Makalede Neler Var?

HZ SÜLEYMAN’IN GİZLİ DUASI – GİZEMLİ BEREKET ZENGİNLİK VE MUTLULUK MUCİZESİ

Peygamberimiz Hz Süleyman ın büyük sırrı ve Kuran’ı Kerim de geçen gizemli dualar. Kuran ı Kerim içinde gizemli şifa, zenginlik ve mutluluk duası..! Tılsımlı büyü zannedilen o gizli dualar, aslında Kuran’ı Kerim içinde yer alan dualardır. İnşirah suresi, Vakia suresi gibi ama daha fazlasıda var… Hz Süleyman ın mührü ve gizli duası. Kuran ı Kerim içinde gizemli şifa, zenginlik ve mutluluk duası..!

Hz Süleyman peygamberimizin büyük sırrı mühründe olduğu kadar dualarındaydı. Bir zaman imtihan edilmiş ve hükümranlığı zayıf düşmüştü. Ama o kaybettiklerine üzülmemiş, hatasından dolayı üzülmüştü. Tövbe ile ALLAH a yönelmişti. Rabbim, beni bağışla, demişti.

Videoyu dikkatlice sonuna kadar izleyin. Gizli ilimler, gizli dualar. Mutluluk ve aşk, şifa ve sağlık, sabır ve tövbe, zenginlik ve mülk duası yani güç duası bu videoda…

Hz Süleyman…

Onun sahip olduğundan daha büyük, daha ihtişamlı bir hükümdarlık ve zenginlik, kimseye nasip olmamıştı. Sadece bir kavme hükmetmiyordu. Hayvanların dili öğretilmiş, rüzgâr ve cinler emrine verilmişti. Ona, dünyada belki de gelmiş geçmiş kimseye nasip olmamış, eşi benzeri olmayan bir zenginlik nasip olmuştu.

Ancak bu durum hayatının her döneminin bu şekilde bolluk ve hükümdarlıkla geçtiği anlamına gelmiyordu. Bir zaman imtihan edilmiş ve hükümranlığı zayıf düşmüştü. Ama o kaybettiklerine üzülmemiş, hatasından dolayı üzülmüştü. Tövbe ile Rabbi’ne yönelmişti. ‘Rabbim, beni bağışla,’ demişti. ‘Ve bana öyle bir saltanat ver ki, benden başka hiç kimseye nasip olmasın. Şüphesiz bütün nimetleri bağışlayan Sensin. (Sad-34-35)’ diye duâ etmişti.

Hz. Süleyman islam coğrafyasında farklı bir şekilde anılsa da Yahudiler tarafından bir peygamber olarak değil, üstün güçlere sahip bir kral olarak görülmektedir. Bu nedenle Hz. Süleyman’ın sergilediği doğaüstü güçler, peygamberlik mucizelerinden ziyade, sırrına vakıf olanların tatbik edebileceği gizli ilimler bütünü olarak tarif edilmiştir.

Hz Süleyman mührünün cennetten gelme olduğuna inanılır. Cebrail tarafından Allah’ın emri ile önce Hz Davud’a getirilmiştir. Hz Davud İsrailoğulları’ndan bir peygamber ve hükümdar idi. Hz Davud oğullarına on hikmetli soru sordu. Cevapları yalnızca Hz Süleyman verebildi ve böylece Hz Süleyman Yüzüğü babadan oğla intikal etmiş oldu.

Kuranı Kerim’de

Enbiya 81. Ayet

Süleyman’ın emrine de onun isteğine göre, içinde bereketler yarattığımız yere doğru esmek üzere güçlü rüzgârı verdik. Biz her şeyi biliriz.

 Neml 16. Ayet

Süleyman Dâvûd’un yerine geçti. Dedi ki: “Ey insanlar! Bize kuş dili öğretildi ve bize her şeyden gerektiği kadar verildi. Doğrusu bu apaçık bir lutuftur.”

 Sebe 12. Ayet

Süleyman’ın emrine de sabahleyin bir aylık, akşamleyin bir aylık yol almakta olan rüzgârı verdik. Onun için bakır madenini eritip akıttık. Cinlerden de rabbinin izniyle onun maiyetinde çalışanlar vardı. Onlardan kim buyruğumuzdan sapsa, ona yakıcı ateşin azabını tattırırdık.

Hz Süleyman mührü duasını sadece belli kimselerin ve meleklerin bildiği ism-i azam duası bulunmaktadır. Bu sebeple Süleyman peygambere Kur’an’da da yazdığı üzere kimseye nasip olmayacak bir saltanat bahşedilmiştir. Cinlere, rüzgarlara ve hayvanlara dahi hükmedebilmiştir. Bu sayede çok güçlü bir hükümdar-peygamber olmuştur.

Semavi dinler tarafından da kutsal kabul edilen Hz Süleyman mührü Müslümanlar arasında Hatem-i Süleyman olarak da anılır. Hıristiyan ve Yahudiler tarafından ise Davud Yıldızı (Seal of David) olarak da bilinir. Hz Süleyman’ın İsrailoğulları’ndan olması ve mührün Yahudiler nezdinde de büyük önemi olması İsrail devleti bayrağında yer alma sebebidir.

Günümüzde Müslümanlar, Hz Süleyman’ın mührüne geçmişte olduğu kadar değer vermemekte ve doğrudan Yahudilik ile bağdaştırmaktadır. Oysa ki Osmanlı Devleti gibi bir mübarek bir İslam devletinde Hz Süleyman’ın mührünün kullanımından çekince duyulmamıştır.

Örneğin, döneminin en önemli deniz adamı Barbaros Hayrettin Paşa’nın sancağında bu mühür vardır. Karamanoğlu Beyliği’nin sancağında aynı mühür kullanılmıştır. Yine aynı şekilde İstanbul’da ve Anadolu’da Osmanlı ve Selçuklu’ya ait camiler, sikkeler, konaklar, sancaklar ve anıtlarda Hz Süleyman mührünü görebiliriz.

Mühür kadar mucizeli dualar da Hz Süleyman’ın hayatında önemli ber yer almaktadır. Dinimizce de dilinde Dua eksik olmayan kullar hem dünya hayatında hemde ahiret hayatında bolluğa ve refaha erişecektir.

Günümüzde pek çok insan zengin olma hayalleri kurmakta. Dini inancımıza göre yoksulluk da zenginlik de sadece Allah’ın takdiri ile mümkündür. Zenginliğin helal olması için kullar çok çalışsalar da Yalan dünya için yapılacak her şey yapıldıktan sonra dualar edilerek Yüce Allah’tan bu konuda yardım istenilmektedir.

Zenginlik ve rızık bereketi için okunabilecek dua

Zenginlik ve rızık bereketi için okunabilecek dualardan birisi  Vakıa Suresidir. Öyle ki bu durum, “Her gece Vâkıâ sûresini tilâvet eden kimseye ebediyen fakirlik ve sıkıntı isâbet etmez; yani darlık görmez.” (Beyhakî, Şuab, II, 492) hadis-i şerifinde belirtilmiştir.

Neml suresi 19. Ayeti

“Ey Rabbim! Beni; bana ve ana babama verdiğin nimetlere şükretmeye ve razı olacağın salih ameller işlemeye sevk et ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat!”

Sad suresi 35. ayet

“Rabbim, beni mağfiret et. Bana, benden sonra kimsenin ulaşamayacağı bir mülk bağışla (hediye et). Muhakkak ki Sen, Sen Vehhab’sın (çok bağışlayıcısın).” dedi.

Ali imran 26. Ayet

De ki: “Ey mutlak egemenlik sahibi Allahım! Sen egemenliği dilediğine verirsin, dilediğinden alırsın; dilediğini yüceltirsin, dilediğini alçaltırsın. Bütün iyilikler senin elindedir. Doğrusu, senin her şeye gücün yeter.

Son Popüler Videolar:
– 2021 Türkiye ve Dünya Kehanetleri – Azerbaycanlı Şaman Kahin
– Simpsonlar ve Gerçekleşen Kehanetleri – THE SIMPSONS 2021
HER ŞEY KONTROL ALTINDA! The Economist Kehanetleri 
KEHANETLERİ GERÇEKLEŞİYOR! Aziz Malaki ve Shipton Ana 
KURAN DA ZAMAN YOLCUSU GİZEMİ!
21 ARALIK’TA NE OLACAK? Kehanetler
Kahin Alois Irlmaier 3. Dünya Savaşı Kehaneti 
– Ahit Sandığı ve Hz Süleyman’ın Yüzüğü Bulundu- Hz Mehdi Hayatta 2021
Ve daha fazlası youtube kanalımızda…

Popüler Oynatma Listelerimiz;

Zombi Videoları: https://bit.ly/37r2uSi
Türkiye ve Dünya Kehanetleri: https://bit.ly/31rrTaK
Gündem videoları: https://bit.ly/2FRu7c2
Gizlenen Türk Tarihi: https://bit.ly/3meN6wN
Kıyamet Sonrası Bilim Kurgu: https://bit.ly/3dNqwbC
Epifiz bezi ve 3. Göz hakkında: https://bit.ly/3o7Aj0R
Mehdi ve Deccal Videoları: https://bit.ly/35jYfFt
Dünya bunu konuşuyor! Sondakika: https://bit.ly/3o9fdiJ

Sosyal medya takip edin son dakika gelişmelerinden haberdar olun:

Instagram: @bakmisonline
Pinterest: bakmisonline

Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve bu kehanetler hakkındaki araştırmaları, gizemli olayları ve merak edilen arkeoloji çalışmalarını detaylı bir şekilde incelemektedir. Birbirinden farklı kategorilerde onlarca içerik ve video sizleri beklemektedir. Sizler de tüm bu içerikleri kolayca takip etmek, videoları izlemek için hemen ücretsiz yerinizi alın!

ÜCRETSİZ abone olmayı unutmayın; http://bit.ly/2ReyspU
ÜCRETLİ abone olup kanalımıza destek olmak için; https://bit.ly/2TfiSwY
iletişim için; info@bakmis.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz