Küresel Elektrik Kesintisi

Sıradaki içerik:

Küresel Elektrik Kesintisi

avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Komplo teorisi gerçek mi? Vampirler gerçekten varmı?

Türkiye’de 3000 vampir yaşıyor. Komplo teorisi gerçek mi? Vampirler gerçekten varmı? Türkiye de vampir dizisi yaşamayanlar çekimlerine başlanınca vampirler tekrar trend oldu. Mitoloji Bizde sizler için araştırdık.

Türkiye'de 3000 vampir yaşıyor. Komplo teorisi gerçek mi?

Vampirler gerçekten varmı? Türkiye de vampir dizisi yaşamayanlar çekimlerine başlanınca vampirler tekrar trend oldu.

Evet evet, doğru okudunuz. Konunun uzmanı doktorların yaptığı açıklamaya göre gerçekten ülkemizde binlerce vampir olabilir.

Halk arasında vampir hastalığı olarak bilinen Porfiriya rahatsızlığı bulunan kişi sayısının Türkiye’de en az bin olduğu iddia edildi. Türk hekimlerine porfiriya hastalığına ilişkin bilgi vermek üzere Türk Çocuk Gastroentereloji, Hepatoloji ve Beslenme Derneği’nin davetlisi olarak İzmir’e gelen Güney Afrika’daki KwalaZulu-Natal Üniversitesi’nin Klinik Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Richard Hift, hastalığın belirtileri ve tedavisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Porfiria nadir bulunan ve dişlerde kararma yapan, tende kanlı kızarmalara yol açan bir hastalıktır. Akli dengeyi yitirmeye yol açabilen hastalık Dracula ismiyle de bilinir. Vampir olmanın bütün özellikleri bu hastalığa sahip insanlarda bulunur. Kesin ispatı bulunmasa da bulaşıcı olmayan ancak genetik mirasla kalan bir hastalıktır.

Porfiria’da gün ışığına olan aşırı bir duyarlılık söz konusudur. En ufak bir maruziyet bile vücutta deri çatlamaları, burnun ya da parmakların düşmesi(evet evet basbaya kopuyorlar), dudakların aşırı gerilmesi ve diş etlerinin çekilmesi sonucu dişlerin aşırı sivri görünmesi gibi semptomlara neden olur. Daha da ilginç olan, sarımsağın semptomları ağırlaştırmasıdır. Yani hastalar sarımsak yiyemezler(Sarımsak giren eve vampir giremez). Ünlü ressam Van Gogh’un da bu hastalığın verdiği halüsinasyon ve sanrılar yüzünden kulağını kestiği düşünülmektedir.

Porfiria: Yunanca (porphyra) mor pigment demektir. Kriz geçiren hastanın dışkısı mor renkte olduğu için Yunancadan türetilen Porfiria adı kullanılmaktadır.

En bilinen belirtisi ise hastada kan içme isteği oluşturması. Bunun yanında diş etlerinde çekilme ve ışığa karşı duyarlılık semptomlarının da olduğu bilinmektedir.

Geçmiş yüzyıllarda vampirlik olarak görülen durumun asıl sebebinin porfiria hastalığı olduğunu tespit eden Prof. Wayne Tikkanen’e göre hastada anormal kıllanma görülür.

Dudaklar kuruyup çekildiği için dişler ortaya çıkar, bu da vampirlerin sivri dişleri olma mitinin açıklamasıdır. Kan içme ihtiyacı günden güne artan hasta çok acı çeker, sonunda çıldırır. Genetik bir hastalık olan porfiria hastalığına tam olarak tanı koyabilmek için de ciddi bir araştırma gerekiyor.

Bu nedenle, örneğin 100 tane porfiria hastası varsa gerçekte, bizler bunun sadece 10 tanesi hastalık teşhisi koyabiliyoruz, çünkü çoğu doktor bile hastalıkla alakalı teşhis koyabilecek derecede bilgili değil. Böyle olunca da elbette ‘vampir’ mitolojisi alıp başını yürüyor

Merhaba Youtube Türkiye de yeniyim. Bakmış kanalı hızla gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Bur da dev gibi bir aile için her hafta iki yeni video yüklüyorum. Bakmış videolarında teknoloji ve bilimi kullanarak komplo teorileri, gizli bilgileri, kehanet, gizemli olayları, merak edilen arkeoleji çalışmalarını sizler için araştırıyor ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum.

Eğer siz de dünya insanlarından saklanan gizli bilgilere , belgelere ilgi duyuyorsanız , farklı bilgilere meraklıysanız, trend ve popüler haber incelemelerini takip etmek istiyorsanız kanalım ve hazırlamış olduğum videolar tam sizin için demektir.
Sizde aileye katılın ne duruyorsunuz abone olun !

Ücretsiz Abone olmayı unutmayın…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.