MARMARİS ’te Son Durum – ORMAN YANGINI

Sıradaki içerik:

MARMARİS ’te Son Durum – ORMAN YANGINI

the economist dergisinde erdoğan ve nato ile türkiye yunanistan mesajı millennıum challenge
avatar

hbakmis

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

The Economist Dergisinde Erdoğan ve NATO ile Türkiye Yunanistan Mesajı. Millennıum Challenge Projesi detayları. Economist mesajı verdi. The Economist dergisinin Twitter hesabı üzerinden, “Recep Tayyip Erdoğan ortalıkta yokken bile Türkiye muhtemelen NATO için bir baş ağrısı olmaya devam edecek.” ifadeleriyle paylaşıldı. The Economist dergisinin analiz görselinde Erdoğan yokuş aşağı giden bir Türk topunun üzerinde gösterilirken topun tekerleklerinde NATO bayraklarına yer verildi. İngiliz The Economist Dergisinde Türkiye’nin NATO ve Suriye’de ABD çıkarlarına karşı hareket ettiği görüşüne yer verildi.

Daha önce neler oldu?
Elon Musk 1453 İstanbul göndermeli bir tweet attı, İsrail vatandaşlarına Türkiye yi terk edin mesajı verdi, Yunanistan açık açık boğazları bombalayacağız diye tehdit etti, Rusya Türkiyeye seyahat edecek Rus turistlere 15-30 Temmuz arasında ege kıyılarından uzaklaşın mesajı verdi sonrasında da Economist dergisinde böyle bir yazı yayınladı.

Elon Musk’ın 1453 İstanbul şifresi: 1453 İstanbul’un Fethi’ne gönderme yapan bir görsel paylaşan Elon Musk, “Did I lock the gate? (Kapıyı kilitledim mi?) diye yazdı. Görselde yatağından kafasını kaldıran çizgi karakterin kafasında miğfer olması, yanında duran saatin 2:39’u göstermesi dikkat çekti. İstanbul yerine Constantinopol yazması da ayrıca dikkat çeken bir husus.
Rusya, Türkiye’ye turist taşıyan Rus acenteleri Rus vatandaşlarının 15-30 Temmuz arasında Ege kıyılarından uzak durması noktasında uyardı.
İsrail Dışişleri Bakanı vatandaşlarının Türkiye’yi terk etmesini istedi. İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın vatandaşlarına “Türkiye’yi terk edin” uyarısının ardından Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Açıklamada, “Türkiye güvenli bir ülke” denildi. Peki İsrail tarafından durup dururken neden böyle bir açıklama yapıldı.

Millennıum Challenge Projesi “Millenium Challenge 2002” ( MC02 ) adıyla, 2002 yılının ortalarında Birleşik Devletler Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen büyük bir savaş oyunu tatbikatıydı.

The Economist dergisi geçtiğimiz günlerde bir yazı paylaştı. Bildiğiniz gibi Economist dergisindeki mesajlar genelde gerçekleşecek olaylar oluyor. Ve bir önceki Elon Musk tweetin de de dile getirmiştim zamanlama tesadüf değil. Daha önce kanalımızda birçok Economist dergi kapağını incelemiştik çoğunda da ilk başlarda bunlar öngörü bu kadarda gerçekleşmez falan diyenler daha sonra planlı abi bunlar şeklinde yorumlar yaptılar.

Burada olay bizim herkesten önce bu resimleri inceleyip mesajları ele almamız değil. Sonuçta bizim gördüğümüzü herkes görüyor herkes yorumluyor. Asıl mesele bu Economist dergisinin gelecekle ilgili nasıl bu kadar net mesajlar vermesi. Sizce bunlar planlı mı yoksa sadece birer öngörü her şey varsayımsal mı?

Şimdi gelelim Economist’in ekranda gördüğünüz resim altında paylaştığı yazıya daha sonrada her Economist dergisinde yaptığımız gibi büyük resme bakacağız. Resime geçmeden bu yazıyı kısaca özetlemek istiyorum çünkü yazı sonrasın da resim anlam kazanıyor yoksa farklı anlamlar yüklemek mümkün, sosyal medyada bu resim altındaki yorumlara baktığımda bunu çok açık bir şekilde şahit oldum.

Yazıda kısaca şunu yazıyor; Türkiye NATO için gereksizdir. Rusya yanlısı bir Türkiye bizim işimize gelmez. Türkiye Suriye’deki ABD destekli Kürtlere saldırarak NATO’nun genişlemesine engel oldu. Batının Rusya ambargosuna uymayan Türkiye birçok büyük Rus şirketinin yeni üssü olacak şekilde hazırlanıyor. İşte bir kaç uzman NATO ile Türkiye’nin yollarının ayrılması lazım diye belirtmiş bunun yanında Devlet Bahçelinin de NATO dan ayrılmalıyız şeklindeki konuşmasına vurgulamışlar falan.

Bu şekilde özetleyebilirim bu yazıyı sizlere. Resme baktığımızda ise Tekerleği Nato olmuş patlamaya hazır bir top arabası yokuş aşağı giderken üstünde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı görüyoruz. Buradaki mesaj şu kısaca Türkiye’ye yokuş aşağı NATO tekerleği ile iniyorsunuz Tekerlekler çıkarsa Türkiye olduğu yerde kalır zaten patlamaya hazır bir bombasınız.

Genel aktarılmak istenen bu, fakat biz yine bununla yetinmeyeceğiz her Economist dergisi incelemesinde yaptığımız gibi öncesinde ve arka planındaki diğer bağlantılı olaylarla düşünüp büyük resme hep beraber bakacağız. Bu olayla birlikte gerçekleşen bağlantılı olayları bir göz önüne alalım öncelikle.

Elon Musk İstanbul göndermeli bir tweet attı, İsrail vatandaşlarına Türkiye yi terk edin mesajı verdi, Yunanistan açık açık boğazları bombalayacağız diye tehdit etti, Rusya Türkiye’ye seyahat edecek Rus turistlere 15-30 Temmuz arasında ege kıyılarından uzaklaşın mesajı verdi sonrasında da Economist böyle bir yazı yayınladı. Bunların birbirleri ile nasıl bağlantılı olduğunu dile getirmeye gerek yok bence. Az çok hepsinin ana fikre aynı şeye çıkıyor. Ama asıl bunların bağlantılı olduğu proje ise çok farklı.

Kanalıma ÜCRETSİZ abone olmayı Unutma! ➤ https://www.youtube.com/channel/UCrGfioES4LLa0-aiSljuphg/?sub_confirmation=1

Merhaba ben Halil Bakmış
Gizemli olayları ve ilginç konuları merak ediyor musun? İlginç bilgiler içeren eğlenceli ve bilgilendirici videoları bu kanalda bulacaksın. Beni ve sizleri merak içerisinde bırakan hayata dair güncel ve gündem olayları yanında, ilginç bilgi videoları ve kendi uyguladığım kişisel gelişim videolarını bu kanalda paylaşacağım. Tuhaf, en çılgın ve en ilginç konularda akıllara durgunluk veren gerçeklere dayalı bilgi, bilim, tarih ve uzay video araştırmaları her hafta yayında.
Aslına bakarsanız belirli bir vlog / blog konsepti düşünmedim.
Yeni videolardan ilk senin haberinin olması için abone olduktan sonra bildirimleri açmayı unutma!

Bu videoları izledin mi?

Çin’e Uzaylılardan Sinyal! Çin Uzayda Gizemli Sinyaller Keşfetti Sonra Haberi Sildi

Elon Musk 1453 Constantinople Twitter Paylaşımı Türkiye ve Yunanistan Mesajı mı?

Yapay Zeka Bilinç Kazandı! Google Yapay Zekası LaMDA Ne TALEP ETTİ?

Sokakta Çıplak Dolaşan Cinsel İlişkiye Giren İnsanlar! Türkiye’de Neler Oluyor?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.