5500 Metreden Paraşütsüz Atladı Ama Ölmedi!

Sıradaki içerik:

5500 Metreden Paraşütsüz Atladı Ama Ölmedi!

KOCA AYAK Yeti İzi Bulundu Hindistan Ordusu Açıkladı
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Koca ayak yani efsanevi canavar yeti nin ayak izi bulundu

Hindistan ordusu gerçek canavar izi bulduğunu açıkladı. Efsaneler konu olan ve pek çok kişinin hakkında araştırma yapıp merak ettiği Koca Ayak diğer ismi Yeti özellikle ormanlarda ve Himalaya gibi yüksek bölgelerde yaşadığına inanılan uzun boylu kalıplı kıllı yarı insan yarı yaratık bir canlı.

Koca Ayak ya da diğer ismi yeti

Çoğu insan için mitolojik bir canlı olan Koca Ayak ya da diğer ismi yeti olan yaratık, pek çok efsanelerde geçmektedir. Bugün Koca Ayak efsanesinin varlığı pek çok bilim adamı tarafından kanıtlamak için uğraşılmaktadır.
Fakat Hint Ordusu, 29 Nisan günü yaptığı paylaşımla, önce Twitter üzerindeki 5,9 milyon takipçisini sonra da duyan herkesi şaşkınlığa uğrattı. Makalu Kampı yakınlarında görülen dev ayak izlerinin gizem perdesini sizler için derledik.

Makalu-Barun Milli Parkı’nda görüldüğü

29 Nisan 2019 tarihinde yani sadece 5 gün önce Hindistan Ordusu, ‘Tibet Kar Adamı’ ya da ‘Yeti’ye ait olduğu iddiası ile şu paylaşımı yaptı. Fotoğraf Himalaya eteklerindeki Makalu Ana Kampı yakınlarında 9 Nisan günü çekilmiş ve yaklaşık 81 cm’lik ayak izlerini gösteriyor. Paylaşım kısa sürede 13.000 beğeni topladı. Bu dev kar adamının daha önce sadece Makalu-Barun Milli Parkı’nda görüldüğünü de paylaşıma eklediler. Paylaşımın tümü şunları dile getiriyor;

“Tarihte ilk defa, 9 Nisan 2019’da Makalu Ana Kamp yakınlarında, bir Hint Ordusu Dağcılık ve Keşif Ekibi, mistik canavar Yeti’nin 81 cm x 30 cm’lik gizemli ayak izlerini keşfetti. Bu nadir kar adamı geçmişte sadece Makalu-Barun Milli Parkı’nda görülmüştür.”
Ordunun gizemli bir yaratığa ait olarak paylaştığı ayak izleri, aslında gerçekten tuhaf…

Yetiler her ne kadar efsane olarak görülse de…

Yetiler her ne kadar efsane olarak görülse de popüler kültürde oldukça sık kullanılıyor. Eskiden filmlerde ve çizgi filmlerde gördüğümüz Yeti karakterini şu aralar oyunlarda bile görmemiz mümkün. Genelde gerçeğe uygun şekilde soğuk iklimlerde görülen Yetiler, Tomb Raider oyunlarında karşımıza çıkıyor. Ayrıca GTA’da ayrı bir modu bile bulunan Yetilerin bir diğer versiyonu olan Koca Ayak ise Ubisoft’un son Far Cry oyununda karşımıza çıkıyor. Her ne kadar varlığı tartışılsa da popüler kültürün bundan oldukça fazla faydalandığını söyleyebiliriz.

“yeti” efsanesinin gerçek olabileceği…

Ormanda yaşayan yarı insan yarı hayvan yaratıklara halk masallarında çok sık rastlanmaktadır. ama Yine 2014 yılında Himalayalardan alınan 2 saç örneğinin tarih öncesinde yaşayan kutup ayısına benzer yaratıklarla yüzde yüz eşleştiği ortaya çıktı.
Bu olağanüstü buluş, Buzul çağından bu yana görülmemiş olan sıradağlarda yaşayan “yeti” efsanesinin gerçek olabileceğini gösterdi.

Oxford Üniversitesi ’nin genetisyeni Bryan Sykes, Himalayalara yolculuğa çıkıp “yeti” ayısı yaşayan örneklerinin araştırmasının yapılması gerektiğine inanıyor.

Akıllara gelen soru acaba bunlar gerçek mi?

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, gerçekten böyle bir tür var mı yoksa efsanelerde dinlediğimiz ve filmlerde gördüğümüz kadar mı?

ABONE OL.!

7 rakamının gizemi ve sırrı (sayıların gizemi)
Deccal nerede ve ne zaman ortaya çıkacak?
Süper asker projesi (Geçmiş ve Gelecek)
Zaman Yolcusu Noah (2019 kehanetleri) 
Dünya’yı ve Tarihi Dize Getiren Adam Türk mü?

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.