GERÇEK Mİ OLUYOR? Zombi Rakunlar Şehri İstila Etti

Sıradaki içerik:

GERÇEK Mİ OLUYOR? Zombi Rakunlar Şehri İstila Etti

La Casa De Papel 3.Sezon – Sistem ve Para

1078 okunma — 16 Temmuz 2019 15:21
La Casa De Papel 3.Sezon – Sistem ve Para

İyi gerçekten iyi mi? Kötü gerçekten kötü mü? Bu videomuzda La Casa De Papel dizisi üzerinden bizlere verilmek istenen esas mesajları inceledik. Peki sistem sarmalı La Casa De Papel’in 3. sezonunda karşımıza nasıl çıkacak?

ABONE OL.! 

Le casa de papel efsane dizi…

Herkes bitti tadında bıraktılar diyordu ama netflix 19 temmuzda 3. Sezonunun yayınlanacağını duyurdu.
Le casa de papel basit bir hırsız polis dizisi değil kısa yoldan zengin olma hayali kuran bir avuç insanın hikayesi hiç değil, sistemin dişlisine çomak sokmak bu tabirle anlatılabilir en basitinden. Yada sistemi patlatmak.. Sistem sarmalına karşı bir başkaldırı.
Likidite tuzağı nedir biliyormusunuz? inanamayacaksınız ama zengin ve fakir ayrımını sabit tutmak için yapılan bir oyun. Sistem bulduğu açığı kendi lehine kullanıyor. Para karşılıksız olarak üretilip zenginlere ulaşması için gönderiliyor. Banka parayı alıp sistem için kullanıyor. Bu açığı bulan kişi professor. El profesor bunu kullanıp paraları alıyor hemde çok dahice bir plan ile. La casa de papel 2. sezon aslında ne diyenlere harika açıklama bu aslında.

19 Temmuz’da yayında

Şimdi sırada La Casa de Papel: 3. kısım var ve 19 Temmuz’da yayında. Yalnızca netflix te izlenebilecek dizi hayranları sabırsızlıkla beklemede. Peki 3. sezonun konusu ne olacak? Peki gerçekten 2 sezon da ne anlatıldı? La casa de papel sistem sarmalı ve para videomuzu izle ve gözden kaçırdıklarını gör.

İyi gerçekten iyi mi, kötü gerçekten kötü mü?

Peki sizce iyi gerçekten iyi mi, kötü gerçekten kötü mü? Bunu nasıl anlayabilirsiniz? Yorum bölümüne düşüncelerinizi yazın.

Peki şimdi diyeceksiniz kanalın konsepti ile ne alakası var bunun acele etmeyin başlıyoruz

Le casa de papel izlemeyenler için bir hırsız polis dizisi değil ilk önce videoya başlamadan bunu bir açıklamak lazım.

Le casa de papel basit bir hırsız polis dizisi değil

kısa yoldan zengin olma hayali kuran bir avuç insanın hikayesi hiç değil, sistemin dişlesine çomak sokmak bu tabirle anlatılabilir en basitinden. Yada sistemi patlatmak.. Kapitalizm e karşı bir başkaldırı. Dizide bariz bir kapitalizm mesajı ve sisteme başkaldırı görülmektedir. En başta soygunda ekibin ve rehinelerin giydiği kırmızı tulumlardan ve taktıkları Dali maskelerini örnek verebiliriz.

Dali bildiğimiz üzere kendi döneminde kuralları yıkan, aykırı ve toplum dayatmalarına karşı gelen bir ressamdır. Bu yüzden büyük ihtimalle dizide Dali maskelerini seçmeleri kesinlikle bir tesadüf değil.

Yine dizinin son bölümünde

Yine dizinin son bölümünde Profesörün Raquel ile yaptığı konuşmasında ise bu verilmek istenen kapitalizm ve sistem başkaldırı mesajlarını tamamıyla anlamamızı sağlıyor. Konuşmasında izleyiciye iyi ve kötü arasındaki ayrımı sorgulatıyor ve Avrupa Merkez Bankası’ndaki ”para akışına” eleştiride bulunuyor. Yine bu örneklere bir tane daha eklemek gerekirse; dizinin birçok kırılma noktasında çalınan bir partizan şarkısı olan Ciao Belle’de dizinin bu ruhuna çokça uyuyor diyebiliriz.

Sistem dedik ya kölesi olduğumuz sistemden bahsetmiştim sizlere bir videomuzda. Aslında bu dizi o videoda bahsettiğim kölesi olduğumuz para üzerine kurulu bu sisteme bir başkaldırış bir isyan. Dizi aslında tipik bir soygun dizisi gib başladı. Herkes basit bir soygun dizisi gibi olacağını bekliyordu. Öylede başladı isimleri şehir isimleri olan 9 kişilik bir ekip başlarında ise bir beyin biraz önce profesör demiştim ya işte o. Herkes alanında profesyonel alanında bir numara ama bunlar bizlerin zaten basit bir soygun dizisinden beklediğimiz şeylerdi. Dizi ilerledikçe aslında öyle olmadığını farkettik.

Sistemi adeta patlattılar ilk iki sezonda. Ve öyle usataca hazırlanmış bir planla bunu yapıyorlar ki hani olur ya tipik hırsız polis veya soygun filmlerinde seri numarası sorunu yok şuradan yakalnır yok buradan yakalanır falan ama bu dizide çözülüyor. Yıllardır her soygun filminde görmek istediğimiz soygun sonunda sıfır sıkıntı ile hallediyorlar.

Neden bu kadar bağlandık bu diziye?

Peki biz neden bu kadar bağlandık neden bu kadar bağlandık bu diziye nasıl herkes bu soygunun içine girdide sistemin patlatılması bu kadar önemli hale geldi. Aslında oradaki karakterler demiştim ya şehir isimleri kullanılarak anlatılan berlin moskova falan bu insanların hikayelerini gösterdiler bize ve her birinde birer parçamızı bulduk. Çünkü bu insanlar kusursuz değillerdi. Hollywood yani Amerikan sinema ve dizi sektörü bize şunu aşıladı bir insan televizyona ekrana yada benim gibi sosyal medyaya çıkıyorsa kusursuz olmalı. Ama bu dizidekiler öyle torna makinesinden çıkmış gibi değillerdi göbekli amcalar falan aynı bizim insanımız gibi yani olması gerektiği gibiydi. Senin benim gibi. Hepimizin kusurları ve herkes manken olarak gelmiyor bu dünyaya.

Kusursuz insan azdır aslında

bunun için bıçak altına yatanları saymıyorum çünkü onlarda ayrı bir dünya bir insan kendini diğer insanların gözünde güzel göstermek için bıçak altına yatar, aslında bu tip inşalar genelde özgüvensiz yada çok farklı ruh haline sahip insanlardır. Bunların içine sağlık sorunları yüzünden bıçak altına yatanları katmıyorum çünkü o bir zorunluluk. Neyse konumuza geri dönelim. Bu insanlar bizden içimizden sokakta görebileceğin karakterli insanlar ve geçmişlerine baktığımızda hepsi aslında kendi çaplarında haklı.

Ve artık şunuda öğreniyoruz

eskisi gibi iyi yada kötü kavramına bakmıyor insanlar… kimin neden iyi neden kötü olduğuna göre veriyoruz tercihimizi ve bu filmde kötü olarak algılayacağınız soygunculardan yana oluyoruz. Çünkü artık insanlar sorgulamaya başladı yada şöyle diyim sorgulamalıyız artık suçludan yana değilim burada ama bir insanın neden kötü olduğunu neden iyi olduğunu sorgulamaya başlamamız lazım işte bu dizi buna çok güzel bir örnek.

Kimseye zarar vermeden kimseyi soymadan kimsenin canına malına göz koymadan sistemi soyuyor bu adamlar sistemin dişlisine çomağı sokuyorlar. İlk iki bölümde demiştik ya soygun gerçekleşti ve yakalanmadan kaçtılar biz burada bu dizinin biteceğini düşünüyorduk tadında bırakılacağını düşünüyorduk ama oyle olmadı netflix 3. Sezonu 19 temmuzda yayınlayacağını duyurdu fragmanıda çaktı. Ve beklenen soyuncularımızdan biri yakalanmış ve asıl operasyon asıl plan 3. Sezonda devreye gireceği söyleniyor.

 

 

Videoda bahsettiğimiz konularla ilgili diğer videolarımız ;
Hepimiz Köleyiz! Modern Zaman Köleliği 
Dünyayı Onlar Yönetiyor! En Zengin Siyonist Aileler 
Dünya Nüfusu Azaltma Projesi ve Yeni Dünya Düzeni 

Youtube kanalımızdaki diğer popüler videolardan bazıları ;
Deccal Geldi mi? Hz Mehdi Alameti mi?
Türkiye’de Meleklerin Yaşadığı Yeraltı Şehri
2019 Kehanetleri Gerçekleşti 

 

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.