BİLİNÇALTINI PROGRAMLA ve BAŞKASININ BİLİNÇALTINA GİR

Sıradaki içerik:

BİLİNÇALTINI PROGRAMLA ve BAŞKASININ BİLİNÇALTINA GİR

kiyamet-sonrasi-ortamda-dogada-hayatta-kalmak-icin-10-bilgi
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

DOĞADA HAYATTA KALMAK İÇİN 10 BİLGİ

Kıyamet sonrası ortamda doğada hayatta kalmak için 10 bilgi. Post apokaliptik bir ortamda mesela bir zombi kıyametinde nasıl hayatta kalınır? Şehirde, doğada hayatta kalma ipuçları, tüyoları. Bu 10 hayatta kalma taktiği ile en basit yoldan hayatta kalacaksın. Videonun devamının gelmesi istiyorsan videoyu paylaşmayı ve yorum yazmayı unutma.

Diyelim ki, Herhangi bir kıyamet senaryosuna maruz kaldığınız ve apokaliptik bir hayatta kalma mücadelesine girdiniz. İşte sizler için hazırladığımız hayatta kalmak için işinize yarayabilecek 10 tüyo.

Kıyamet sonrası kurgusu nedir?

Kıyamet sonrası bilimkurgusu ya da post apokaliptik bilimkurgu edebiyatının bir alt türüdür ve nükleer ya da biyolojik savaş ile nükleer, biyolojik, ekolojik, jeolojik ya da kozmolojik felaketlere bağlı olarak dünyanın sonunun gelmesini ve böylesi büyük yıkımlar sonucu sağ kalan insanları nasıl bir hayatın bekleyebileceğini konu edinir.

Bu tarzın ilk önemli çalışması, Mary Shelley’nin 1826’da yayımlanmış The Last Man (Son Adam) adlı eseridir ve insanlığı yok olmanın eşiğine getiren bir veba salgınından sağ kalanları anlatır.

1950’lerde, nükleer savaşa bağlı yok olma tehdidinin çok canlı olduğu Soğuk Savaş döneminde bu alt tür çok öne çıkmış ve popülerliğinin zirvesine ulaşmıştır.

Sovyetler Birliği’nin yıkılması ve Soğuk Savaş’ın sona ermesiyle birlikte o döneme ilişkin tehdit algıları günümüzde değişikliğe uğramıştır ama bugün için de insanlığı beklediği öne sürülen çeşitli tehditler söz konusudur. Buna bağlı olarak da kıyamet sonrası hikâyeleri yine güncel ve popülerdir.

Kıyamet sonrası bilimkurgusunun çekiciliği; macera yaşama, yeni ufuklar keşfetme, bir yıkım sonrasında sağ kalarak yeniden başlama ve bugün bildiklerimizle öylesine yıkılmış bir dünyada kalmanın nasıl olacağına ilişkin merak ve heyecan duygularıyla ilişkilendirilmektedir.

Modern apokaliptik ve post apokaliptik kurgunun kökleri geçmişin apokaliptik edebiyatına kadar uzanır. Dünyadaki çeşitli mitler ve inançlar insanlığın ve dünyanın sonunu öngören veya tasvir eden hikâyeler içerir.

Beyaz perdede ise türün öncü örneklerinden biri olarak kült film serisi Çılgın Max gösterilebilir.

Oyun serisi The Last of Us, türün önemli örneklerindendir.

Bakmış Kanalında daha fazla video izleyin!
KIYAMET’TE HAYATTA KALMA REHBERİ! (Zombi Virüs Kıyameti) 
ZOMBİ SALGINI REHBERİ – Kıyamet Virüs Programı Hazır mısın? 
DEPREM ÇANTASI | ACİL DURUM HAYATTA KALMA KİTİ 
ZOMBİ TESTİ ÇÖZ – 18 FARKLI STRATEJİ İLE HAYATTA KALMA 
YA DOĞRUYSA! Yapay Kıyamet Projesi Zombi Salgını 
KÜRESEL ELEKTRİK KESİNTİSİ – BLACKOUT

Uzay ve Uzaylı Komplo teorileri Videoları
Zombiler Hakkında Araştırma Videoları
Türkiye ve Dünya Kehanetleri ve kahinler Videoları
Kıyamet Sonrası Bilim Kurgu Videoları
İlginç Gizemli Esrarengiz Videolar
Cin Hikayeleri ve Cinler Alemi Hakkında Videolar

Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve komplo teorileri, gizli bilgiler, ilginç bilgiler hakkındaki araştırmalara yer veriyorum. Gizemli olayları ve merak edilen ilginç çalışmaları detaylı bir şekilde eğlenceli olarak inceliyorum. Hemen yerinizi alın! ABONE OLUN!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.