27 mart 2022 İstanbul Depremi Kehaneti? 27 Mart 2022’de deprem mi olacak?

Sıradaki içerik:

27 mart 2022 İstanbul Depremi Kehaneti? 27 Mart 2022’de deprem mi olacak?

GERÇEK HAYATTAKİ SÜPER KÖTÜLER JOKER DEN DAHA KORKUNÇ
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba ben Halil bakmış.

Jokerden daha korkunç olan yaşamış suçlular var hayatta. Mesela Rusya da.

Rusya da bir sürü garip şey oluyor. 1980’lerin başında Alexander Solonik polis teşkilatına katıldı. Fakat onun çevresi normal bir polisin çevresi gibi değildi. Onun içinde korkunç bir insan vardı. Sovyet ordusunda eğitim almış, eğitimi gereği olağanüstü derecede korkusuzdu. Aynı zamanda bir nişancı olarak yetenekleri insanüstüydü hatta bazıları onun hikayelerini dinlediğinde gerçekte var olduğundan şüphelenmesine neden oluyordu. Özel kuvvetlerde suçlularla baş etme konusundaki doğal yeteneğiyle ayırt edildi, ancak daha sonra bazı özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Solonik aşırı şekilde şiddete düşkün hatta sadizm denilebilecek düzeyde şüphelilere karşı zalimlik sergiliyordu. Tabi bunun sonucunda polis teşkilatından atıldı ve daha önce yaptığı mezar kazıcılığı görevine geri döndü. Ancak daha sonra anlaşıldı ki Joker gibi son derece saplantılı bir süper insan olma fikri solonik in düşünceleri arasındaymış.

Solonik’in içinde bu duygular her zaman vardı. Bu onu ilk önce asker daha sonra polis olmaya itti. Fakat içindeki bu duygular kurallar nedeniyle tam olarak ortaya çıkamıyordu.

Alexander Viktorovich Solonik Rus yeraltı suç dünyasında kötü şöhretli bir tetikçi olarak ünlü bir Rus gangsteri oldu. Makedonyalı, Valerianych ve Superkiller olarak da bilinen Solonik, 1990’ların büyük bölümünde Rus Mafyası faaliyetlerinde yer aldı, ta ki hapishaneden ikinci kaçışından sonra ortadan kayboluncaya kadar.

İkinci kaçışını anlatmadan ilkinide anlatmak lazım. Polis rütbesini itibarsızlaştırdığı için sınır dışı edildikten sonra eve dönen Solonik, Kurgan mezarlığında bir mezar kazıcısı olarak çalışmaya başlamıştı. 1987’de tecavüzle suçlandı ve sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hapse atılmadan önce eşiyle yaptığı veda görüşmesinde Solonik, binanın ikinci katından atlayarak kaçtı. Adaletten kaçabilmek için görünüşünü estetik olarak değiştirdi aynı joker gibi. Ancak şiddet eğilimi, onun polisten kaçmasına engel olamadı çünkü durmuyordu.

İkinci kez tutuklandı. Hapishanede Solonik, aktif görev yaptığı ve biraz polis eğitimi aldığı için hücre hapsine alındı, ancak daha sonra hapis cezasını diğer mahkûmlar arasında çekmek üzere koğuşa alındı. Çünkü savcı gibi üst düzey yetkililer ona kendi aralarında cezayı kesmişti. Onun işini koğuşlarda bitirebilirlerdi. Solonik’in polis için çalıştığı diğer mahkûmlar tarafından öğrenildi, hapishane içindeki suçlular tarafından ölüm cezasına çarptırıldı. Söylentiye göre, Solonik aynı anda 12 mahkûma karşı kendini savundu ve diğer mahkûm arkadaşlarının saygısını kazandı. Bu Rus psikopatı kilitleyebilmek için bir hapishaneye attılar ama Solonik bu hapishaneden kaçmayı başardı. İki yıl hapis yattıktan sonra Tümen şehrindeki bu hapishaneden kaçınca karşılaştığı Sibirya’nın donmuş çorak arazisinde bile hayatta kalabilmenin bir yolunu bulmuştu.

İmkansız gibi görünen durumlardan kaçabileceğini kanıtlamıştı, ancak bunun ötesinden azılı ve gaddar bir savaşçıydı. İki eliyle aynı anda silah kullanabiliyor ve ikisiyle de aynı anda tam isabeti vurabiliyordu. Daha sonra rakip çete liderlerini ve sözde dokunulmaz olan Moskova suç patronlarını bir bir indirecek ve itibar kazanacaktı.

Solonik, hapishaneden kaçtıktan sonra Kurgan’a geri döndü, yerel suç örgütüne katıldı ve kiralık katil olarak çalışmaya başladı. Solonik’in ilk hedefi, rakip bir örgütün lideriydi ve 1990 yılında Tyumen’de ilk suç orgütü liderini saf dışı bırakmıştı. Bu darbeden sonra Solonik, Kurgan örgütünün diğer üyeleriyle iş aramak için Moskova’ya gitti. 1992’de Solonik, Rus “hukuk hırsızı” Viktor Nikiforov’a suikast düzenledi ve altı ay sonra başka bir önemli Rus Mafya patronunu öldürdü. Bu kez kurban, kalabalık bir gece kulübünde etrafı korumalarla çevrili olmasına rağmen vurulan  Valeri Dlugatsj oldu. 12 silahlı koruma tarafından kuşatıldığı halde oradan kolaylıkla çıkıp oradaki herkesi öldürmesiyle büyük bir ün kazandı. Hatta süper katil lakabını bile bu olay sonrası almıştı ve bunla birlikte imkansız olarak görülen suikastlar ona bir servet kazandırdı. Bu arada John wick filmini seyredenlerin aklında bu serinin Solonik’in hikayesinden esinlenildiğinin farkına varmıştır zaten, gerçi senaristler bunu kabul etmese de çok fazla benzerlik var.

Son yakalanışında ise 5 subayı göz açıp kapayıncaya kadar etkisiz hale getirmiş, fakat kendisi de böbreğine giren bir mermi nedeniyle ağır yaralandığı için ve haliyle artık köşeye sıkıştığı için teslim olmak zorunda kalmıştı. Moskova hapishanesinden Matrosskaya Tishina’ya gönderildi. Böbreğindeki kurşunu çıkarmak için ameliyat edildikten sonra 1995 yılında gardiyanı Sergei ona tabanca ve tırmanma ekipmanı sağladı ve hapishaneden bir kez daha kaçtı. Filmlerde çok sık gördüğümüz gibi takibi geciktirmek için yatağına battaniyesinin altına bir manken yerleştiren Solonik, hapishane çatısından aşağı inmek için tırmanma ekipmanını kullanarak kaçtı. Adı ve yüzü yetkililer ve halk tarafından bilindiği için bu sefer Solonik’in Rusya’da çok sınırlı saklanma yeri vardı, ancak ortadan kaybolmayı başardı. Çünkü artık peşinde hem Rus mafyaları, irili ufaklı çeteler  hem de tüm emniyet teşkilatı vardı. Bu yüzden tüm bağlantılarını geride bırakıp Yunanistan’a yerleşerek emekli olduğunu duyurdu.

Tabii tahmin edeceğiniz gibi Rus mafyaları peşini bırakmadı ve tüm suikastçılara bir haber gönderdiler. Kim Solonik’in hayatına son verirse yüklü miktarda bir para ödülünün sahibi olacaktı. Şubat 1997’de Yunan gazeteleri, bir Rus mafya liderinin Atina’dan 15 mil uzakta ölü bulunduğunu iddia eden makaleler yayınladı. Ceset boğularak öldürülmüş olarak bulundu ve üzerinde hiçbir kimlik belgesi yoktu. Yetkililer yine de cesedin Solonik’e ait olduğunu tespit etmişti. Cesedi bulunduktan haftalar sonra, Yunan makamları Solonik’in örgütüne ait villalarına peş peşe baskın düzenledi ve bir orduya yetebilecek cephane buldu.

Söylentilere göre Solonik sonunda Moskova Organize Suç örgütü tarafından huzura kavuşturulmuştu. Ancak, bazıları Solonik’in hala hayatta olduğunu ve suikastçılardan kurtulmak için kendi ölümünü tasarladığını iddia etti. Çünkü gerçekten Solonik çok zeki bir kötü adamdı. Hatta Moskova ve Yunan makamları, Yunanistan’a taşınmadan önce sahte bir pasaport edindiği için Solonik’in kayıtlarındaki parmak izlerinin sahte olması nedeniyle parmak izlerini bile tespit etmekte güçlük çekmişti. Solonik, öldüğü zaman kesinlikle sahte bir ölüm organize edecek kadar güç biriktirmişti ve bu sadece Rusya ve Yunanistan ile sınırlı değildi. İtalyan mafyası ile olan bağlantısı yıllar sonra ortaya çıkınca İtalya da yaşamına devam ettiği bile söylendi.

Solonik’in hayatı bilinen 9 diziye, 2 filme ve 3 kitaba ilham kaynağı oldu.

Aslında Solonik olmak istediği süper kötü adam oldu aslında. Dünyada bir çok suçlu ve tarihte sayısız suç baronu örneği var ama çok azı süper kötü adam unvanını kazanıyor. Anlaşılan süper kötüleri gerçek dünyada görkemli inançlar, romantik idealler, hırslar veya çarpık ideolojiler ortaya çıkartıyor. İster hırsız, katil, mafya patronu yada sadece dünyanın yanmasını izlemek isteyen ruh hastaları olsun bunlar oldukça tehlikeli bir o kadar da gizemli insanlar. Eminim bunlarla karşı karşıya gelmek istemeyeceksiniz.

Joker i Batman filminden biliyorsunuz ne kadar psikopat olduğunu peki ya gerçek hayattaki süper kötüler kimlerdir ve ne kadar tehlikeliydiler? Mesela Catwoman’ın gerçek hayatta var olduğunu biliyor musunuz?

Ben Halil BAKMIŞ Kanalıma ÜCRETSİZ abone olmayı Unutma! TIKLA!!

► Instagramdan beni takip et: https://bit.ly/3CgoLyU

Bu videolarıda izlemelisin:

KAYBOLAN UFO AVCILARI! Ufologların Sırrı Çözülememiş Gizemli Kaybolması

Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur? Deprem sonrasında yaşanacaklar? 2022

2030 ve 2045 Yılında Neler Başımıza Gelecek? 2045  Sırrı

HER AN OLABİLİR! Güneş Fırtınası ve Küresel Elektrik Kesintisi

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.