Makalede Neler Var?

Mescidi Haram İçinde Tüm Dünyayı Şok Eden Olay

Kabe Çekirge İstilasına Uğradı, örtüsü açıldı Mekke de Kıyamet Gününün Gerçek İşareti. Felaketin Sebebi Suudi İmamDeccal mi Hz Mehdi mi? Mescidi Haram da ilk Kez Namaz Kılınamadı..

Kabe, Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde bulunan ve “Allah’ın Evi” diye adlandırılan en kutsal bina. İslam dünyasının kalbinin attığı yer.

Geçen sene fırtına sebebiyle kabe örtüsü havalanmış ilk kez örtüsüz olarak götüntülenmişti kabe şimdide hamam böceği ve çekirge istilasına uğradı ve ilk kez namaz kılınamadı…

Çekirgeler Allahın ordusudur.

Diyen hadisler mevcut olup daha önce yaşanan olaylar aklımıza geldi.

Kimisi Dabbe dül arzın uyarıları dedi kimisi de kıyametin başladığını işaret etti..

Şu zamana kadar yaşanmamış bu olayların sebebi ne? Bize neler anlatmak istiyor gelin beraber inceleyelim yorumlayalım…

Müslümanların kıblesi ilk kez örtüsüz olarak görüntülenmişti

21 Ağustos 2018 Arefe gününde Mekke’de yaşanan fırtına sebebiyle Kâbe’nin örtüsü havalanmış ve Müslümanların kıblesi ilk kez örtüsüz olarak görüntülenmişti. Bazı İslam tarihçileri ve muhaddislerin eserlerinde bu konu anlatılırken, Kâbe’nin örtüsünün bu biçimde açılmasının devletin yıkılışına ya da sultanın helak edilmesine yorumlandığı öğrenildi.

Hamam böceği ve çekirge istilası nedeniyle Mescidi Haramda namaz kılınamadı!

Geçen hafta ise Mescidi Haram ve çevresinde ortaya çıkan binlerce hamam böceği ve çekirge nedeniyle namaz kılınamazken, böceklerin üreme alanlarının tespit edilerek temizlik çalışmalarının başlatıldığı öğrenildi.

Bazıları Suudi Arabistan’da, ABD adına tetikçilik yapan, yüzlerce âlimi cezaevlerinde işkenceye tabi tutan, FETÖ’nün yıllar önce ülkemizde başlattığı dini içten yıkma projesi olan “Ilımlı İslam” diyerek mübarek beldelerde sapkın icraatlar yapan Suud ailesinin sonu mu geliyor? Dedi

Bazıları da ; Kâbe’nin örtüsünün açılması ve simdi de böcek istilâsı! Kalpler hissedâr olsunki; “ZULMÜN ZİRVESİNDEYİZ, GÜNEŞİN DOĞUŞU YAKLAŞTI.” Diye yorumladı..

Suriyeli muhaddis, müfessir ve tarihçi İbn Kesir

Suriyeli muhaddis, müfessir ve tarihçi İbn Kesir’in ‘el Bidaye ve’n-Nihaye’ adlı 14 ciltlik eserinde, miladi 644 yılının anlatıldığı bölümde; Kâbe’nin örtüsünün şiddetli bir rüzgar ile açılmasının Abbasi Devleti’nin yıkılışının habercisi olarak görüldüğü kaydedilmiş.

Bir başka İslam tarihçisi İbnu’l Hüseyin elMes’udî’nin Künnâşetu’l İtibar adlı eserinde de bu durumun sultanın helak edilmesine veyahut da hükmünün zevaline işaret edeceği görüşü bildirilmiş.

Allah-u Teâlâ Araf suresinin 133. ayetinde mealen şöyle buyuruyor:

“Biz de kudretimizin ayrı ayrı âyetleri olmak üzere başlarına tufan gönderdik, çekirge gönderdik, haşerat gönderdik, kurbağalar gönderdik, kan gönderdik yine inad ettiler ve çok mücrim bir kavim oldular.”

Mısır’da Musa (a.s) ve Firavun

Mescid’i Haram’ı basan çekirge olayı ister istemez aklımıza geçmişte Mısır’da Musa (a.s) ve Firavun’un yanlış uygulamaları ve halkın Musa (as) karşı gelmeleri ve isyanları neticesinde gökten çekirge yağdığı ayetle bildirilmekte

Mısır’da geçmişte yaşanan çekirge istilası öncesindeki durum, tarih kayıtları video da.

Merhaba Youtube Türkiye de yeniyim. Bakmış kanalı hızla gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Bur da dev gibi bir aile için her hafta iki yeni video yüklüyorum. Bakmış videolarında teknoloji ve bilimi kullanarak komplo teorileri, gizli bilgileri, kehanet, gizemli olayları, merak edilen arkeoleji çalışmalarını sizler için araştırıyor ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum.

Ücretsiz Abone olmayı unutmayın…

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın.

http://youtube.com/c/BAKMIŞ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz