Küresel Elektrik Kesintisi Blackout Komplo Teorisi

Sıradaki içerik:

Küresel Elektrik Kesintisi Blackout Komplo Teorisi

Kuran da kıyamet alametleri duhan suresinde geçmekte. Deccal ve Hz Mehdi nerede? kimdir? Yellowstone Sırrı çözüldü! Kuranı kerim de nasıl geçmektedir?
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

KURAN DA KIYAMET ALAMETLERİ

Kuran da kıyamet alametleri duhan suresinde geçmekte. Deccal ve Hz Mehdi nerede? kimdir? Yellowstone Sırrı çözüldü! Kuranı kerim de nasıl geçmektedir? Kıyamet

Kıyamet alametlerinden mehdi ve deccal gibi şahıslardan her asrın da hissesi bulunacaktır. Her asrın deccalları olduğu gibi, mehdileri de vardır. Kıyamet alametlerinden duhan için de aynı durum söz konsudur. Her asrın bu ayetlerden hissesi olacaktır.

Süper Yanardağ – YELLOWSTONE

Dünyanın en büyük süper yanardağı olarak bilinen Yellowstone, neyse ki 600 bin yıldır uyku halinde. Fakat 600 bin yıllık gecenin sabahı son derece korkutucu olabilir. Kuran da kıyamet alametlerine işaret edilirken ifade edilmiş ayetlerinden birisi Duhan suresi yani kelime anlamı duman…  Yellowstone Yanardağı’nın patlaması durumunda tüm gezegen kül bulutları yani devasa bir duman ile çevrelenebilir ve bu durumda Güneş‘ten gelen ışıklar yeryüzüne ulaşamaz. Kuranda bahsedilen kıyamet işareti bu olabilir mi?

Kıyametin büyük alametlerinden biri olan gökyüzünü kaplayacak duman, Kuranı Kerim’de Duhan suresinde geçmekte. Ve Kuran’daki diğer alametlere göre çok daha açık, net ifadelerle vurgulandığı için de özel olarak dikkatimizi çekmekte.

DUHAN suresi içinde Kıyamet Alameti

Gökyüzünü bir dumanın kaplayacağı, insanların büyük sıkıntı içine düşeceği hiç tevile yer bırakmayacak şekilde ifade ediliyor. İnsanlar bununla uyarılıyor.

Artık sen göğün apaçık bir duman getireceği günü gözetleİnsanları çepeçevre saracaktır; bu acı bir azaptır. (Derken insanlar) “Rabbimiz! Bu azabı bizden kaldır; doğrusu artık biz inananlarız” derler. Nerede onlarda öğüt almak?! Oysa kendilerine (gerçeği) açıklayan bir peygamber gelmişti. Sonra ondan yüz çevirdiler ve: Bu, öğretilmiş bir deli! dediler. Biz azabı birazcık kaldıracağız; ama siz yine döneceksiniz. Ancak şiddetli bir yakalama ile yakaladığımız gün elbette biz intikam alırız.   (Duhan 10-16)

Mesela yecüc mecüc ve dabbetülarz meseleleri bu derece vurgulanmıyor. Ama insanlar o meselelere çok daha fazla odaklanıyorlar..

BBC belgeselinde kıyamet senaryosu!

BBC 2005 yılında yayınladığı bir belgeselde Kuran’da bahsi geçen manzaraya (gökyüzünü kaplayacak duman a) tıpatıp uyan bir senaryo ortaya koyuyor.

Yellowstone Ulusal Parkı’ndan yalnızca 16 km uzaklıkta yer alan Grand Teton Ulusal Parkı’nda, 30 metre uzunluğunda çatlak oluştu. Dev çatlak, dünyanın en büyük yanardağı Yellowstone patlayacak mı sorularını da beraberinde getirdi.

600 bin yıldır uyku halinde!

Dünyanın en büyük süper yanardağı olarak bilinen Yellowstone, neyse ki 600 bin yıldır uyku halinde. Uzmanlara göre Yellowstone Yanardağı’nın patlaması durumunda, ABD’nin yaklaşık üçte ikisi yaşanamaz hale gelebilir. Olası süper patlama durumundaysa tüm gezegen kül bulutları ile çevrelenebilir ve bu durumda Güneş’ten gelen ışıklar yeryüzüne ulaşamaz. Güneş ışığının yokluğu da yaşamın son bulması demek.

Bu korkunç senaryonun gerçeğe dönüşmesi an meselesi.

Bu konu o kadar gündemde ki “kıyametin” anlatıldığı 2012 filminde en önemli sahnelerden biri Yellowstone’un patlaması idi.

Şöyle ki:  Sureye dönersek surede kaynar su, erimiş maden gibi ifadeler dikkat çekmekte.

“O, maden eriyiği gibidir. Kaynar suyun kaynaması gibi karınlarda kaynar.” (44/45-46)

“Sonra başının üstüne kaynar su azabından dökün.” (44/48)

Bu da adeta bir Yellowstone tablosu. Düşünelim, dünyadaki sıcak su kaynaklarının yarısının burada olduğu ifade ediliyor. Ayrıca bu noktaya dikkat çeken bir başka bağlam, kaynar su “hamim” kelimesiyle ifade edilmiş olup sure ha-mim ayetiyle başlamakta.

Yellowstone’un Enlemi Dikkat Çekiyor!

Bir diğer mesele ise Yellowstone’un enlemi. Duhan suresi 44. sure Kuran’da. Yellowstone Kalderası da 44. enlemde yer alıyor. Üstelik Yellowstone’un yer aldığı Wyoming  44. eyalet ABD’de. Eyaletin haritası da zaten gel benim enlemimi ölç der gibi bakıyor. Enlem tam olarak 44 derece 24 dakika  Derken Kuranın en başından sayıyoruz “duhan kelimesinin geçtiği ayet” acaba kaçıncı ayet diye. İşte şimdi sıkı durun tam olarak 4424’üncü ayet bu ayet.  Yani Yellowstone Kalderasının enlemi tam olarak.  Tekrar tekrar sayıyoruz aynı sonuç çıkıyor. Bu gerçekten şok edici işte.

Tübba, Toba ve Taupo..

Son olarak Duhan suresinde geçen çok ilginç bir kelime var, bir özel isim Tübba. Bu kelime tıpkı duhan kelimesi gibi Kuran’da çok nadir, iki kere geçmekte. O yüzden oldukça dikkat çekiyor.

“Bunlar mı hayırlıdır? Yoksa Tubba’ kavmi ve onlardan öncekiler mi? Onları helak ettik. Çünkü onlar günahkar idiler.” (44/37)

Dönelim şu açıklama pek çok yerde karşımıza çıkıyor.

“Tarihte en çok hasar yaratan süper-volkan patlaması 74 bin yıl önce Endonezya’nın Sumatra Adası’ndaki Toba’da meydana gelmiş. Daha yakın geçmişteki son süper-volkan olayı ise 26 bin 500 yıl önce Yeni Zelanda’daki Taupo’da yaşanmış.”

Tübba, Toba ve Taupo.. Aynı kelimenin farklı lehçelerde okunuşları adeta. Bizce surede bu kelimenin kullanılması da süpervolkan patlamasına bir işaret gibi.

Dünya’nın sonu Amerikan Filmlerinde

Dünyanın sonunu anlatan tüm amerikan filmlerinde yellowstone’un konu alınması, bilinçsizce yapılan bir şey değil; amerikalıların bu konuda haklılık payları var. nitekim yellowstone, bilinen tüm volkanlardan çok daha tehlikeli, çok daha korkunç. bu sebeple “süpervolkan” deniliyor zaten. her 600 bin yılda bir patlayan bu volkanın son patlama tarihi, bundan tam 600 bin yıl önce. yani günümüz insanının dünya üzerinde var olmasından yaklaşık 590 bin yıl önce.

Bu volkanın etkinliği, her geçen an artıyor. her geçen sene gittikçe yükselen yellowstone patladığında, sadece abd değil, dünyanın tamamının bundan etkilenmesi bekleniyor. püskürttüğü toz ve küller güneş ışığının dünyamıza gelmesini engelleyecek, mini bir buzul çağının başlamasına neden olacak.

İnsanları kıtlık ve susuzluk bekliyor!

10×30 km boyutlarındaki bu kaldera patladığında, ekvator çevresinde hava sıcaklıklarının 10-15 derece düşmesi öngörülüyor. haliyle, üzerinde yaşadığımız anadolu coğrafyasında da ortalama sıcaklıklar büyük değerlerde düşecek ve deyim yerindeyse götümüz donacak. güneş ışınlarının yeniden dünyaya ulaşması için 10 yıllık bir süreye ihtiyaç var ki bu dönem içerisinde milyonlarca insan, yellowstone sebebiyle hayatını kaybedecek. bir yandan soğukla mücadele edecek olan insanlar, diğer yandan kıtlık ve susuzlukla boğuşacak.

Yellowstone ile ilgili bilgiler, özellikle son 10 yıllık süreçte netleşti. daha öncesinde, yellowstone altındaki magma haznesi tespit edilmişti ancak o haznenin altında, daha büyük bir lav denizinin olduğu, son yıllarda tespit edildi.

Yellowstone’da meydana gelmesi beklenen volkan patlaması, yeryüzüne meteor çarpmasından sonra dünyanın başına gelebilecek en büyük ikinci felaket olarak kabul ediliyor. Volkanın sismograflar tarafından devamlı olarak 45 noktasından incelendiği ve ABD yönetiminin volkan patlamasını haftalar öncesinden tahmin edebileceği, böylelikle bölge sakinlerinin güney yarımküreye transferinin sağlanabileceği ifade ediliyor.

Bölgeden hayvanlar kaçıyor!?

Bölgeden hayvanlar bile kaçmaya başladı ilk kaçanlar ise bizon sürüleri. Bizonlardan bir süre sonra geyiklerin de sürü halinde kaçmasını değerlendiren uzmanlar, hayvanların parkın altında bulunan volkanik yanardağın harekete geçtiğini hissetmiş olabileceğini düşünüyor. Uzmanlar, havadaki helyum değerlerinin normal değerlerden bin kat daha fazla olmasının volkanik bir etkinliğin yakın zamanda yaşanabileceği konusundaki en büyük kanıtlardan biri olduğunu söylüyor.

Duman hakkında iki tefsir rivayet olunmaktadır

DUHAN  apaçık duman demektir. Bu duman hakkında iki tefsir rivayet olunmaktadır.

Birisi İbnü Mes’ud Hazretlerinden rivayet olunduğuna göre şiddetli açlık ve kıtlık seneleridir. Çünkü çok aç olan kimseye gerek gözlerinin zayıflığından ve gerek çok kuraklık ve kıtlık senelerinde havanın fenalığından sema (gökyüzü) dumanlı görünür.

İkinci tefsirde ise Hz. Ali (ra)’den şöyle nakledilmiştir: Kıyametten önce gökten gelecek bir dumandır. Kâfirlerin kulaklarına girecek ta ki her birinin başı püryan olmuş (sarhoş olmuş) başı dönecek, mümine de ondan zükam (nezle) gibi bir hal gelecek ve bütün yeryüzü içinde ocak yakılmış, fakat deliği yok bir eve dönecek.

Mehdi ve Deccal

Kıyamet alametlerinden mehdi ve deccal gibi şahıslardan her asrın da hissesi bulunacaktır. Her asrın deccalları olduğu gibi, mehdileri de vardır. Kıyamet alametlerinden duhan için de aynı durum söz konusudur. Her asrın bu ayetlerden hissesi olacaktır.

Deccal,  Mehdi gibi kimselerin gizli tutulmalarının bir hikmeti de hakla batıl mücadelesinde her asırda, herkesin kendi safında yerini alması içindir. Bilindiği gibi hakla batılın mücadelesi Hz. Adem (as) ile birlikte başlamış, Kıyamete kadar da devam edecektir. Geçmiş çağların nemrudları, firavunları, Ebû Cehilleri vardı ve bunların her biri birer deccaldı. Her asrın da kendine göre deccalları vardır. Âhir zamanın Deccalı ise en büyüğüdür.

Peygamberimiz Hz Muhammed (a.s.m.)

Peygamberimiz Hz Muhammed (a.s.m.), “Otuz kadar deccal gelmedikçe Kıyamet kopmaz.” (Buharî, Fiten: 25; Menakıb: 25; Müslim, Fiten, 84; Ebû Davud, Fiten: 1.) buyurarak her asrı bu uyanıklığa sevk etmek istemiştir.

Önerilen videolar;
Göz perdesi kalkarsa ne görürüz? Kuran Büyük Sır 
UFO larla Yakın Temasa Hazır Olun! 
Epifiz Bezi Nasıl Temizlenir Zihin Gözü ilacı 
Dünya’yı Yöneten REPTİLİAN Irkı 
Zaman Yolcusu Noah Deşifre Oldu! 

Bu video Canon Eos M50 ile 4k çekilmiştir. Montaj ise Filmora9 ile 4k UHD olarak yapılmıştır. Video süresi: 11:22

Youtube kanal gelirlerimiz çeşitli bağış kampanyalarına harcanmaktadır;
Fidan Bağışı Yaptık 

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi… Antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler… 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.