Türklerin Anayurdu Kayıp KITA MU? Sır Gibi Gizlenen Türk Tarihi

Sıradaki içerik:

Türklerin Anayurdu Kayıp KITA MU? Sır Gibi Gizlenen Türk Tarihi

Son Dakika: İstanbul’da Deprem Oldu! Peş peşe sarsıntılar devam ediyor…

1437 okunma — 11 Ekim 2019 00:00
Son Dakika: İstanbul’da Deprem Oldu! Peş peşe sarsıntılar devam ediyor…

Son dakika! Marmara’da deprem oldu… İstanbul’da sallandı

Son dakika haberi… Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamaya göre; Marmara Denizi Yalova açıklarında arka arkaya 3.4, 3.5, 3.3, 4.1 büyüklüklerinde dört deprem oldu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da 5.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem İstanbullulara korku dolu anlar yaşatmıştı. İşte son depremler…

AFAD Deprem Bilgilendirme Servisi’nden yapılan açıklamaya göre, 19.52’de Marmara Denizi’nde 4,0 büyüklüğünde deprem hissedildi. Deprem, Yalova, Kocaeli ve İstanbul’dan da hissedildi. Deprem özellikle Yalova’da kısa süreli endişe yarattı.

Marmara’da Yalova açıklarında 19.52’de İstanbul’da hissedilen bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı depremin şiddetini 4.0 olarak açıklarken Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 4.1 olarak duyurdu. Yalova’da 20:04’te 3.0, 20.09’da 3.2 ve 22:32’de 3.5 büyüklüğünde üç deprem daha ölçüldü. AFAD verilerine göre aynı bölgede ilk 1 saatte en büyüğü 2.6 olmak üzere 8 sarsıntı daha kaydedildi.

Marmara Denizi’nde Yalova açıklarında 4,0 büyüklüğünde deprem oldu.

Aynı bölgede en büyüğü 2.6 olmak üzere 8 deprem daha AFAD verilerine yansıdı.

Yalova açıklarında saat 19.52’de deprem oldu. AFAD, depremin 4.0 büyüklüğünde 10 kilometre derinlikte olduğunu açıkladı. Deprem İstanbul’da da hissedildi.

Yalova Valisi Muammer Erol, Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hasar ve olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Deprem Oldu ve Olacak..!

Erol, 4,0 büyüklüğündeki depremin ardından kurumlarla irtibat halinde olduklarını vurgulayarak, “İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır.” dedi.

Bu arada deprem sonrasında panik yaşayan vatandaşların, evlerinden çıkarak güvenli bölgelere geldiği görüldü.

Esnaf Ömer Temel, deprem sırasında iş yerinin kapısında arkadaşlarıyla sohbet ettiğini anlatarak, “İnsanlar, ‘deprem oluyor’ diye bağırıp çığlık çığlığa dışarıya çıktı. Kısa süreli oldu ancak etkisini hissettik.” diye konuştu.

Yalova’da 20:04’te 3.0, 20.09’da 3.2 ve 22:32’de 3.5 büyüklüğünde üç deprem daha ölçüldü. AFAD’ın 3.5 olarak açıkladığı depremi Kandilli 3.7 olarak duyurdu.

KANDİLLİ RASATHANESİ VERİLERİNE GÖRE İSTANBUL DEPREMİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi‘nin yayımladığı son depremler listesine göre Marmara Denizi – Yalova açıklarında yerin 10.3 kilometre derinliğinde 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi.

KANDİLLİ RASATHANESİ VERİLERİNE GÖRE İSTANBUL DEPREMİ

Öte yandan saat 22:32’de Marmara Denizi – Yalova açıklarında Kandilli Rasathanesi verilerine göre 3.7 şiddetinde 1 deprem daha meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi verilerine göre 3.7 şiddetinde 1 deprem daha meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafında sürekli olarak güncellenen son depremler listesinde yer alan veriler göre, Marmara Denizi – Yalova açıklarında 4.0 şiddetinde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafında sürekli olarak güncellenen son depremler listesinde yer alan veriler göre

8-9 ay önce bu konuda bir video hazırlamıştık.

Büyük marmara ve istanbul depremi için Uzman ve Deprem bilimciler 2019 u işaret ederek Hazırlıklı olmalıyız dedi. istanbul ve Türkiye bu büyük depreme hazır mı? Deprem sigortası olmayan evler ne olacak? Deprem uyarı cihazı çalışıyor mu? Deprem risk raporu ve deprem haritası neyi gösteriyor? Deprem mi oldu? olacak mı? Kaç büyüklüğünde olucak? Neden deprem olacak? Depreme nasıl hazırlanmalıyız? öncesinde ve sonrasında ne yapmalıyız?

#deprem #istanbuldepremi #marmaradepremi #türkiye #sondakika

Deprem Türkiye ‘nin gerçeği..!

Özellikle Marmara bölgesinde 7 nin üzerinde bir deprem bekleniyor. Deprem korkutan bir gerçek fakat gerekli önlemler alınmıyor. 99 depremi akabinde yapılan eğitim ve benzeri bilinçlendirme çalışmaları sadece 3-4 sene yapıldı. Son senelerde ise resmen deprem yokmuş hiç olmayacakmış gibi davranılıyor. Fakat her geçen gün deprem gerçeğiyle yüz yüzeyiz. Kaçınızın evinde bir deprem çantası var yada kaçınız ailenizle bir deprem tatbikatı yaptınız. Video yu sonuna kadar dikkatle izleyin. Deprem kapımızda. Deprem uzmanları 2019 ve 2020 yıllarını işaret ediyor ve beklenen büyük deprem 7 ve 7,5 üzerinde olacağını dile getiriyorlar. Herkesin bilinçlenmesi için bu videoyu arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile paylaşın. O zaman videoya başlayalım.

Son zamanlarda deprem uzmanlarının yaptığı açıklamalar ise hep aynı noktayı bize işaret ediyor. 2019 2020 yılları arasında Türkiye de büyük bir deprem olabilir. uzmanların görüşlerini aktarayım

Peki bu uzmanlar bu kadar konuşurken konu ne kadar gündemimiz de?

Neredeyse hiç. Son zamanlarda kimsenin umrunda bile değil adeta . 2019 afet yılı olabilir derken aslında benimde çok umrumda değildi fakat son günlerde 2019 a girdiğimiz andan beri her gün Türkiye nin bir noktasında deprem oluyor. Haberlerde kısacık geçen bazende yer verilmeyen depremler bizlere büyük depremlerin habercisi olabilir.

Afet ve Acil Durum Çantası Nasıl Hazırlanmalı? Deprem sonrası ilk 72 saatte, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir Afet ve Acil Durum Çantası sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir.

Afetlerden hemen sonra ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerin bulunduğu bir Çantanızın hazır ve ulaşılabilecek bir yerde olması önemlidir. Çanta, sorumlu olduğunuz kişi ve kişiler için gerekli ihtiyaçları da içermelidir.

Depremlerde can ve mal kayıplarının artmasının en önemli nedenlerinden biri de sarsıntı sırasında kişilerin kendilerini nasıl koruyacaklarını ve ne yapmaları gerektiğini bilmemeleridir.

Peki, deprem anında ne yapmanız gerekiyor?

Deprem olduktan sonra alınacak önlemler de can ve mal kayıplarının önlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Peki, sarsıntı durduğu zaman nasıl hareket edeceğinizi ve hangi önlemleri almanız gerektiğini biliyor musunuz?

Youtube kanal gelirlerimiz çeşitli bağış kampanyalarına harcanmaktadır;
Fidan Bağışı Yaptık 

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları. Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi… Antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler… 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.