Dünya Nüfusu Azaltma Projesi

Sıradaki içerik:

Dünya Nüfusu Azaltma Projesi

maxresdefault 33 1
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Küresel elektrik kesintisi kıyamete neden olur mu?

Küresel elektrik kesintisi kıyamete neden olur mu? BLACKOUT komplo teorisini araştırıyoruz. Kıyamete hazır mısın?
Neden her haberde küresel elektrik kesintisi olabileceği söyleniyor. Peki ırak azerbaycan iran haiti elektrik kesintileri bir denememi?
Kim neden bunu yapmak istiyor.. Her şeyi elektriğe bağlı insanlar elektrikler kesilince ne yapacak?

Küresel çapta elektrik kesintisi kıyamete neden olur mu? BLACKOUT komplo teorisini araştırıyoruz. Kıyamete hazır mısın?

 • Neden her haberde küresel elektrik kesintisi olabileceği söyleniyor.
 • Peki ırak azerbaycan iran haiti elektrik kesintileri bir denememi?
 • Kim neden bunu yapmak istiyor..
 • Her şeyi elektriğe bağlı insanlar elektrikler kesilince ne yapacak?
 • Hepsi ve daha fazlası videomuzda
küresel elektrik kesintisi blackout kıyamet komplo teorisi

küresel çapta elektrik kesintisi kıyamete neden olur mu?

Teknik adı “taçküre kütle atımı”

Teknik adı “taçküre kütle atımı” olan bu patlamalar, Güneş’te meydana gelen bir dizi fiziksel olayı ifade ediyor. Büyük miktarda enerji faaliyeti içeren kütle atımları, çevredeki gezegenlere de etki etmekte. Hala tam nedeni bilinmeyen bu tür fırlatımlar, bazı teorisyenelere göre manyetik alanların birleşmesi sonucu oluşuyor.

Güneş lekeleri

Güneş lekelerinde meydana gelen patlamalarda büyük miktarda plazmatik madde atımı gerçekleşiyor. Proton, elektron gibi parçacıkların salındığı bu tür olaylarda; yüzey kısmında helyum, oksijen, demir gibi ağır metaller fırlatılıyor. Dünyamızı da etkileyen taçküre kütle atımları, en çok elektrik tesisatlarına zarar veriyor. Kabloların aşırı yüklenmesi ve küresel çapta elektrik arızaları bu olayların yan etkileri. Dünya’nın manyetik alanlarının 2 bin yıl içerisinde değişebileceği öngörülüyor.

Britanyalı araştırmacılara göre

Britanyalı araştırmacılara göre bu durumda en iyi ihtimalle küresel elektrik kesintisi ne, en kötü ihtimalle ise tüm elektrikli aletlerin yok olmasına yol açabilir. Leeds Üniversitesi’nden iki profesör, 2 bin yıl içerisinde gezegenin manyetik alanlarının değişerek, küresel elektrik kesintilerine yol açabileceği uyarısında bulundu. Britanyalı araştırmacıların The Conversation sitesinde yayımlanan makalelerinde, “jeomanyetik ters” olarak tanımlanan manyetik alan değişiminin öngörülenden erken yaşanabileceği da belirtildi. Diğer bir ifadeyle, manyetik kuzey ve manyetik güney pozisyonları değişebilir. Bu da en iyi ihtimalle küresel elektrik kesintisi ne, en kötü ihtimalle ise tüm elektrikle çalışan aletlerin yok olmasına yol açabilir. Zira manyetik alan, kırılgan gezegenimizi güneş püskürtülerine karşı koruma görevi görüyor. “Jeomanyetik ters” durumunda, manyetik alan kırılganlaşacak ve dünyalıların kaderini güneşin ‘kapris’lerine bırakacak.

Dikkat Son manyetik alan değişimi

Son manyetik alan değişimi 780 bin yıl önce gerçekleşmişti. Bilim insanlarına göre manyetik alan, her yüzyılda yüzde 5 oranında direnç kaybederek, manyetik altüst oluşa doğru gidiyor. 2003 yılında meydana gelen küçük güneş püskürtüleri sırasında İsveç elektrik ağı şebekeleri durmuştu. yani neredeyse küresel elektrik kesintisi ne neden olacaktı. 859’daki bir dizi güneş püskürtüsü, Kutup ışıklarına yol açmıştı. 780 bin yıl önce gerçekleşmişti. Bilim insanlarına göre manyetik alan, her yüzyılda yüzde 5 oranında direnç kaybederek, manyetik altüst oluşa doğru gidiyor. 2003 yılında meydana gelen küçük güneş püskürtüleri sırasında İsveç elektrik ağı şebekeleri durmuştu. 1859’daki bir dizi güneş püskürtüsü, Kutup ışıklarına yol açmıştı.

Merhaba Youtube Türkiye de yeniyim. Bakmış kanalı hızla gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Bur da dev gibi bir aile için her hafta iki yeni video yüklüyorum. Bakmış videolarında teknoloji ve bilimi kullanarak komplo teorileri, gizli bilgileri, kehanet, gizemli olayları, merak edilen arkeoleji çalışmalarını sizler için araştırıyor ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum.

Eğer siz de dünya insanlarından saklanan gizli bilgilere , belgelere ilgi duyuyorsanız , farklı bilgilere meraklıysanız, trend ve popüler haber incelemelerini takip etmek istiyorsanız kanalım ve hazırlamış olduğum videolar tam sizin için demektir.
Sizde aileye katılın ne duruyorsunuz abone olun !

Ücretsiz Abone olmayı unutmayın…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.