Dyatlov Geçidi Vakası Nedir? – Gizemi Çözülemeyen Dyatlov Geçidi Vakası

Sıradaki içerik:

Dyatlov Geçidi Vakası Nedir? – Gizemi Çözülemeyen Dyatlov Geçidi Vakası

Evren’de Uzaylı Yaşamı Bulmanın Yolu Lazer Olabilir Mi?

31 okunma — 04 Mayıs 2022 23:59
Evren’de Uzaylı Yaşamı Bulmanın Yolu Lazer Olabilir Mi?

İnsanlık olarak şimdiye kadar birçok yapay nesneyi Uzay’a yolladık.
Kimisi çeşitli gezegenler veya uydularından veri almak için, kimisi de var gücüyle Güneş Sistemi’nin dışına “Başkaları Var Mı?” sorusuna cevap aramaya gitti. Peki ya güçlü Uzay lazerleri?
Bu gerçekten kurtarıcımız veya tüm sorularımızın cevabı olabilir mi?

Yollamış olduğumuz nesneler ne yazık ki oldukça yavaş. İnsan yapımı en hızlı araç saatte 532 kilometre hızla Parker Solar Probe’dir. Güneş’i incelemek için hazırlanan bu araç ulaşabildiğimiz en yüksek hıza sahipse en yakınımızda bulunan sistem olan Centauri’ye bile gitmemizin ne kadar zor olduğunu bir düşünün.

4 ışık yılı uzakta bulunan bu sistem yaklaşık olarak 40 trilyon kilometre kadar uzakta bulunuyor. Saate 532 bin kilometre hızla sizce buraya ne kadar sürede ulaşabiliriz? Ve buranın en yakın sistem olduğunu da tekrardan hatırlatalım.

Peki ne yapacağız?

Tabii ki gelecek yıllarda bu araçtan kat kat hızlı araçlar yapılacaktır. Ama hiçbir zaman bir ışık kadar hızlı olamayacağız. Bu tabii ki biraz daha kurgusal bir öneri. Ancak “biz buradayız” demenin en iyi yolu güçlü bir lazer ışığı olabilir mi? Işık hızında yol alacak olan bu lazer ile burada olduğumuzu onlara (varlarsa) gösterebilir miyiz?

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.