Makalede Neler Var?

2019 Doğa için öncesi ve sonrası akım ı

Yeni akım a inanamayacaksınız! 2019 Doğa için öncesi ve sonrası akım ı sosyal medyada hızla yayılıyor. Yeni Trend challenge… Dunyayi kurtarma, bilinclenme devri baslasin! anlamsız, saçma ve gereksiz akımlar yerine doğa için öncesi/sonrası akımı, en kısa zamanda bütün dünyaya yayılması temennisiyle…

Dünya her geçen gün insan eli tarafından daha çok bozguna uğratılıyor, daha çok zarar görüyor ve hırpalanıyor. Güzellikleriyle bizi kutsayan evimizi, dünyamızı artık yaşanmaz bir yer haline sokuyoruz ama o her şeye rağmen şefkatli elini üzerimizden çekmiyor.

#IceBucketChallenge & #Trashtag

İşte bu kötü gidişata bir dur demek isteyen iyi yürekli insanlar, sosyal medyanın gücünü kullanarak yeni bir akım başlattılar: Tıpkı #IceBucketChallenge gibi sosyal medya kullanan herkesi etkileyip güzel bir amaca hizmet eden #Trashtag akımı için tek yapmanız gereken etraftaki çöpleri toplamak!

Doğanın eşsiz güzelliğini bozan ve ekosisteme zarar veren, bizzat insan elinden çıkma çöpleri toplayıp dünyayı tekrar yaşanabilir hale getiriyorsunuz ve aynı şeyi yapması için başkalarına meydan okuyorsunuz, sizce de harika bir şey değil mi? Üç beş kişinin çabası ne kadar etkili olur diye düşünmeyin, bazen tek bir kişi bile dünyayı değiştirmek için yeterlidir…

Bu meydan okumayı kabul ederek büyük bir titizlikle çöp toplamaya başlayanlar da bizimle aynı görüşte olsa gerek, çünkü sosyal medyada birbiri ardına şahane görseller paylaşıyorlar. Temizledikleri yerleri göstermek için çektikleri öncesi/sonrası fotoğrafları arasındaki değişim inanılmaz!

#Trashtag’de paylaşılan fotoğrafların her birinin çok tatlı hikâyeleri var. Kimileri hafta sonu arkadaşlarıyla buluşup bütün günlerini çöp toplayarak geçiriyor kimileri de bulduğu her boş vakitte tek başına etrafı temizliyor… Sınıf arkadaşlarıyla birlikte çöp toplamaya çıkanlar, şişme botuyla evinin yakınındaki göle atılanları temizleyenler…

Gördüğünüz gibi herkes canla başla çevreyi temizlemek için uğraşıyor.

Kesinlikle insanlığa dair umutları yeşerten bir adım bu. #Trashtag’e Nepal’den destek verip tek başına bu kadar çöpü toplamayı başaran bu güzel insana bizden kocaman bir alkış!

Dunyayi kurtarma, bilinclenme devri baslasin! ak

 

ım

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz