20 SÜPER YANARDAĞ PATLAYABİLİR! Volkanik Kış Geliyor

Sıradaki içerik:

20 SÜPER YANARDAĞ PATLAYABİLİR! Volkanik Kış Geliyor

avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gizemli LUT Gölü KIRMIZI RENKTE

Lut Gölü yani Ölü Deniz havuzu olarak anılan göl kırmızıya döndü. Dünya, Ürdün’den gelen kıyamet alameti olarak adlandırılan bu görüntüleri konuşuyor. Kutsal Kitaplarda (Kuranı Kerim ve İncil) Geçen Kıyamet Alameti Gerçekleşti!

Ürdün’deki gizemli gölün İncil’de de yeri var. Gizemli Lut Gölü, bir zamanlar Moab Krallığı’nın var olduğuna inanılan bölgede bulunuyor. Hristiyan inancına göre kan kırmızı sular Musa Peygamber’in Mısır Firavunu’na söylediği 10 beladan biri.

Ayrıca Sodom ve Domorra şehirlerinin de günahlardan arınması için yaratıcı tarafından melekler göndermesi sonucu göllerin kan kırmızısına dönmesi hikayesini hatırlatıyor. Bazı kaynaklara göre, bu durum bir kıyamet alameti. Kuran-ı Kerim ve İncil de geçen bu kıyamet alameti gerçekleşti.

Kutsal Kitapta Geçen Kıyamet Alameti Gerçekleşti! Lut Gölü Kırmızıya Döndü…

Lut Gölü yani Ölü Deniz havuzu olarak anılan göl kırmızıya döndü

Lut Gölü yani Ölü Deniz havuzu olarak anılan göl kırmızıya döndü

NEDENİ BELİRLENEMEDİ

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, bu görüntüler sonrası yetkililer harekete geçti. Lut gölünden alınan su örneklerinin incelenmesine başlandı. Ancak yetkililer, rahatsız edici renk değişiminin nedenini henüz belirleyemedi.

2 NEDENE BAĞLI OLABİLİR

Gelen ilk haberlere göre, renk değişiminin nedeni yosun veya demir oksit varlığına bağlı olabilir. Al-Karak Konseyi Su ve Tarım Komitesi başkanı Fathi Al-Huwaimel, suyun kaynağının belirlenmesi için yetkililerle temasa geçildiğini söyledi.

Ürdün Jeologları Sendikası başkanı Sakhr Al-Nusour ise söz konusu renk değişiminin insanlar tarafından eklenen maddelerden kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

Başka bir hipoteze göre ise, renk değişiminin nedeni yosun veya demir oksit varlığına bağlı olabilir.
Kökeni yaklaşık dört milyon yıl öncesine dayanan bu bölge, dünyanın en tuzlu su kütlelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Gizemli Lut Gölündeki değişimin nedeni tam olarak neden kaynaklandığı bilinmiyor!

İNCİL’DE DE GEÇİYOR

Ürdün’deki gizemli gölün İncil’de de yeri var. Göl, bir zamanlar Moab Krallığı’nın var olduğuna inanılan bölgede bulunuyor. Hristiyan inancına göre kan kırmızı sular Musa Peygamber’in Mısır Firavunu’na söylediği 10 beladan biri.

Ayrıca Sodom ve Domorra şehirlerinin de günahlardan arınması için yaratıcı tarafından melekler göndermesi sonucu göllerin kan kırmızısına dönmesi hikayesini hatırlatıyor. Bazı kaynaklara göre, bu durum bir kıyamet alameti.

İşçiler tarafından fark edildi

Ölü Deniz’in yanı başındaki gölün son hali Ürdün Su ve Sulama Bakanlığı’ndan işçiler tarafından keşfedildi. Görüntüler kısa sürede sosyal medyada yer aldı, binlerce defa paylaşıldı ve viral oldu.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, bu görüntüler sonrası yetkililer harekete geçti.

SODOM VE GOMORA’NIN HİKAYESİ

Sodom ve Gomora, Kuran’da ve diğer dini kitaplarda da adı geçen iki şehirdir. Allah, İbrahim peygambere büyük günahlar işlendiğinden ötürü Sodom ve Gomora’yı yok edeceğini söyler. İbrahim peygamber, o şehirdeki iyi insanları bağışlaması için Allah’a yalvarır.

Allah da eğer 10 iyi insan bulursa bu şehirleri bağışlayacağını söyler. Şehirdeki insanlar arasında sadece İbrahim Peygamber’in yeğeni Lut ve ailesini haklı bulan melekler, onlara şehirden kaçmaları ve arkalarına bakmamaları için uyarıda bulunur.

Şehirler ateş ve kükürtle yok edilirken Lut’un karısı meleklerin emrine uymaz ve arkasına bakar. Bu sırada taşa dönüşür.

Lut Kavmi Efsanesi

Kuran’da yer alan ve diğer dini kitaplarda da ismi geçen Sodom ve Gomora 2 şehirdir. Hz. İbrahim o şehirde iyi insanların af olması için Allah’a yalvarıyor ve Allah da eğer 10 iyi insan bulursan bu şehri bağışlayacağım diyerek imkan tanıyor.

Şehirdeki insanlar arasında Hazreti İbrahim yeğeni ve ailesini haklı bulan melekler onlara şehirden kaçmaları için ikazda bulunuyor. Şehirler ateş ve kürek ile yok edilirken Lut’un eşi meleklerin emrine uymuyor ve arkasına bakarak dururken o anda taş oluyor

Hepsi ve daha fazlası videoda…

🙈 🙉 🙊 Halil Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve komplo teorileri, gizli bilgiler, ilginç bilgiler hakkındaki araştırmalara yer veriyorum. Gizemli olayları ve merak edilen ilginç çalışmaları detaylı bir şekilde eğlenceli olarak inceliyorum. Hemen yerinizi alın!
ÜCRETSİZ ABONE OL!

☢️ Beni Sosyal Medya’dan takip edin, sorularınızı ve isteklerinizi mesaj olarak atabilirsiniz!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.