ olduğunu söyledi. Ebola, influenza ve Sars gibi salgın eğilimli hastalıkların artan çatışmalar, kırılgan haller ve artan göç karşısında yönetimi giderek daha zor olduğu konusunda uyardı.

Bundan bir asır önce İspanya kökenli bir grip salgını dünya nüfusunun üçte birini etkilemişti. Dünya sağlık örgütü’nün açıkladığı Rapor, 1918 İspanyol grip salgınının verdiği hasara sıkça gönderme yaparak uluslararası seyahatteki gelişmelerin hastalığın daha hızlı yayılmasına yardımcı olacağını söyledi. Raporda yer alan açıklamaya göre, her gün uçaklarla ülkeler arası seyahat eden çok sayıda insanın da etkisiyle, grip benzeri bir salgın sadece 36 saat içinde dünyayı etkileyip toplamda 80 milyon insanı etkileyebilir.

 

DİPNOT : İspanyol gribi ilk kez 11 Mart 1918’de ABD’nin New Mexico eyaletinde tespit edildi. Salgın 1918 Eylül-Kasım aylarında zirve noktasına ulaştı ve Türkiye dahil tüm dünya ülkelerini etkiledi.
Sangının İspanyol gribi olarak anılmasının nedeni ise, İspanya’nın I. Dünya Savaşı’na girmemesi… Sansür nedeniyle savaşa giren Avrupa devletlerinde salgından bahsedilemezken, İspanya basını bu hastalıktan ilk bahseden ülke oldu.

 

Raporda ayrıca,

Olası bir salgını tetikleyebilecek bazı enfeksiyonların listesini içeren bir dünya haritası da paylaşıldı

Bu haritada, ‘yeni ortaya çıkanlar’ ve ‘yeniden ortaya çıkan/ yeniden doğan’ olarak ayrıldı. Belirtilen enfeksiyonlarına arasında Ebola, Zika ve Nipah virüsleri ve beş çeşit grip bulunuyor.

Raporda ayrıca Global Hazırlık İzleme Kurulu (GPMB)’nun daha önceki raporunda yapılan önerilerin, dünya tarafından büyük ölçüde göz ardı edildiği belirtildi

Dünya Sağlık Örgütü Genel Müdürü Tedros Adhanom Ghebreyesus ise hükümet ldierlerine ‘bu salgınların dikkate alması’ ve ‘yağmur gelmeden çatının düzeltilmesi’ çağrısında bulundu

Raporun yazarları “gönüllülük ve liderlik” çağrısında bulunurken, liderlerin “küresel salgınlar söz konusu olduğunda panik ve ihmal döngülerine göz yumduğunu” dile getirdi.

İklim değişikliğinin ülkelerin ulusal sağlık hizmetlerini zayıflattarak salgınlara verimli bir şekilde müdahale etme kabiliyetini azalttığına dikkat çekilen raporda şu ifadelere yer verildi:

“Küresel ısınma sivrisinek habitatlarının büyümesine yol açıyor. Bu da Zika, dang humması ve sarı humma gibi sivrisinekler yoluyla bulaşan hastalık vakalarında artış göreceğimiz anlamına geliyor.”

Hastalıkların dünya ekonomisine verdiği zarara da dikkat çekilen rapora göre

Salgının dünya ekonomisinin yüzde 15 küçülmesine ve sosyal kaosa yol açacağı uyarısının da altı çizildi. Rapora göre, yıkıcı yaşam kaybına ek olarak, dünya ekonomisi de zarar görecek. Örneğin, Dünya Bankası, grip benzeri bir salgının modern küresel ekonomiye 5 trilyon dolardan fazlaya mal olacağını tahmin ediyor.

2003 yılındaki SARS virüsü salgını 40 milyar, Batı Afrika’daki Ebola salgını 2014-2016 yılları arasında 53 milyar ve 2009’da ortaya çıkan H1N1 domuz gribi salgını 55 milyar dolara mal olmuştu.


Youtube Kanalımıza Ücretsiz ABONE OL.! 

Videoda bahsettiğimiz konu ile ilgili diğer videolarımız ;
Zombi Salgını! Ebola | Vtr | Mrsa 
Kıyamet Projesi Svalbard Küresel Tohum Deposu 
Salgın Hastalıklar! Mutant Virüs 
Zombi Salgını Rehberi! 

Youtube kanalımızdaki diğer popüler videolardan bazıları ;
51. BÖLGE Baskını – Pentagon UFO itirafı ve UZAYLILAR 
Göz perdesi kalkarsa ne görürüz?
NEDEN Tarihçilerimiz Kripto YAHUDİ 
Bu Tarihlere Dikkat! Büyük İstanbul Depremi için Uyarı! 

Bu video Canon Eos M50 ile çekilmiştir. Montaj ise Filmora9 ile yapılmıştır. Video süresi: 10:56

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları. Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi… Antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler… 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.