Makalede Neler Var?

DEV LEGO OYUNCAK PARÇALARI İLE ÖĞRENİYORUZ

SÜPER BLOKLAR OYUNCAK PAKETİ İLE RENKLİ DEV LEGO BLOK TUĞLALARLA RENKLERİ VE SAYI SAYMAYI ÖĞRENİYORUZ. BÜYÜK KÜÇÜK KAVRAMI İLE AYIRIP, DEV LEGO BLOKLARI SAYIYOR VE RENKLERİNİ ÖĞRENİYORUZ. AFACANALİ KİDS TV İLE ÖĞRENMEYE DEVAM EDİYORUZ.

Lego oyuncaklara yalnızca çocuklar değil; hepimiz bayılıyoruz.

Bu bayıldığımız oyuncakların, keyifli vakit geçirtmesinin dışında o kadar çok faydası da var ki! Her çocuklu eve Lego oyuncak şart, bizden söylemesi. Üstelik her yaş grubuna uygun tasarımları da var.

Biz senin için hem yaş gruplarına göre lego setlerini inceledik hem de Lego’ların yararlarından bahsettik. Artık gerisi sende.

Lego oyuncakların faydaları nelerdir?

Yaş gruplarına göre kategorilendirilerek tasarlanan Lego’lar, 7’den 70’e herkesin ilgisini çeken ve keyifle oynanan bir oyuncak. Yaş büyüdükçe lego parçalarının küçülme gibi bir özelliği var. Dolayısıyla Lego çeşitleri her yaş grubuna uygun olarak tasarlanıyorlar. Peki, bu kadar çok sevilen Lego’ların faydaları neler?

Yapı oyuncakları çocuğun gelişimi için önem taşıyor

Birçok ebeveynin önemli ihtiyaçlar listesinin başlarında çocuklar için faydalı oyuncaklar gelir. Çocukların hem güzel vakit geçirmeleri hem sosyalleşmeleri hem de fiziksel ve zihinsel anlamda gelişmeleri açısından önemli olan oyuncaklar farklı yaşlarda farklı roller üstleniyor. Ama en çok da yapı oyuncakları çocuğun gelişimi için önem taşıyor. İşte yapılandırma oyuncakları hakkında bilmeniz gerekenler…

Hadi birlikte bunlara göz atalım.
  • Lego oyunları, çocukların yaratıcılıklarını geliştiriyor.
  • Parçaları birbirine takma, çıkarma gibi eylemlerle çocukların kas gelişimini destekliyor ve ince motor becerileri geliştiriyor.
  • El-göz koordinasyonu sağlıyor.
  • Lego parçalarıyla farklı kombinasyonlar yapılabilmesi ve uygun parçayı doğru yere takma durumları sebebiyle, çocuklarda sorgulama ve birden fazla çözüm bulma yeteneğini geliştiriyor.
  • Lego kutularının üzerindeki şekilleri takip ederek tasarım yapan çocuklarda yönlendirmeleri takip etme yeteneğini geliştiriyor.
  • Çocukların renkleri öğrenmesini sağlıyor.
  • Bir fikir tasarlayıp onu somut bir şeye dönüştürme imkanı vermesi sayesinde soyut-somut kavramlarının zihinde şekillenmesini sağlıyor.
  • Çocuklar şekilleri oluştururken odaklanmaları sebebiyle, dikkat gelişimlerine katkıda bulunuyor.
  • Ailecek oynanacak oyunlardan biri olduğu için anne ve babaların çocuklarıyla eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmesine olanak tanıyor. Aile bağlarının güçlenmesine katkıda bulunuyor.

Matematiksel düşünme becerileri

Yapı oyuncakları da diğer birçok oyuncak gibi farklı ilgi alanlarına göre farklı modellere ve faydalara sahiptir. En çok ilgi görenlerden olan tasarım ve teknoloji içerikli yapılandırma oyuncakları çocukların inşaat, kontrol, mekanik ve yapım yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olur. Bilim temalı yapı oyuncakları ise çocukların hareket, güç, enerji, araştırma ve deneysel bilim gibi konularda yeteneklerine katkıda bulunur. Sayılar ve şekillerden oluşan yapılandırma oyuncakları ise çocukların matematiksel düşünme becerilerine yöneliktir.

7’den 70’e herkesin favori oyuncaklarından olan Lego da yapı oyuncaklarının en eğlencelileri arasında. 1949’dan bu yana hayatımızda olan markanın girintili ve çıkıntılı parçalarının birbirine kenetlenmesiyle oluşan rengarenk tasarımlarındaki çeşitliliği anlatmamıza bile gerek yok. Çocukların hayalgücü için yüzlerce farklı ürün geliştiren Lego özellikle 7-16 yaş grubu çocukları hedefliyor.

AfacanAli Kids Tv Youtube Kanalı

Yeni çocuk kanalımızın ilk videosunu yükledik. Çocuklar için AfacanAli youtube kanalı sizce nasıl olmuş. Önerileriniz neler özellikle bu işte pro olanlardan öneriler alabilirsem memnun olurum.

Afacanali Kids Tv kanalına hoşgeldiniz.

Çocuklar için eğitici ve eğlenceli, oyuncak videoları AfacanAli kanalında. Bebekler ve çocuklar için hazırlanan videolar, çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak için hazırlanmıştır. Kanalımız çocukları eğlendirirken onlara okul öncesi eğitici bilgiler vermeyi de ihmal etmiyor. Birlikte eğlenecek ve zaman zaman da birlikte öğreneceğiz…

AfacanAli Çocuk kanalı; Okul öncesi çağındaki çocuklara uygun içerikli etkinlikler, bebekler için eğlenerek öğrenecekleri videolar ve oğlumuz Ali’nin dünyasından paylaşımlarımız olacak. Ali’nin bu güzel deneyimlerini izlemek için bizi takipte kalın, çok eğleneceğiz…

Bu eğitici kanal çocuklar için.

Oyuncaklarla oynamak sever misin? O zaman kanalımıza katılın. Kaçırmayın en eğlenceli çizgi filmi ve en sevdiğiniz kahramanlarla eğitici videoları. Oynuyoruz, öğreniyoruz ve keyifli zamanımızı geçiriyoruz.

AfacanAli ile eğlenceye hazır mısın?

Çocuk şarkıları, eğlenceli oyunlar, oyun havaları, çocuk bilmeceleri, bulmacalar, okul öncesi eğitici içerikler, ve dahası. AfacanAli ile eğlenceli şarkılar söyleyelim, renkli danslar edelim.

Bu kanal, Ali BAKMIŞ’ın ailesi tarafından oluşturulmuştur ve sürekli olarak ailenin denetimi altındadır. Video içeriklerinde asla çocukları olumsuz etkileyecek davranışlar yer almaz.

#çocukşarkıları #youtubekids #forkids #kids #forbaby #çocuk #childrenplay #kidssong #kidssongs #kidsvideos

https://www.youtube.com/channel/UC2kbm72BAGKQiFSah44Go

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz