HZ MEHDİ / MESİH HZ İSA – YAKLAŞAN DECCAL KIYAMET 2022

Sıradaki içerik:

HZ MEHDİ / MESİH HZ İSA – YAKLAŞAN DECCAL KIYAMET 2022

avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ERKEKLERE ŞİDDET! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Bugün 8 mart. “Empati” aslında gereken tek şey bu. 8 Mart dünya kadınlar günü kutlu olsun! 8 Mart Kadınlar Günü ne özel olarak, farklı bir video derledik. Kadına şiddet umarım bir gün son bulur… Dünya ya sizin gözlerinizden bakabilseydik, dünya daha güzel bir yer olurdu. Kadınların özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir dünya olması dileğimle..

Hayatı güzelleştiren ve mükemmel kılan kadınlardır. Bize hayatı muhteşem kılan tüm kadınlarımız… Onlar; sevimli kızlarımız, tatlı kız kardeşlerimiz, güzel sevgililerimiz, sevgili eşlerimiz, mükemmel annelerimiz… Onlar hayatımızın anlamı…

Amacımız bütün kalıpları kırmak, ön yargıları yıkmak, herkes için eşit bir dünya kurmak. Kadın ve Erkeğin eşit Dünya sın da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun! Bir Gün Değil, Her Gün Hatırlanması Dileğiyle… Happy 8th March İnternational Women’S Day

Dünya Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı? 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anlam ve önemi nedir?

Bugün 8 mart.

8 Mart dünya kadınlar günü kutlu olsun!

8 Mart tarihi dünya genelinde Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır.

Temeli Amerika Birleşik Devletleri’ne dayanan bu önemli gün kadınların hakları ve onların öneminin vurgulanması açısından dünya genelinde kutlanmaya başladı.

Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın başlangıcı, 8 Mart 1857 yılında Amerika’nın New York kentinde tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yapması olarak kabul edilmektedir.

Bu grevler sırasında çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can vermiş, bu olaylardan 52 yıl sonra (1910), Danimarka’nın Kopenhag kentinde düzenlenen II. Sosyalist Enternasyonal toplantısında Clara Zetkin’in önerisiyle, 1857’de başlayan, kadın haklarının kazanılması ve kadınların birlikteliği mücadelesinin her yıl “Kadın Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

1975 yılında Uluslararası Kadınlar Yılı olarak kutlandı. Yapılan etkinlikler kapsamında Birleşmiş Milletler, 8 Mart’ı “Dünya Kadın Günü” olarak kutlamaya başladı.

İki yıl sonra 1977 de, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 8 Mart, “kadın hakları, uluslararası barış günü” olarak kabul edildi.

Bu kabule gerekçe olarak iki temel neden gösterildi. Bunlar: dünya barışının korunması, sosyal gelişim ve temel insan haklarının kullanılması için kadınların da eşitlik ve kendilerini geliştirmelerine olanak sağlama gereksinimi idi. Kadınlara eşit hakların verilmesinin dünya barışını güçlendireceği kabul edildi.

Dünya genelinde kadın hakları alanında son yıllarda olumlu gelişmeler sağlansa bile kadınlar açısından bir çok sorun hala çözülebilmiş değildir. Dünyadaki en yoksul insanların büyük bir çoğunluğu hala (%70’i) kadındır. Dünyadaki eğitim almamış insanların büyük çoğunluğu (2/3’si) yine kadınlardır.

Türkiye’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında ve onu izleyen yıllarda daha yaygın kutlandı.

“Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı” programından Türkiye’nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında “Türkiye 1975 Kadın Yılı” kongresi yapıldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra dört yıl süreyle herhangi bir kutlama yapılmadı. 1984’ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından “Dünya Kadınlar Günü” kutlanmaya devam ediliyor.

İşte Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği ve hafızalarda yer eden sözler;

Mustafa Kemal Atatürk, 8 Mart dünya kadınlar günü için bir çok güzel söz söylemiştir* Ey kahraman ve şanlı Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın!

* Türk kadınının Dünya kadınlığına elini vererek, dünyanın barış ve güveni için çalışacağına emin olabilirsiniz.

* Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her bir devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.

* Türk kadını, evdeki medeni mevkiini selahiyetle işgal etmiş, iş hayatının her safhasında muvaffakiyetler göstermiştir. Siyasi hayatla, Belediye seçimleriyle tecrübe kazanan Türk kadını bu sefer de milletvekili seçme ve seçilme suretiyle haklarının en büyüğünü elde etmiş bulunuyor. (Türk kadınına 1935 yılında seçme ve seçilme hakkı tanınması akabinde söylenmiştir)

* Dünyada her şey kadının eseridir.

BM’den “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

BM'den "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" mesajı

BM’den “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi, ”Erkeklerin kadın hakları ve cinsiyet eşitliğini savunması her zamankinden daha fazla önemli ve ben de işte tam bu nedenle feminist olmaktan gurur duyuyorum.” mesajı verdi.

Guterres, Dünya Kadınlar Günü için BM Genel Kurulunda düzenlen etkinlikte yaptığı konuşmada, cinsiyet eşitsizliğinin çağın en baskın adaletsizliklerinden ve en büyük insan hakkı sorunlarından biri olduğuna dikkati çekti.

Erkeklerin 2 bin yıl boyunca kadınları kontrol etmeye çalıştığını ve kadınların kendi potansiyellerini ortaya koymalarına engel olmak için güçlerini kötüye kullandığını belirten Guterres, köklü ataerkil sistemin ve kadın düşmanlığının siyaset, ekonomi, iş hayatı ve toplumlarda yarattığı cinsiyet eşitsizliğine işaret etti.

Guterres, sesleri, tecrübeleri ve görüşleri hala sık sık görmezden gelinen kadınların sürekli dışlanmasının hiçbir gerekçesi olamayacağını ifade etti.

“Dünya nüfusunun yüzde 30’u bir erkeğin eşine vurabileceği görüşünde”

BM Kalkınma Programı’nın 75 ülkede siyaset, iş ve eğitim gibi alanlarda kadınlara yönelik ön yargıların incelendiği ”Toplumsal Cinsiyet Sosyal Norm Endeksi” adlı yeni raporuna göre dünya nüfusunun yüzde 90’ının kadınlara karşı bir tür ön yargısı bulunduğunu belirten Guterres, yaklaşık yüzde 30’nun ise bir erkeğin ”eşini dövebileceğine” inandığını söyledi.

‘Feminist olmaktan gurur duyuyorum”

Guterres, ”Erkeklerin kadın hakları ve cinsiyet eşitliğini savunması her zamankinden daha fazla önemli ve ben de işte tam bu nedenle feminist olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

 • Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 • 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.
 • Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.
 • Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın; kadınlar günün kutlu olsun.
 • Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.
 • Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum.
 • Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

ÜCRETSİZ ABONE OL.! 
► Epifiz Bezi Nasıl Açılır? 3. Göz Nasıl Temizlenir? Kalp Gözü
► HZ MEHDİ / MESİH HZ İSA YAKLAŞAN DECCAL KIYAMET 2020
► Cinler Alemi ve Şeytan Oğlu Cin Padişahı MiHREZ
► Simpsonlar ve Gerçekleşen Kehanetleri 2020 THE SIMPSONS
► ÇİN ve DÜNYA HAZIR MI? ÇEKİRGE İSTİLASI 2020 KURAN / Kıyamet

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube Kanalları Arası Yer Alan ona ilgili gün abone Sayısını hızla arttıran BAKMIŞ Youtube Kanalı sizlere birbirinden ilginç ve İçerikleri tr iyi sekilde gereklidir.Plakalı. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi … Antik medeniyetler hakkında araştırmaları.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trendleri inceliyoruz. BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı düşünün.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.