COVID-19 (Corona virüsü) ölümlerinde dikkat çeken artış!

Sıradaki içerik:

COVID-19 (Corona virüsü) ölümlerinde dikkat çeken artış!

simpsonlar-ve-gerceklesen-kehanetleri-2020-the-simpsons
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Simpsonlar ve Gerçekleşen Kehanetleri

The Simpsons Geleceği gören, tahmin eden dizi. Gerçekleşen kehanetleri var Simpsonlar 2020 yılında. Simpsonlar gelecek kehanetleri tesadüf mü yoksa büyük bir plan mı var? Gizemli Virüs, Kobe Bryant, Trump ve Türkiye kehanetleri gerçek mi? Geleceği bilmek veya tasarlamak? Simpson her zaman merak uyandıracak…

THE SIMPSONS

Dünyanın en uzun soluklu dizilerinden biri 1989 yılında ekran macerasına başlayan Simpsonlar.. “The Simpsons” yarattığı kehanetler ile kendinden söz ettirmekte. Neredeyse 15 yıl sonrasında ki olayları göstererek izleyenlere nasıl yani? dedirtiyor. 11 Eylül saldırıları, Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesi gibi global olayları daha önce bilen The Simpsons’ın Çin’den dünyaya yayılan Coronavirüs’ü de kehanetleri arasında bulundurduğu ortaya çıkmıştı.

Herşey Tesadüf mü?

Ya her şey birer tesadüf ya da ortada büyük planlar var. Sağ üst köşede bir anket hazırladım siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Bunlar tesadüf mü yoksa büyük bir plan mı var. Cevaplamayı unutmayın. Geleceği elbette bilemezler ama tasarlayabilirler mi?

Simpsonlar ne zaman başladı?

İlk bölüm yayınlanma tarihi 17 Aralık 1989. Hala devam ediyor ve bölüm sayısı 600’ü geçti. Ancak Amerikan televizyon dizisi The Simpsons bunlardan çok daha fazlası. 11 Eylül saldırıları, Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesi gibi global olayları daha önce bilen The Simpsons’ın Çin’den dünyaya yayılan Coronavirüs’ü de kehanetleri arasında bulundurduğu ortaya çıkmıştı. The Simpsons bölümlerinin gerçek çıkması hakkında yanlış bilinen bazı durumlar ve manipüle edilen şeyler de var!

The simpsons Trump

Mesela Trump başkan olması konusunda bir gerçek var ki bundan yıllar yıllar önce Simpsons’ın bir bölümünde Trump’ın başkanlığından söz ediliyor.
Yeni başkan Lisa Simpson, “Sizin de bildiğiniz gibi, Başkan Trump’tan bize oldukça yüklü bir bütçe çatlağı miras kaldı” diyor ve kendisinden önce Trump’ın başkan olduğunu söylüyor. Bu bölüm, 2000 yılında yayınlanan Bart’ın geleceğe dönüşü bölümünden.

The simpsons Corona Virüs

Simpsonlar dizisinin sadık seyircileri, animasyon komedinin corona virüsüne yıllar önce yer verdiğini düşünüyor.

Dizinin 1993’te yayınlanan bir bölümünde, Japonya’dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor. Japonya’da meyve suyu işçileri paketleme yaparken, işçilerden biri, “Müdüre grip olduğumu söyleme lütfen” diyor ve sonra kutunun içine öksürüyor. Böylece virüs, kutuyla birlikte ABD’ye taşınıyor. Ülkede pek çok kişi hastalanıyor.

The simpsons Kobe Bryant

Biraz önce manipüle demiştim ya mesela Kobe Bryant’ı düşen bir helikopterde gösteren çizgi dizinin The Simpsons da yer aldığına dair haberler çıkmıştı bu tamamen yanlış. Kobe bryant hakkında kehaneti simpsonlarda değil başka bir çizgi dizide yer alıyor.

Simpsonlar dizisinin yazarları konuştu

BBC’nin Newsbeat radyo programı ekibine konuşan dizinin yazarları bu durumun, birçok kişinin tahmin ettiğinin aksine komplo teorileriyle ilişkilendirilemeyeceğini, dizide birçok konuda geleceğe dair tahminler yürütüldüğü için bunların gerçekleşmesi ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor.

Dizi yazarlarından Al Jean bu durumu, “Eğer yeteri kadar tahminde bulunursanız yüzde 10’u doğru çıkar” ifadelerini kullandı.

Dizinin diğer bir yazarı olan Stephanie Gillis ise, “Bir bakıma 10 ay öncesinden yazan gelecekbilimcileriz, o yüzden bir sonraki adımda ne olacağını tahmin etmeye çalışıyoruz” diyor.

The simpsons kehanetleri

kehanete göre Trump’tan sonra Amerika’nı başkanı bir kadın olacak. Trump’ın zaten bir kadın adayla yarışıp başkan olduğunu düşünürsek, bu teorinin gerçekleşme ihtimali de oldukça yüksek gibi görünüyor.

The simpsons 9 11 ikiz kuleler

Çizgi filmin 1997 yılında yayınlanan bir bölümünde Lisa’nın elindeki derginin kapağında 9 -11 yazdığı düşünülüyor. Ayrıca 11’i ikiz kulelerin oluşturması da 11 eylül saldırıları hakkındaki komplo teorilerini güçlendiriyor.

Dizinin yazarlarından Al Jean, bu iddianın kaynağını da şöyle açıklıyor: “New York’ta bir rehber alıyorlar, üzerinde 9 dolar ve İkiz Kuleler’in olduğu bir kapak var; 9/11 gibi gözüktüğü için böyle düşündüler ama bu tamamen bir tesadüftü.”

1993’teki bir bölümde ise duvardaki tabloda ikiz kulelere benzer bir yapının dumanlar altında olduğu görülüyor.

Simpsonlar Dokunmatik telefonlar

Akıllı telefonlar henüz icat edilmemişken, The Simpsons’ın 1994 yılında yayınlanan Lisa on Ice bölümünde dokunmatik telefon görülüyor. Logoya dikkat ettiniz mi?

Simpsonlar akıllı saatler

2013 yılında hayatımıza giren akıllı saatler Simpsons’ların 1995 yılında yayınlanan 6. sezon 9. bölümünde yer almış. Lisa’nın gelecekteki nişanlısı kolundaki akıllı saate komutlar vermekte. Tıpkı günümüzde olduğu gibi.Ayrıca, Star Wars’ın yeni filmlerinin çekileceğini de bilmişti.

Simpsonlar Walt Disneyve 20th Century Fox

Dizide geçip yakın zamanda gerçek olan başka bir şey ise Walt Disney’in 20th Century Fox’u satın alması. Dizinin 8 Kasım 1998’de yayınlanan bölümünde 20th Century Fox tabelasının altında ‘Walt Disney Co’nun bir bölümü’ yazısı görülüyor.

Simpsonlar kubbe kurulumu

The Simpsons serisinde geçen ve önümüzdeki günlerde olması konuşulan diğer kehanetler biri korunmak için kubbe kurulumu…

Aç gözlü şirketler çevresel bir faciaya sebep olacak ve kirletilmiş alandan korunmak için bir kubbe kurulacak.

The simpsons Ebola

Ebola virüsü ilk olarak 1978 yılında ortaya çıkmıştır. Bir zaman sonra bu virüs 2014 yılında ilk kez Batı Afrika’da yayılmaya başlamış maksimum seviyelere kadar çıkıp dünyanın bir çok bölgesinde aktif olarak görülmüştür.. Simpsons da ise bu virüs 1997′ de yayınlanan bir bölümde bu salgın geçiyor.

The simpsons At Eti

1994 yılında yayınlanan bir bölümde ise aşçı bir kadın at eti kullanarak bir yahni yapıyor. 2013 yılında ise İngiltere’de at eti skandalı patlak veriyor. Ne dersiniz Simpsonslar geleceği tahmin mi etmişler yoksa gelecekteki insanlara örnek mi olmuşlar?

The simpsons FaceTime Görüntülü Konuşma

1995 yılında yayınlanan Lisa’nın Düğünü adındaki bölümde Lisa telefonundan görüntülü olarak Marge’yi arıyor. Peki bu sahne size bir yerlerden tanıdık geliyor mu? SimspsonsLar bu sahne ile günümüzde çokça kullanılan FaceTime gibi görüntülü konuşma uygulamalarını yıllar öncesinden tahmin etmişler.

 The simpsons Nükleer

11 sezonda yani 1999 yılında ise Simpsonslar tarladan domates almışlar fakat nükleer materyallerden dolayı domates tütünle mutasyona uğrayıp melez bir bitki ortaya çıkmıştır. Aynı olay 2011 yılında Japonya’daki Fukuşima I Nükleer Santrali’nin yakınlarında da yaşanmış ve mutasyona uğramış bitkiler üremiştir.

The Simpsons Oy skandalı

2008 yılında yayınlanan bir bölümde ise Homer, oy kullanma kabininde Obama’ya oy vermiş fakat bir şekilde oyu John McCain’e gitmiştir. Buna benzer bir olay ise gerçekte 2012 yılında gerçekleşmiş. Obama, Romney’i karşı karşıya getiren seçimlerde, Pennsylvania’daki makinelerde aynı şeyi yapmış Obama ve Romney’in oyları değişmiştir.

The simpsons Farmville

Yine sizleri şaşırtacak bir Simpsons tahmini. 1998 yılında yayınlanan bir bölümde bahçe işi yapan bir simulatorde oynayan Carney Bart’ın yer aldığı bu sahne 2009 yılında interneti kasıp kavuran ve türevleri hala oynanılan FarmVille oyunundan başka bir oyun değil.

The Simpsons Suriye

  Sezon 14. bölümde Simpsons ailesi televizyon izliyor ve 4 savaş uçağının gösterimiyle birlikte bir müzik klibi yayınlanıyor. Müzik eşliğinde Bart ve arkadaşları savaş uçaklarından bombalar atıyorlar. Bombaların düştüğü yerdeki arabadaysa Suriye bayrağı bulunmakta… Daha sonra bikinili Arap kızları dans ediyor. Bölüm 2001 yılında yayınlanmış olup Suriye’deki iç savaş 2014’te başlamıştır.

Maliyeti azaltmak için sanayi işçileri robotlarla değiştirilecek.

Bir seçimin kazanılmasının sebebinin ölü insan ve hayvanların oy kullanması olduğu ortaya çıkacak.

The Simpsond bebek makinesi

1992 yılında yayınlanan Simpsonslar’ın bir bölümünde ise bebeklerin çıkardığı sesleri anlamak için bir alet kullanılıyor. Dizidekine benzer bir alet ise 2013 yılında satışa çıkarılmış. Bu cihaz ile bebeğinizin neden ağladığını anlayabiliyorsunuz.

The simpsons Siegfried ve Roy Horn

5. Sezon 10. bölümde ise kumarhanedeki bir şovda beyaz bir kaplan sihirbazlara saldırmakta. 1993 yılında yayınlanan bu bölüm 2003 yıllında Siegfried ve Roy Roy Horn şovunda gerçeğe dönüşmüş. Beyaz bir kaplan dişleriyle ensesinden kaptığı Roy’u sahne dışına sürüklemiş.

The simpsons Robot Kütüphaneciler

Bir diğer şaşırtıcı tahmin ise 1995 yılından geliyor. Lisa’nın Düğünü adındaki bölümde robot kütüphaneciler dikkati çekmekte. Biz ise robot kütüphanecilerin prototipleriyle ilk kez 2016 yılında gerçek hayatta tanıştık.

The Simpsons Lady Gaga

Lady Gaga’nın özel halatlarla gökyüzünden ineceği bile The Simpsons’ta resmedilmiş. Hatta gökyüzünde özel ışık gösterisi yapacağı ayrıntısı bile The simpsons’ta mevcut. The Simpsons’ın Super Bowl ipuçlu bölümünün 2012 yılına ait olduğunu söylemekte fayda var.

The Simpsons Futbol skandalı FIFA

2014’te yayınlanan 25. sezonun 16. bölümde FIFA’nın o dönemki başkan yardımcısı Jake Warner ceketinden bir Fransız dergisi çıkarmakta ve kapakta ‘Futbol Skandalı’ yazmaktadır. Yaklaşık 1 yıl sonra FBI, Warner’ın 2010 Dünya Kupası’nın Güney Afrika’da düzenlenmesi için 10 milyon dolar rüşvet aldığını iddia etmiştir.

The Simpsons Big Ben ve Shard

Yine Lisa’nın Düğünü adlı bölümde yer alan gelecek ipuçlarından birinden bahsedeceğiz. Dünyanın en ünlü saat kulesi olan Big Ben’in yer aldığı bu sahnede arkada garip bir bina bulunmakta. Shard adındaki bu bina o yıllarda henüz inşa edilmemiştir. 2009 yılında inşa edilen Shard binasını The Simpsons önceden nasıl tahmin etmiş olabilir?

The Simpsons Edward Snowden NSA belgeleri

1997’de yayınlanan ‘Homer’ın Gizemli Yolculugu’ bölümünde raf üzerinde telekulak ve istihbarat örgütlerinin adları yazılı içkiler bulunur. Bunlardan biri NSA yani Ulusal Güvenlik Ajansı’dir. 2013 yılında, o zamanki CIA çalışanı Edward Snowden gizli NSA belgelerini ve milyonlarca vatandaşın dinlendiğini sızdırmıştır.

The simpsons Yağ çalmak

1998 yılında yayınlanan bir bölümde Homer ve Bart okuldan yemek yağını çalıp, küçük bir servetin üzerine oturuyorlar. Aynı şekilde 2013 yılında da 2 kişi 45 galon çaldıkları yemek yağını satıp, küçük çaplı zengin olmuşlardır.

The simpsons 3 gözlü balık

1990 yılında ise bir bölümde suda 3 gözlü bir balık yüzmekte. Nükleer enerji santralleri yüzünden mutasyona uğrayan bu turuncu balık daha sonra Marge tarafından Mr. Burn’ün önüne yemesi için getirilmiş. Şaşırtıcı bir şekilde Simpsonstaki gibi 3 gözlü balık Arjantin’de nükleer santrale yakın bir yerde bulunmuştur.

The simpsons Trump

2000 yılında Homer Simpson, Trump’ın geçtiği merdivene itilir ve Trump’ın saçlarında kaybolur. Homer, Trump’ın saçlarının içindeyken arkadaki bir tabelada Amerika’daki seçim yılları gösterilir. Bunların içinde Trump’ın başkan seçildiği 2016 yılı da vardır.

Dizide geçen bazı olayların gerçek olması seriyi özellikle komplo teorisyenlerinin çok sık kullandığı bir argüman haline getirmiş durumda.

Peki nedir bu Simpsonlar?

The Simpsons (Türkçe: Simpsonlar) , Matt Groening tarafından Fox Broadcasting Company için yaratılan animasyon televizyon durum komedisidir. Dizi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin satirik bir parodisidir. Şov, Springfield adlı kurgusal bir şehirde geçmekte ve Amerikan kültürünü, toplumunu, televizyonunu ve farklı insanlık hallerini hicvetmektedir.

Bu istikrarla televizyon tarihinin en uzun soluklu işlerinden birisi. Her ne kadar Son sezonlarıyla eleştiri konusu olsa da, Simpsons’ın çok başarılı olduğu bir konu var. Bu, öyle bir konu ki, dizi hakkında pek çok efsaneyi de beraberine getiriyor: Geleceği görmek yani kehanetler!

Simpsonların, aslında sınırsız bir hayal gücünün eseri olan, çoğunlukla güldüren ve daima derin bir mizah anlayışı barındıran, hatta başlarda alay konusu olan “gelecek öngörüleri” gerçekleşmeye devam ediyor.

Trump’ın ABD başkanı olacağını 2000 yılında söylemişlerdi. Lady Gaga’nın Super Bowl konserini de öngörmüşlerdi. Ya da Farmville çılgınlığını, dokunmatik telefonlar ve sayamayacağımız onca gelişmeyi.

Yıllardır yayında olan The Simpsons, bulunduğu bazı kehanetlerin doğru çıkması sebebiyle özellikle komplo teorisyenlerinin çok sık kullandığı bir argüman haline gelmiş durumda.

Dünya da şüphesiz gelmiş geçmiş en meşhur kahin Nostradamus ve Baba vanga olarak bilinir. 1503-1566 yılları arasında yaşamış Jean-Charles De Fontbrune tarafından kehanetleri yorumlanıp kitaba çevrilmiş bir kahin ya da bazılarına göre soytarı. Nostradamus hayatı boyunca hep dörtlükler kalem aldı. Pek çok kehanette bulundu bazıları gerçekleşti, bazıları sadece sözde kaldı.
Baba Vanga’nın kehanetleri de çok popüler. Bulgar kahin 1911 Makedonya’nın Strumitza köyünde doğdu. Bazı kaynaklarda; 5 yaşında hortum fırtınasına yakalandığı için, bazı kaynaklarda ise yıldırım çarpması yüzünden görme yetisini kaybettiği söyleniyor.
Baba Vanga’nın kehanetlerini Bulgaristan hükümeti arşivlediği de bir gerçek.

El-En’am 6/59 ” Gaybın anahtarı O’nun yanındadır. O’ndan başkası bilmez.”

Dünya tarihi kahinler ve kehanetleri ile dolu. Her ne kadar birçoğumuz bu kehanetlere inanmasakta, bazen doğruluk payı olduğunu görünce şaşırmadan edemiyoruz doğrusu. Ve bu kehanetlerle paralel olan olaylar gelecekte farklı olaylara zemin ve diğer kehanetlerin doğru olabileceği anlamına geliyor. Peki ya bu değişimleri, bizlerden önce gören ve insanlığı uyaran kahinler doğruyu söylüyorsa?

 

ÜCRETSİZ ABONE OL.! 
► 2020 Türkiye Kehanetleri  Baba Vanga, Nostradamus, Selenge
► Dünya Şokta! Antibiyotik Kıyameti Grip Salgını Zombi Virüsü
► Çin’den Gelen Görüntüler CoronaVirus Salgını Gizemli Virüs

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube Kanalları Arası Yer Alan ona ilgili gün abone Sayısını hızla arttıran BAKMIŞ Youtube Kanalı sizlere birbirinden ilginç ve İçerikleri tr iyi sekilde gereklidir.Plakalı. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi … Antik medeniyetler hakkında araştırmaları.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trendleri inceliyoruz. BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı düşünün.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.