Bu Mikroplar, Antibiyotik Direnci Yaymaktan Suçlu

Sıradaki içerik:

Bu Mikroplar, Antibiyotik Direnci Yaymaktan Suçlu

Kaz Dağları'nda siyanürle altın arayarak on binlerce ağacın kesilmesine neden olan Kanada merkezli Alamos Gold şirketi projeyi durdurduğunu açıkladı.
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kaz Dağları’nda altın arayan Alamos Gold projeyi durdurduğunu açıkladı.

 

Kaz Dağları‘nda altın arayan Alamos Gold‘un inşaat faaliyetleri askıya alındı. Kaz Dağları’nda siyanürle altın arayarak on binlerce ağacın kesilmesine neden olan Kanada merkezli Alamos Gold şirketinin dün sona eren ruhsatı yenilenmedi. Şirket, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Kirazlı projesindeki tüm inşaat faaliyetlerini askıya aldığını bildirdi.

Kaz Dağları’nda altın arayan Alamos Gold, inşaat ruhsatları yenilenmediği için projenin durdurulduğunu açıkladı.

ALMOS GOLD: ENERJİ BAKANLIĞI İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Alamos Gold Şirketi, bugün yaptığı açıklamayla 13 Ekim 2019 tarihinde sona eren ruhsatının yenilenmesini beklerken, Kaz Dağları’ndaki faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu. Şirketin madencilik ruhsatının iptal edilmediğinin fakat ruhsatı yenilenene kadar başka inşaat faaliyeti yürütemeyeceğinin aktarıldığı açıklamada, şirketin Enerji Bakanlığı ile ruhsat yenilenmesi için görüşmelere devam edeceği de bildirildi.

Öte yandan Kaz Dağları’ndaki projeyi yürüten Doğu Biga Madencilik’in sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımla, Kirazlı Altın Madeni Projesi’nin 2021 yılında faaliyete geçeceği iddia edildi.

EKOLOJİ BİRLİĞİ: ŞİRKET BÖLGEYİ TAHLİYE ETMELİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Ekoloji Birliği, Alamos Gold’un söz konusu alanı acilen boşaltması gerektiğini aksi takdirde şirketin işgalci konumunda bulunacağını belirtti. Ekoloji Birliği, konunun yasal anlamda da takipçisi olacağını ifade etti.

Ekoloji Birliği, Alamos Gold’un söz konusu alanı acilen boşaltması gerektiğini aksi takdirde şirketin işgalci konumunda bulunacağını belirtti.

Peki ne olmuştu? Kaz Dağları yöresinde ne oluyor?

Çanakkale’nin merkeze bağlı Kirazlı Köyü yakınlarındaki, Alamos Gold şirketinin altın ve gümüş madeni sahasında çalışmalar durmaksızın devam ediyor. Ağaç kesimler, kazı çalışmaları vs. hızlı bir şekilde sürüyor. Maden sahasının yakınında ise projeye karşı direniş için 26 Temmuz’da başlatılan nöbet eylemi de güçlenerek devam ediyor. Su ve Vicdan Nöbeti ’nde çadırların ve ziyaretçilerin sayısı her geçen gün artıyor. Kanadalı şirket madeni çalıştırmakta, eylemcilerse projeye karşı mücadelede ısrarlı görünüyor.

Kaz dağları’nda vatandaşın maden şirketine karşı nöbeti sürerken, Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say Bölgede vatandaşalara konser verdi.

Son günlerde Türkiye gündeminin başlıca maddelerinden bir tanesi Kanadalı madencilik devi Alamos Gold’un kaz dağlarında sürdürdüğü altın arama çalışmaları… Ancak kamuoyu alamos’a odaklansa da Alamos’un Kaz Dağı ‘nda yürüttüğü faaliyetlerin arkasından çok farklı küresel devler var…

Alamos Gold, bölgede Kaz Dağları ve Kirazlı bölgesinin yanısıra Çamyurt bölgesinde de proje yürütmeke… İşte aslında önemli nokta da tam burası zira Kazdağları, Kirazlı ve Çamyurt bölgelerini adeta bir paket gibi satın alıyor…

Evet biliyoruz Kaz Dağlarında mesele yalnızca ağaç yada altın değil!

– Peki Alamos Gold bu 3 bölgeyi kimden satın alıyor?
– Teck and Fronteer Development kimin adına çalışıyor?
– Dominic Barton Kimdir?
– Dünyayı yöneten güçler gözünü Kaz dağlarına mı dikti?
– Asıl mesele altın değilde Toryum ve Uranyum olabilir mi?
– McKinsey firması Türkiye’de sözleşmesi iptal edildiği halde ekonomi de etkin biçimde fiilen çalışıyor mu?

FED’in sahibi 8 ailedir. Bu ailelerden dördü Amerika’da, dördü ise ABD dışında yaşamaktadır. ABD’ de yaşayan 4 aile şunlardır :
1. Rockefeller ailesi
2. Goldman Sachs ailesi
3. Lehman Brothers ailesi
4. Kuhn Loebs ailesi

Bu videoları da izlemelisiniz;
DİKKAT Büyük Marmara Depremi için 
2019 Kehanetleri Gerçekleşti Zaman Yolcusu Noah 
Hayvanlar Neden DÖNÜYOR?
NEDEN Tarihçilerimiz Kripto YAHUDİ 
Sır Gibi Gizlenen Türk Tarihi 
Youtube kanalımızdaki diğer popüler videolardan bazıları ;
51. BÖLGE Baskını – Pentagon UFO itirafı ve UZAYLILAR
Göz perdesi kalkarsa ne görürüz? 
36 Saat 80 Milyon Kişi! Antibiyotik Kıyameti 
Bu Tarihlere Dikkat! Büyük İstanbul Depremi ! 
Türkiye’de Meleklerin Yaşadığı Yeraltı Şehri 

Bu video Canon Eos M50 ile 4K çekilmiştir. Montaj ise 4k UHD olarak Filmora9 ile yapılmıştır. Video süresi: 2:46

Youtube kanal gelirlerimiz çeşitli bağış kampanyalarına harcanmaktadır;
– Fidan Bağışı Yaptık https://youtu.be/VHNP74kPk8w

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları. Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi… Antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler… 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.