Dünya Dışı Teknolojinin Ele Geçirilişi İnsan Yapımı UFO’lar

Sıradaki içerik:

Dünya Dışı Teknolojinin Ele Geçirilişi İnsan Yapımı UFO’lar

Elon musk'ın Kıyamet Projesi Neuralink Beyin çipi. Elon Musk şirketi Neuralink in beyin-bilgisayar arabirimi Yarı robot yarı insan yeni bir nesil mi hedefleniyo
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İNSANLIĞIN SON ÇAĞI

Elon musk’ın Kıyamet Projesi Neuralink Beyin çipi. 28 Ağustos Cuma günü Elon Musk şirketi Neuralink in beyin-bilgisayar arabirimi teknolojisini tanıttığı bir toplantı gerçekleştirdi. Üç domuz kullanılarak yapılan tanıtım kafatasına yerleştirilen implantla beyinlerinde oluşan sinyaller canlı olarak gösterildi.

The Economist dergisi temmuz sayısında ki kapakta domuz resminin şifresi Neuralink mi? Beyin sinyallerini bir yapay zeka çözebilir mi?

Elon musk’ın Kıyamet Projesi Neuralink Beyin Çipi

28 Ağustos Cuma günü Elon Musk şirketi Neuralink in beyin-bilgisayar arabirimi teknolojisini tanıttığı bir toplantı gerçekleştirdi. Elon musk’ın Kıyamet Projesi Neuralink Üç domuz kullanılarak yapılan tanıtım kafatasına yerleştirilen implantla beyinlerinde oluşan sinyaller canlı olarak gösterildi.

Neuralink Beyin Çipi

Neuralink nedir? Elon Musk’un projesi Neuralink ne işe yarayacak? Kıyamet Teknolojisi: StarLink Ve NeuraLink Projeleri! Beyinler İstila mı Edilecek? Elon Musk’un en dikkat çeken projesinin başında Neuralink geliyor.

Yapay zeka ve insan beynini bir arada buluşturmayı amaçlayan bu projede bir bilgisayarı doğrudan beyne bağlayan Neuralink implant cihazlar üzerinde çalışılıyor.

İnsan beyninin içine yerleştirilecek olan çiplerle Musk, Alzheimer, demans ve parkinson gibi hastalıkların tedavi edilebileceğini savunuyor. İnsan deneylerinin önümüzdeki aylarda başlaması beklenirken domuz deneylerinden pozitif sonuçlar alındığı belirtiliyor.

2016 yılında Musk tarafından kurulan şirket insanın beyninin içine yerleştirilebilecek kablosuz mikro bilgisayar ara yüzleri ile insan beyni hakkında veri toplamaya çalışıyor. Şirketin ve patronunun asıl iddiası ise insan beynine yerleştirilecek olan çiplerle Alzheimer, demans ve omurga hasarları gibi hastalıkların iyileştirebilecek olması.

Kafatasına entegre olarak kullanılacak olan Neuralink isimli cihazın bağlantı kabloları, kolay bir operasyonla kafatasına yerleştirilecek. Pille çalışan cihaz, 23 mm çapa ve 8 mm kalınlığa sahip ve pili 1 gün boyunca yetebilecek.

Ürünün iddiası ise internete bağlanan her türlü cihazı beyin dalgayarı yardımı ile kontrol etmek. Musk toplantıda Neuralink’in Tesla’nın otomatik pilotunu kontrol etmek için kullanılabildiği gibi aynı zamanda oyun oynamak için de kullanılabilme ihtimalinin olduğunu belirtti.

Neuralink sayesinde hatıralarımızı kayıt….

Tanıtımda gelen “Neuralink sayesinde hatıralarımızı kayıt edip, ileride istersek geri yükleyebilecek miyiz?” sorusuna Elon Musk, “Evet aynı Blackmirror dizindeki gibi; hatta bir robota bile yükleyebileceksiniz. Gelecek tuhaf olacak” yanıtını verdi. Bu gizlenmiş ama kasıtlı bir PR çalışması gibi cevap bir hayli dikkat çekti.

İnsan beyninin dijital ortama aktarılması fikri aslında yeni değil. Uzun bir zamandır da bilim insanları bu konuda çeşitli deneyler yaptılar. Ancak Neuralink, bu işin geldiği son nokta olma özelliğine sahip; zira Musk bu kavramı ticari forma getiren bir şirketin başında bulunuyor.

Henüz açıklanmasa da Neuralink, artırılmış gerçeklik cihazlarına da bağlanabilir. Bu tip bir durumda insanların sadece gözlüklerle değil, beyinleriyle de dijital dünyalarda yer alması mümkün olacak. Yani görme engelliler için bir umut ışığı olabilir.

Neuralink, düşüncelerin okunabilmesi gibi…

Neuralink, düşüncelerin okunabilmesi gibi şu an kulağa ütopik gelen bir durumu da gerçeğe dönüştürüyor. Bu cihaz takıldığında kişinin düşünceleri takip edilebiliyor; daha da önemlisi davranışa geçmeyen, akıldan geçen düşünceler dahi bu teknolojinin radarında.

Kimileri ise Musk’un bu teknoloji sayesinde insanlar üzerinde tam bir kontrol sağlayacağını ve bunu ticari bir veri kaynağı olarak kullanacağını iddia ediyor.

Hatta daha ileri giderek bu teknoloji sayesinde insan beyninin uzaktan tek bir merkezden kontrol edilebileceğini de söyleyenler mevcut.

Yapay Zeka Devreye girer mi?

Bir diğer nokta ise beyin ile bilgisayar arasında kurulan bağlantının ters yönde gerçekleşme ihtimali. Diğer bir deyişle bilgisayardaki elektronik sinyallerin beyin sinyallerine dönüştürülmesi ve yapay zekanın devreye girmesi fikri uzun bir süre tartışılacak gibi görünüyor.

Elon Musk’a gelen sorular:

S: İmplanttan gelecek bilgiler yazılımsal olarak mı, yoksa donanımsal olarak mı yorumlanacak?
C: Özel bir algoritma sayesinde veri alışverişi yazılım üzerinden yapılacak.

S: Bu teknoloji beyin sinyallerini yorumlamaktan ötesine giderse neler yapabilir? Örneğin körlüğü tedavi edebilir mi?
C: Eğer beyin sistemlerinde işlem yapabilme teknolojisine sahip olursak bazı hastalıkları tedavi edebiliriz.

S: Çipteki kanalların okuma ve yazma hızları ne kadar yüksek?
C: Şuan her bir kanalın okuma ve yazma hızı, insan beyninden daha hızlı. Gelecekte daha da hızlı olacak.

S: Bu çip insan beynine bu kadar erişim sağlayabiliyorsa hafızayı yedekleyebilir mi? Daha sonra hafıza kaybı yaşayan insanlar hafızasını geri alabilir mi?
C: Evet, hafıza yedeklenebilir, gerektiği durumda geri yükleme noktası olarak kullanılabilir. Hatta bir robota bile yüklenebilir. Gelecek çok tuhaf olacak!

S: Çipin yazılımında hangi programlama dillerini kullandınız?
C: Neredeyse her dili kullandık, fakat önemli olan hangi dilin kullanıldığı değil, nasıl kullanıldığı. Ağırlıklı olarak C++ ve Python kullandık.

S: Bu teknoloji hacklenebilir mi?
C: Bu konuda önlemlerimizi alıyor ve güvenlik sistemimizi daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz.

S: Bu operasyonun fiyatı ne olacak?
C: Başlarda fiyat yüksek seviyelerde olabilir fakat zamanla bu operasyonun maliyetini birkaç bin dolara düşürmeye çalışacağız.

Starlink ve Neuralink Projeleri

StarLink projesi ile dünya gezegeninin etrafına adeta uydulardan oluşan bir duvar örülüyor. Bu dev projenin insan beynini İnternet’e bağlamayı öngören NeuraLink projesiyle bir ilişkisi var mı? Her ikisi de bir Elon Musk girişimi olan bu projeler insanlığı nasıl etkileyecek ve dünyayı neye dönüştürecek?

Beyinleri bir şebekeye bağlan insanlar, insan olmaktan çıkıp, birer ürüne mi dönüşecek?
İnsanlar yarı robot hale mi gelecek?
Transhumanizm projesi ile insan tür yarı robotik bir yapıya mı dönüştürülmek isteniyor?
Tüm bu teknolojilerin kullanımı ile sahte Ufo istilaları ve kurtarıcı melek görüntüleri insanlara gösterilebilir mi?

Yapay zeka herkesi gözetleyecek mi?
Yıldız Zinciri anlamına gelen Star Link projesi ile gök kafesi mi oluşturuluyor?

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz. kıyamet

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. 

Mobil Uygulamamız Yayında! Android markette yerimizi aldık!

Diğer videolarımız;

► DİJİTAL KIYAMET – Küresel Elektrik Kesintisi GÜNEŞ ve EMP 2020
► 2020 Türkiye Kehanetleri Baba Vanga, Nostradamus, Selenge
► Zaman Yolcusu Noah Deşifre Oldu! 2019, 2020 ve 2030 Kehanetleri
► HZ MEHDİ / MESİH HZ İSA YAKLAŞAN DECCAL KIYAMET 2020
► HER ŞEY KONTROL ALTINDA! YENİ The Economist Kapakları 2020 Kehanetleri

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.