ÇEKİRGE İSTİLASI GELİYOR! ÇİN DEĞİL TÜRKİYE’DE! 2020 KIYAMET

Sıradaki içerik:

ÇEKİRGE İSTİLASI GELİYOR! ÇİN DEĞİL TÜRKİYE’DE! 2020 KIYAMET

Türkiye’de ilk sokağa çıkma yasağı! Rize Karantina altında

705 okunma — 27 Mart 2020 16:53
turkiyede-ilk-sokaga-cikma-yasagi-rize-karantina-altina-alindi

Rize’de bir belde ile 4 köy karantina altına alındı!

Son dakika! İlk kez uygulandı… Rize’de belde ve köyler karantinaya alındı, giriş çıkışlar kapatıldı. Rize’de yeni tip coronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında merkeze bağlı Kendirli beldesi ile 4 köyün karantina altına alındığı bildirildi.

 

Türkiye’de ilk sokağa çıkma yasağı! Rize Karantina altına alındı!

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, corona virüs tedbirlerinin artırıldığı belirtilerek, “İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel corona virüs vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alınmıştır.” ifadesine yer verildi.

Anılan yerleşim yerlerine giriş çıkışların denetime tabi tutulacağına dikkati çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgedeki evlerde ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izolasyona alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir.”

Açıklamada, çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışların da ikinci karara kadar sınırlandırıldığı belirtildi.

Yaklaşık 3 bin 300 nüfusu bulunan Kendirli beldesi ve yakınında bulunan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri corona virüsü vakalarının önüne geçebilmek için karantinaya alındı.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama şöyle denildi:

* Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Korona virüs vakalarının önüne geçebilmek için Sağlık Bakanlığının izni ve onayıyla karantina altına alınmıştır.

* Bu kapsamda söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir.

EV EV GEZİLECEK

Açıklamada ayrıca corona virüsü belirtileri gösteren kişilerin sağlık kontrolünden geçirileceği belirtilerek şunlar ifade edildi:

* Yine muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir.

SOKAĞA ÇIKIŞLARA KISITLAMA

* Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak yada gerekirse hastaneye kaldırılacaktır.

* Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın,market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir. Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır.

Yaklaşık 3500 nüfusu olan Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde dün corona virüsü nedeniyle 67 yaşında bir kişinin yaşamını yitirdiği, 3 kişide de virüs tespit edildiği iddia edilmişti.

Sokağa çıkma yasağı haberleri Corona virüsü salgını sonrası en çok duyulan gelişmeler arasında yer alıyor. Özellikle virüsün en çok görüldüğü Çin, İran, İtalya ve İspanya’dan sokağa çıkma yasağı haberleri peş peşe geldi. Türkiye’de de Coronavirus tanısı konulan vaka sayısı 6’ya yükseldi. Peki, Türkiye genelinde, Bursa’da veya İstanbul’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi mi? İşte, merakla araştırılan detaylar…

Ancak coronavirus şüphesi bulunan tüm hasatlar şuan karantina altında ve dolayısıyla henüz sokağa çıkma yasağı yani genel karantinayı gerektirecek bir durum söz konusu değil. Yani, İstanbul ve Bursa’da dahil olmak üzere Türkiye’nin genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen il sadece Rize’nin belli belde ve köyleri.

RİZE’DE KARANTİNA BÖLGESİ İLAN EDİLMESİ KARARI ÇIKTI!

Rize Valiliği tarafından yapılan açıklama ile Sağlık Bakanlığı tavsiyesi ile bölgenin karantina altına alındığı belirtilerek “Yine muhtarlar üzerinde bu bölgede tüm evlerdeki ateş,öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak yada gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın,market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir” ifadeleri ile karantina ilan edildi.

KARANTİNA BÖLGESİ NE DEMEK?

3 bin 500 kişinin yer aldığı Kendirli Beldesi için verilen karantina bölgesi kararı büyük yankı uyandırdı. Herkes, karantina bölgesi nedir sorusuna yanıt aramaya başladı. Karantina bölgesi ilan edilen yerlere tüm giriş ve çıkışlar denetime tabi tutularak yapılıyor. Karantina bölgesinde belirli istisnalar dışında da valilik kararı ile sokağa çıkma yasağı uygulanabiliyor. Virüsün yayılımını engellemek adına şu anda bölgede sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyuruldu.


ÜCRETSİZ ABONE OL.! 
► YA DOĞRUYSA! Yapay Kıyamet Projesi (Zombi) 2020
► Dünya Şokta! Antibiyotik Kıyameti Grip Salgını Zombi Virüsü
► COVID-19 (Corona virüsü) ölümlerinde dikkat çeken artış!

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube Kanalları Arası Yer Alan ona ilgili gün abone Sayısını hızla arttıran BAKMIŞ Youtube Kanalı sizlere birbirinden ilginç ve İçerikleri tr iyi sekilde gereklidir.Plakalı. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları.

Gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi … Antik medeniyetler hakkında araştırmaları.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trendleri inceliyoruz. BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı düşünün.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.