Zaman Yolcusu Noah Deşifre Oldu! 2019, 2020 ve 2030 Kehanetleri

Sıradaki içerik:

Zaman Yolcusu Noah Deşifre Oldu! 2019, 2020 ve 2030 Kehanetleri

Zaman yolcularını sık sık artık görmekteyiz.Bunların bazıları gelecekten geldiklerini bazıları ise geçmişten gelip gizli saklı kalmış konular hakkında bilgi verdi bize. Bir çok kişiye ütopik gelse de zaman yolculuğu yaptık diyenlerin söylediklerini merak etmeden de duramıyoruz.
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ağzınızı Açık Bıraktıracak Gerçek Zaman Yolcusu

İnsanoğlu “zaman” kavramını keşfettiğinden beri, anlamlar yüklemeye devam etti ona, ediyor ve edecekte. Peki ya zaman, evrenin sınırlarını çizen ve onun algılanmasını sağlayan doğa kanunlarını belirleyen; sürekli geçip giden, bir yandan geçmişte kaybolup bir yandan geleceği şekillendiren! Özünde ise sadece anlardan oluşan ve onu algılamamız için bize ihtiyacı olan soyut bir kavram mıdır? Yoksa sadece kolumuzdaki saate baktığımızda sayısal değerini bildiğimiz fiziki bir kural mıdır? Bütün evren bizim zaman kavramımıza göre mi şekillenmiştir, yoksa biz kendi zaman kavramımıza göre mi evreni değerlendirmiş-izdir?

Bazıları ağzınızı açık bıraktıracak gerçek zaman yolcularını sizlere tanıtmak istedik. Tabii daha farklı örnekleri araştırıp bulmak da mümkün.

Bütün bunlara cevap bulabilmek için fizik kuralları dahilinde kuramlar üretilirken, bir yandan da insanoğlunun hayal gücü zamanı eğip bükmeye, geçmiş ya da gelecek anları ziyaret etmeye, tarihi değiştirmeye ve yeniden yazmaya devam etmekte. Ama bazı olaylar var ki bu yolculukların hayal gücünü ve kurguyu aşıp gerçeğe dönüşmüş olabileceği şüphesi uyandırıyor. Kazara, bir deney sonucu ya da bir amaç uğruna zamanda yolculuk eden, ettiğini iddia eden ya da görüntülere takılan o kadar çok insan var ki aslında. Üstelik birçoğunun hikayesi oldukça inandırıcı kanıtlara bile dayanıyor.

0,02 saniye ileride yaşayan kozmonot: Aleksandr Kaleri

Bu kişi ile başlama nedenimiz, bu listedeki kişiler arasında büyük ihtimalle tek gerçek zaman yolcusunun kendisi olması. Kendisi “zamanda seyahat” rekorunu 0,02 saniye ile kıran Rus kozmonottur. Bu rekoru tam 769 gün MIR uzay istasyonunda yörüngede, bizden çok farklı bir kütle çekiminin etkisinde geçirerek kırmıştır. Dünya’ya döndüğünde bizim zamanımızdan 0,02 saniye ileride yaşamaktaydı. Kendisi zamanda yolculuğun mümkün olduğunun en büyük kanıtıdır. Bundan sonraki arkadaşlar biraz daha fenomen dergisi kıvamında olacak ama ortadaki delil vb. şeyler karşısında gerçekliklerini sorgulamadan edemeyeceksiniz.

Aleksandr Yuriyevich “Sasha” Kaleri, Rus kozmonotu ve Mir Uzay İstasyonu ve Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki uzun süreli konaklamaların emektarıdır. Kaleri en son ISS’de uzun süredir uçuş mühendisi olarak hizmet veren Expedition 25/26 misyonları için uzayda bulunmakta.

2038’den gelen adam: John Titor

Bu en popüler zaman yolcusu en ilginç, en eğlenceli ve en gerçekçi hikâyeye sahip olanı kuşkusuz. 2000-2001 yıllarında çeşitli forumlarda dolaşarak 2038 yılından geldiğini ve o dönemde bulunamayan 1975 model bir IBM 5100 modelini almak için gönderildiğini iddia eden Titor, bilgisayarı bulamazsa 2038 yılında çıkacak olan büyük bir problemden bahsetmiştir. İddiasına göre 2015 yılında başlayan III. Dünya Savaşı’nın ardından gelen kötü sisteme karşı ortaya çıkan direnişin bir askeridir. Geçmişe dönüp almak istediği bilgisayarın eski programla dilini debug etme özelliği sayesinde savaşı kendi lehlerine çevirecek bir adım atacaklardır. Ama kendisi bir sapma yüzünden kazara 2000 yılına gönderilmiş ve burada mahsur kalmıştır.

Forumlarda birkaç kehanette de bulunan bu ilginç arkadaş, 2004 yılında arkasında birçok gelecek bilgisi, görsel ve tasarım bırakarak ortadan kaybolmuştur. Ardından birçok tartışma ve teori üretilmiş, hatta Titor’un “Douglas Adams” olduğunu ve ölmeseydi yayımlayacağı kitabının ön hazırlığını yaptığı bile iddia edilmiştir. Titor, 2038 problemini çözdü mü bilinmez ama en kötü ihtimalle internet tarihinin en eğlenceli ve yaratıcı trolü olarak tarihe geçtiği kesin.

John Titor, zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000-2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir.

 

 70 yıl sonra ortaya çıkan adam: Rudolph Fenz

Fenz, 1870’li yıllarda Philadelphia’da yaşayan 29 yaşında bir Amerika vatandaşıdır. Sıradan yaşamı bir anda 1950 yılında New York’da bulunan Times Square’de belirip kendisine araba çarpması ile alt üst olmuştur. Üzerinde 19. yüzyıl kıyafetleri, cebinde 1876’dan kalan bir mektup, yine o tarihe ait 70 dolar para ve bir kartvizit ile ölü bedeni yere yığılan bu adama çarpan kişi, onun bir anda ortaya çıktığını belirtmiştir. En ilginç tarafı ise; Rudolph Fenz’in 1876 yılında gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğuna dair ilan vb. kanıtların olduğudur. Bu olay daha sonra komple yalanlansa da hâlâ gizemini korumaktadır.

2007 yılında bu olayın gerçek mi yoksa bir şehir efsanesi mi olduğunu merak eden bir Alman Haber Ajansı olayı araştırır ve gerçekten bu olayın 1950’li yıllarda yaşandığını ve polis kayıtlarına geçtiğini öğrenir. Peki, ne olmuştu da 1876 yılından bir anda 1950 yıllara gelmiştir? Bir şekilde zamanda yolculuk yaptığı kesindir ama bunu nasıl başarmıştır? Yoksa dünya dışı varlıklar tarafından, 1876 yılında kaçırılarak dünyaya 1950 yılında geri mi getirilmiştir? Nasıl ve neden olduğu hiçbir zaman için bilinmeyecek olan ve dünya Top 100 anlaşılamayan olaylar listesinde ilk ondaki yerini her zaman koruyan bu olay kim bilir belki bir gün çözüme kavuşur…

Fenz, 1870’li yıllarda Philadelphia’da yaşayan 29 yaşında bir Amerika vatandaşıdır. Sıradan yaşamı bir anda 1950 yılında New York’da bulunan Times Square’de belirip kendisine araba çarpması ile alt üst olmuştur.

Kaybolup geri gelen geminin sırrı: Philadelphia deneyi mağdurları

28 Ekim 1943 yılında Philadelphia’da tarihin en gizemli deneylerinden biri yapıldı. Bir savaş gemisini görünmez yapmayı amaçlayan bu deneyin sonucunda anlatılanlara, tanıklara ve mürettebata göre savaş gemisi ortadan kaybolup 640 km uzakta belirdi ve kısa bir süre sonra geri geldi. Mürettebatın bir kısmı deneyden sonra hâlen zaman-mekândan kopmakta, görünmez olmakta ve geri gelmekteydi. Bir kısmı geminin içerisinde metal duvarların içinde sıkışmış ve feci şekilde can vermişti.

Olaylar 1943 yılı Haziran ayında başladı. Geminin adı USS Eldridge’di, DE 173 bir koruma destroyeri olarak sınıflandırılmıştı. Bir görgü şahidine göre,75 KVA gücündeki iki dev jeneratör geminin ön top taretlerinin altına monte edildi.

Buradan geminin güvertesine 4 manyetik ışın yayılacaktı. 3 RF vericisi ( Her biri iki megavat CW gücündeydi)  güverteye monte edilmişti. 3000 adet 6L6 güç artırıcı tüp, iki jeneratörün oluşturduğu gücü yayacaklardı. Özel senkronizasyon ve modülasyon devreleriyle diğer ekipman, oluşan kütlesel elektromanyetik alanları kullanılırlığa indirgerken, kırılmış ışınlar ve radyo dalgaları gemiyi saracak ve sonuçta gemi düşman gözlemcileri için görünmez olacaktı.

USS Eldridge adlı destroyer, Philadelphia Deniz üssü’nün önünde biraz açıkta duruyordu, gözlem gemisi olarak da SS Andrew Furuseth isimli bir şilep seçilmişti. İşte iddialara göre Philadelphia Deneyinin ortaya çıkmasını sağlayan insan bu geminin personelinden bir gemicidir.

28 Mart 1943’te Amerika’da, Einstein’ın birleşik alanlar kuramına dayanarak bir “ışınlama” deneyi yaptığı iddia edildi. ‘Philadelphia deneyi” adıyla bilinen ve askeri gizlilik içerisinde gerçekleştirilen olayda, 104 mürettebatlı “USS Eldridge” adlı askeri gemi, tanıkların iddialarına göre Philadelphia Deniz Üssü’nde, yeşil bir sise bürünerek yavaş yavaş “kayboldu” ve kısa bir süre sonra 640 km. ötedeki Norfolk Deniz Üssü’nde ortaya çıktı.

72 yaşındaki hâli ile bir gün geçirdi: Hakan Nordqvist

30 Ağustos 2006 tarihinde evinde musluk tamir ederken kafasına hafif bir darbe alan, daha sonra ise gelecekten gelen kendisi tarafından ziyaret edildiğini söyleyen Hakan Nordqvist, hiç de deli gibi görünmeyen bir insan aslında. 2042 yılından gelen 72 yaşındaki hâli ile çok güzel bir gün geçiren Hakan, bunun bir kısmını videoya kaydedip YouTube’da yayınlamış sağolsun. Akıl çıkması yaşamak için kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

30Ağustos 2006 yılında mutfakta lavabonun sıkıntı çıkardığını gören Hakan Nordqvist, tamir etmek için kolları sıvar, takım çantasını alır ve işe koyuluyor. Lavabonun borularını tamir ederken kafasını çarpar ve bütün olay buradan sonra başlar…
Olayın doğruluğu hakkında herhangi bir şey bilinmiyor. İddialara göre bu bir sigorta reklamı. Ancak bir sigorta şirketi çıkıp bunu üstlenmedi ya da başka bir firma.

Hakan Nordqvist isimli bir adamın 2006 yılında musluk tamir ederken bir ansa 2042 yılına gitmesi ve 76 yaşındaki hali ile tanıştığını iddia etmesi sosyal medyada yankı buldu.

Eski limandaki punk

1905 tarihli bu liman fotoğrafında kendi hâlinde takılan ve etrafa bakan kişi hiç de oraya ait değilmiş gibi görünüyor. İstisnasız herkesin şapka, ceket kombinasyonu ile takıldığı mekânda modern Mohawk saç kesimi ve giyim tarzı ile dikkat çeken bu kişinin kim olduğu hâlâ gizemini koruyor.

Aşağıdaki fotoğrafta 1905 yılında bir limanın fotoğrafı var. Liman ana-baba günü, normalde görseniz önemsemezsiniz ancak büyük fotoğrafta dikkat etmeyeceğiniz bir adam var ve hiç de normal değil. Gerek saç kesimi, gerek giyinişi, gerek işsiz işsiz limanda dikilmesi. Aslında orada uzun süre olmasının etkisi giyinişine yansımış diyebiliriz.

Charlie Chaplin’in zaman yolcusu

2010 yılında YouTube’a yüklenen ve Chaplin’in “The Circus” isimli filminin galası sırasında çekilen bir videoya yansıyan yaşlıca bir kadın, elinde cep telefonuna benzeyen bir aletle konuşuyor. 1928 yılında hangi aletin o şekilde kullanıldığı hâlen çözülemedi. Zaman yolculuğunun bir numaralı kuralı olan “Telefonlarınızı yanınıza almayın!” burada bir kez daha göreceğiniz üzere en çok çiğnenen kurallardan biridir.

Charlie Chaplinin 1928 yılında çektiği sirk filminde bir izleyicinin ortaya çıkardığı detay, tartışmaları da beraberinde getirdi Charlie Chaplin, İngiliz sinema yönetmeni, oyuncu, yazar, film müziği bestecisi, kurgucu ve komedyen. Yarattığı “Şarlo” karakteri ile özdeşleşmiştir.

Cep telefonlu işçi kadın

1938 yılında Massachusetts’de bir fabrikanın çalışanlarının dağılması sırasında çekilen bu görüntüde dikkatsiz bir zaman yolcusu daha kameralara yakalanmış durumda. Görüntülerde genç bir işçi kadının, cep telefonuna benzer bir cihazı kulağına dayayıp konuştuğu görülüyor. Hayır, kaç para maaş alıyorsun da cep telefonu aldın yani? Kesinlikle zaman yolcusu.

Youtube‘de ki bu videoda telefonla konuşan kadının torununun söylediğine göre videoyu izledikten sonra büyük annesine o dönemde cep telefonu olup olmadığını sorduğu ve büyük annesinin o dönemi gayet net hatırlayarak, çalıştığı fabrikanın kablosuz iletişim teknolojisiyle ilgili denemeler yaptığını ve birkaç hafta boyunca fabrikada çalışan 8-10 bayana protatip olarak ürettikleri cihazları dağıtıp kullandırdıklarını söyledi.

Youtube‘de yayınlanan bir videodan yola çıkarak cihazın Massachusetts’de 2. dünya savaşı öncesi iletişim ürinleri üreten bir fabrikada üretildiğini tespit etti.

2256’dan gelen borsacı: Andrew Carlssin

2002 yılında 800 dolarla girdiği New York Borsası vasıtası ile birkaç hafta içerisinde 350 milyon dolar kazanan bu kişi, FBI tarafından içeriden bilgi aldığı yönünde suçlamalar dâhilinde yakalanmış ve ömür boyu hapsi istenmiştir. Carlssin bu suçlamalar karşısında kendini 2256 yılından gelen bir zaman gezgini olduğunu ve borsadaki işlemleri önceden bildiğini söyleyerek aklamaya çalışmış, sonunda delil bulunamadığından 1 milyon dolar kefaletini ödeyip serbest kalmıştır. Her şeyden daha ilginç olanı Andrew Carlssin’in 2002 yılından önce yaşadığına dair hâlen hiçbir kanıt bulunamamasıdır. Şu anda da nerede olduğunun bilinmemesi, bu hikâyenin ya sahte ya da tamamen gerçek olduğunu gösteriyor. Hangisine inanmak istiyorsanız, bu tamamen size kalmış.

İki hafta içinde 800 dolarla 350 milyon dolar kazanmak bir tesadüf mü; yoksa sadece şans mı?

İç Savaşı gören yolcu: Andrew D. Basiago

Amerikan Savunma Bakanlığı’nın araştırma projelerini yürüten DARPA’nın, 70’li yıllarda Tesla’nın fikirlerinden yola çıkarak zamanda yolculuk ve teleportasyon amacı ile yürüttüğü Project Pegasus’u belki duymuşsunuzdur. İşte bu deneylerde görev alan çocuklardan biri Andrew D. Basiago. 2004 yılından itibaren sık sık anlattığı hikâyeye göre; deneyler esnasında bir anda kendini 19 Kasım 1863 yılında Gettysburg’de buluyor. Abraham Lincoln’e yakın bir yerlerde ortaya çıkan Basiago, daha sonraları kendini bu fotoğraf karesinde bulduğunu da iddia ediyor. Ayrıca iddiasına göre Barack Obama da çocukken DARPA’nın deneylerinde görev alan bir çocukmuş ve bir grup çocuk ile birlikte teleportasyon deneyi esnasında Mars’a gönderilmiş.

2016’da bu konu ana akım medyada da tartışılıp mümkün olduğu embesil kitlelere de aktarılacak. şöyle diyecekler, popüler kültüre “quantum teleportation” fikri dayatılıp “vortal teleportation” gizlendi. vortal teleportation ile zamanda ve/veya mekanda yolculuk mümkün.

Vonhelton

İlk fotoğrafı 1857’de çekilen ve bu tarihten itibaren günümüze kadar birçok fotoğrafta karşımıza çıkan bir kişi Vonhelton. 1916 yılında I. Dünya Savaşı esnasında, 1945 yılında II. Dünya Savaşı esnasında ve günümüzde Amerikan bayrağı önünde çekilmiş fotoğrafları olan bu kişinin vampir olduğunda dair teoriler de dolaşmakta ama bir kısım insan da savaş savaş gezen daha sonra da hayatına Amerika’da devam eden bir zaman gezgini olduğu görüşünde.

İlk fotoğrafı 1857’de çekilen ve bu tarihten itibaren günümüze kadar birçok fotoğrafta karşımıza çıkan bir kişi Vonhelton

II. Dünya Savaşı’nı bitirmesi için geçmişe yollanan R2-D2

II. Dünya Savaşı’nı bitirmesi için geçmişe yollanan R2-D2

II. Dünya Savaşı’nı bitirmesi için geçmişe yollanan R2-D2

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.