Göbeklitepe Gerçekleri!

GöbekliTepe ve Ön Türk tarihi sır gibi gizlenen gerçekleri… 2020 yılının ilk günlerinde anne babalara Atiye, çocuklara Rafadan Tayfa tepsisinde sunulan Göbeklitepe’nin sırrı gizemli tarihi ne ola ki? Göbekli Tepe’nin sır kapısını biraz aralayabilirsek atalarımız olan Ön Türkleri yakından tanıyabiliriz.

Atatürk’ün çok önemli sözleri vardır mesela “Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez” bu sözlerden sadece biri..

Hz. İbrahim Tapınağı olduğunu, meşhur Sirius gezegenine tapmak için inşaa edildiğini, Tevrat’ta geçen ’Cennet Bahçeleri’ olduğuna, henüz bütün sırları gün yüzüne çıkmamış Stonehenge ile paralel ve benzer bir inanç sistemi olduğunu söyleyen arkeolog, tarihçi, astronomlar ve teorisyenler.

Ön Türk Tarihi Göbekli Tepe de mi?

1071 yılı Türklerin Anadolu’ya son gelişi veya Müslüman Türklerin Anadolu’ya son gelişi… Peki neydi Göbekli Tepe yi bu kadar esrarengiz kılan ? Göbekli tepe neyi saklıyor olabilir? Tapınak mı, barınak mı?

Batılı tarihçiler tarafından bizlere öğretilmeyen, öğrenmemiz istenilmeyen Ön Türk tarihi yani Ön Türkler Göbekli tepe de bulunan bu yapıları inşaa etmiş olabilir mi? Kim yaptı bu göbeklitepeyi…

Göbekli tepe de kazı devam ettikçe yeni yerler çıkmaya başladı anlaşıldı ki bu buzdağının sadece görünen kısmı. Klasik bir arkeoloji araştırmasından beklenildiği