ANUNNAKİLER HAKKINDA TÜM GERÇEKLER!

Sıradaki içerik:

ANUNNAKİLER HAKKINDA TÜM GERÇEKLER!

avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Save Ralph ve gerçekler ile yüzleşmeye hazır mısın?

Save Ralph ve gerçekler ile yüzleşmeye hazır mısın? Kozmetik dünyasının gerçeklerini öğrenince çok şaşıracaksınız! Save Ralph isimli bir kısa film son günlerde hemen hemen herkes tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Kozmetik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test yapılmasını anlatan kısa film milyonlarca insan tarafından şaşkınlıkla izlenirken, o kısa filmin bir de gerçek yüzü var. Videoyu izlediktan sonra paylaşmayı unutmayınız.

Save Ralph videosu milyonlarca insan ulaştı

Kozmetik firmalarının klinik hayvan deneyleri konusunda, insanlar üzerinde farkındalık yaratması hedeflenen ”Save Ralph” kısa filmi sosyal medyanın gündemine düştü.

Kısa süre içerisinde Humane Society International tarafından yayınlanan Save Ralph videosu milyonlarca insan ulaştı. Ülkemizde de ilginç şekilde ses getirdi ve birçok influencer tarafından paylaşıldı. Bu videoyu paylaşan influencerların çoğu paylaştıkları şeyin aslında ne olduğunu bilmeden sırf etkileşim aldığı için seri şekilde profillerinde yer verdi. Sadece influencerlar da değil, hayvanları deneylerde kullanan markalarla anlaşmış kuruluşlar ve web siteleri de bu akıma kapıldı. Olayın sadece makyaj malzemesi olduğunu sığ bakış açısıyla düşünen bu güruh, anlaştıkları markaların da hayvanları acımasızca kullandığının farkında değil.

Tavşanlar Neden Hayvan Deneylerinde Kullanılıyor?

Her yıl amerika’da 148.000 tavşan hayvan deneylerinde kullanılıyor. Tavşanların hayvan deneylerinde sıkça kullanılmasının arkasında yatan sebebin çok az bir kısmı bilimle alakalı. Asıl sebebi tavşanların bu konuda pratik yönünün ağır basması.

Tavşanlar küçük ve hassas hayvanlar oldukları için kullanımı çok kolaydır. Diğer hayvanlara kıyasla temelde bakımı nispeten ucuzdur ve hızla üreyerek yeni kobaylar yaratırlar. Tavşanlar gözyaşı kanallarına sahip olmadığı için insanlardan farklı olarak gözlerinden zararlı maddeleri atamazlar. Bu, Draize göz testinde(videoda ralph’in gözüne sıvı enjekte etme şekli) tavşanın gözünün daha uzun süreler boyunca daha fazla test kimyasalına maruz kaldığı anlamına gelir. Bu da süreç için tavşanların seçilmesinin ana nedenlerinden biridir.

Save-Ralphin-Gercek-Yuzu-ve-Tavsanlarin-Deneylerde-Kullanilma-Nedeni

Save-Ralphin-Gercek-Yuzu-ve-Tavsanlarin-Deneylerde-Kullanilma-Nedeni

Ralph’i Kurtar

”Save Ralph kampanyası, hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin zulmünü orijinal ve beklenmedik bir şekilde ele alıyor. Bir tavşanın hikayesi, dünyanın dört bir yanındaki laboratuarlarda sayısız tavşanın ve diğer hayvanların durumuna ışık tutmak için kullanılıyor. 

 

Ralph canlandırılırken, kısa filmde yaşadığı sefalet uydurma olmaktan uzaktır. Ralph’i Kurtar’ın yönetmeni Spencer Susser’in dediği gibi, “Ralph’ın kendini gerçek hissetmesi çok önemli çünkü; her gün acı çeken sayısız gerçek hayvanı temsil ediyor” açıklamasıyla paylaşıldı.

Save Ralph’i kısa filmini Kim yaptı?

Kısa filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Spencer Susser üstlenirken; oyuncu ve yönetmen Taika Vaititi de, Ralph karakterini seslendirdi.

Filmde, röportajcı olarak Ricky Gervais, Bobby rolünde Zac Efron, Marshmallow rolünde Olivia Munn, Cinnamon rolünde Pom Klementieff ve Cottonballs rolünde Tricia Helfer, filmin diğer karakterlerine ses veren isimler oldu.

Konu ile ilgili Popüler Videolar:

ANUNNAKİLER HAKKINDA TÜM GERÇEKLER!
ZOMBİ VİZON SALGINI – Hayvanlar Üzerinde Virüs Deneyi mi?
Hayvanlar Neden Dönüyor? Deccal ve Hz Mehdi
I PET GOAT 3 Kehanetleri Yeni Bölüm İnceleme Hz Mehdi Deccal
DEPREM ÇANTASI | ACİL DURUM HAYATTA KALMA KİTİ 

Ve daha fazlası youtube kanalımızda…

Bakmış Kanalına Abone Olmayı Unutma!

Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve bu kehanetler hakkındaki araştırmaları, gizemli olayları ve merak edilen arkeoloji çalışmalarını detaylı bir şekilde incelemektedir. Birbirinden farklı kategorilerde onlarca içerik ve video sizleri beklemektedir. Sizler de tüm bu içerikleri kolayca takip etmek, videoları izlemek için hemen ücretsiz yerinizi alın!

ÜCRETSİZ abone olmayı unutmayın; http://bit.ly/2ReyspU

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.