Rüyalar ve Semboller – Freud

Sıradaki içerik:

Rüyalar ve Semboller – Freud

Instagram Takipçi Kasma Hilesiz ve Ücretsiz

590 okunma — 16 Temmuz 2021 11:04
instagram-takipci-kasma-hilesiz-ve-ucretsiz

Instagram Takipçi Kasma Üstelik Hilesiz ve Ücretsiz

Instagram’da bazı detayları göz önüne alarak takipçi sayınızı artırabilir ve hali hazırda sizi takip eden kişilerden aldığınız etkileşim sayısını üst seviyelere çekebilirsiniz. Instagram hesabınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz öneriler aşağıda.

Bir sorun var: ünlü fenomen olmamanız durumunda Instagram’da çok sayıda takipçi edinmek zordur. Ortalama bir kişi veya ortalama bir şirket için, kendi takipçi topluluklarını oluşturmak her gün çok fazla özen gerektirir, kimi zaman da tüm bu uğraşlara rağmen başarısız olabilirsiniz.
Neyse ki, biz sizin için bu kılavuzumuzda kişisel veya şirket hesabınıza uygulayabileceğiniz;

  • Instagram hesabı nasıl geliştirilir?
  • Instagram’da takipçi nasıl arttırılır?

Sorularına çeşitli taktik, ipuçları ve örneklerle yanıt vereceğiz.

Dikkat Çekici Bir Biyografi Hazırlayın

300 milyonu aşkın kullanıcının fotoğraf, video ve hikaye paylaşımı yaptıkları, son dönemin en popüler sosyal mecralarından Instagram’daki profilinizi geliştirmek için ilk olarak dikkat çekici bir biyografi hazırlamakla işe başlayın.

Yapılan araştırmalara göre, İnternet ortamında bir kişinin hakkınızda fikir sahibi olması yalnızca saniyenin yüzde yirmisi kadar zaman alıyor. Durum böyle olunca, biyografi gibi küçük ama göze çarpan detayları dikkat çekici ve etkileyici kılmak sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Biyografinizde kısa ama vurucu bir metne, sizi ya da markanızı yansıtacak emojilere yer vermeyi ihmal etmeyin. Instagram’da link paylaşmanın mümkün olduğu ender alanlardan biri biyografi bölümüdür. Web siteniz veya blogunuz var ise bu bölümde ilgili linke yer vermeniz katkı sağlayacaktır.

İstikrarlı Bir Paylaşım Politikası Belirleyin

Instagram hesabınızdan paylaşım yaparken tutarlı ve istikrarlı bir politika belirlemeye çalışın. Bir dönem günde 20 paylaşım yapıp, bir dönem 10 günde bir paylaşım yaparsanız takipçileriniz bundan hoşlanmayabilir.

Günlük ideal paylaşım sayısı hesabınızın türü ve sektöre göre değişiklik gösterse de, gün içerisinde ortalama 2-3 paylaşım yaparak sayfanızı daha değerli hale getirebilirsiniz.

Analizi İhmal Etmeyin

Instagram hesabınızı geliştirmenin en kritik yolu takipçilerinizi ve onların sayfanız üzerindeki alışkanlıklarını başarılı bir şekilde analiz etmekten geçiyor. Bunun için bazı analiz araçlarını kullanıp takipçi profilinizi belirleyebilir (en çok hangi yaş aralığı sizi takip ediyor, daha çok hangi cinsiyete hitap ediyorsunuz, takipçileriniz hangi saat aralıklarında Instagram’da aktif oluyor…) ve paylaşımlarınızı buna göre yapabilirsiniz. Diğer taraftan en çok yorum ve beğeni alan paylaşımlarınızı tekrar inceleyip, bu paylaşımlardan yola çıkarak yapacağınız yeni paylaşımlar hakkında fikir sahibi de olabilirsiniz.

Instagram Hikayeler’i Aktif ve Etkili Kullanmaya Çalışın

Snapchat’in popüler ve çok sevilen “hikayeler” (stories) özelliği Instagram’a geleli bir seneyi buldu. Bu özellik sayesinde Instagram önemli bir ivme yakaladı ve hem kişisel hesaplar hem işletme hesapları ciddi anlamda hikayeler bölümünü kullanmaya başladı. 24 saat sonra kaybolan içerikleri paylaşmaya yarayan Instagram Hikayeler’i siz de aktif bir şekilde kullanarak takipçilerinize farklı bir yoldan ve çeşitlilik sunarak ulaşabilirsiniz.

Instagram Hikayeler üzerinden günde 1 ya da 2 paylaşım yaparak doğal, takipçileri bıktırmayan, etkili bir içerik politikası belirleyebilirsiniz.

Instagram’daki Paylaşımlarınızı Diğer Mecralarda da Yayınlayın

Instagram’ın dışında Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal platformlarda da hesabınız varsa Instagram’da yapmış olduğunuz paylaşımların bu mecralarda da yayınlayarak daha çok kişiye hitap edebilir, diğer mecralardaki takipçilerinizi Instagram hesabına yönlendirebilirsiniz.

Son dönemde yapılan araştırmalar, Instagram üzerinden Facebook’ta paylaşılmak üzere yönlendirilen görsellerin, doğrudan Facebook vasıtasıyla paylaşılan görsellere nazaran daha fazla etkileşim aldığını göstermektedir.

Diğer sosyal medya sitelerinden bahsetmişken youtube kanalımı ziyaret etmişmiydiniz! Halil Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve komplo teorileri, gizli bilgiler, ilginç bilgiler hakkındaki araştırmalara yer veriyorum. Gizemli olayları ve merak edilen ilginç çalışmaları detaylı bir şekilde eğlenceli olarak inceliyorum. Hemen yerinizi alın! ABONE OLUN

Yorumları Yanıtsız Bırakmamaya Çalışın

Instagram hesabı üzerinden yaptığınız paylaşımlara gelen yorumlara olabildiğince yanıt vermeniz takipçilerinizin sayfanıza olan sadakatini artıracaktır. Paylaşım hakkında sert bir eleştiri yapılmış olsa bile, uygun bir dil kullanarak yoruma yanıt vermek takipçinizin fikrinin değişmesini sağlayabilir. Yorumlarına yanıt alan birçok takipçi kendini daha değerli hissedecek ve tekrar yorum yapmak konusunda motive olacaktır.

Boomerang’a Duyarsız Kalmayın

GIF türevi hareketli görseller hazırlamanızı sağlayan Boomerang, kayıt altına alınan görüntüyü ileri ve geri oynatarak eğlenceli ve farklı bir deneyim sunuyor. Son zamanların en popüler görsel tiplerinden olan Boomerang’ı kullanarak etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Instagram Reklamlarından Faydalanın.

İşletme hesabına sahipseniz Instagram’a reklam vererek içeriklerinizi takipçileriniz haricinde belirlediğiniz hedef kitlenin görmesini sağlayabilir ve hedef kitle içerisindeki kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz.

Hashtag Kullanın

Instagram’da görsellere ekleyeceğiniz hashtagler etkileşim oranının artmasına ve içeriklerin daha çok kişi tarafından görülmesine olumlu bir katkı sağlar. Instagram’da kullanıcıların yeni hesaplar keşfetmesine de katkı sağlayan hashtagleri görsellerinizle uyumlu şekilde ve sayısı çok fazla olmamak koşuluyla kullanarak hesabınızı daha güçlü hale getirebilirsiniz.

UNUTMA!!!

Bir paylaşımda en fazla 30 hashtag kullanabilirsiniz. 30 hashtag’i bir arada kullanmak paylaşımınızı çok fazla insana ulaştırabilir, öte yandan sizi ilgi meraklısı olarakta gösterebilir. Bu sebeple evrensel bir değer olan 5 hashtag’den fazla kullanmamanız paylaşımınızı daha cazip kılar.

Mesleki amaçlı kullanacaksanız 5 hashtag’i bir cümle içinde yedirip, yorum olarak kalan 25 hashtag’i görselinizin altında paylaşabilirsiniz. Bu yöntem daha fazla beğeni almanız konusunda size itici bir güç sağlar ve bir süre sonra yorum olarak eklediğiniz hashtagleri silerek paylaşımınızı olması gereken haline getirebilirsiniz.

Eminim Bunlarda Göz Atmak isteyeceksin!
Hızlı Yükselmek için instagram hashtag ve etiketleri 2021
En popüler Instagram Etiketleri Tagları – 2021 Hashtag

Bakmış Kanalında daha fazla video izleyin!
Uzay ve Uzaylı Komplo teorileri Videoları 
Zombiler Hakkında Araştırma Videoları 
Türkiye ve Dünya Kehanetleri ve kahinler Videoları 
Kıyamet Sonrası Bilim Kurgu Videoları 
İlginç Gizemli Esrarengiz Videolar 
Cin Hikayeleri ve Cinler Alemi Hakkında Videolar 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.