Makalede Neler Var?

50 bin kişilik yeraltı şehri

Türkiye de Meleklerin Yaşadığı Yeraltı Şehri. Anadoluda ki en eski şehir efsanesi. Cinlerin ve meleklerin savaşı mı yoksa Uzaylılar mı inşaa etti bu yeraltı komplekslerini…
85 m. derinlik, çağdaş bir havalandırma sistemi, binlerce kişinin yaşayabileceği bir kompleks, mükemmel bir savunma sistemi; Ve bunların ne zaman, niçin yapıldığı belli değil. bilinmeyeni genelde hep gökte veya bir başka boyutta ararken gelin yere inelim… Yerin üstü kadar altı da tılsımlı Kapadokya’da! Öyle ki, balonlara binip gökyüzüne, vadilere yürüyüp doğa mucizelerine, yeraltı şehirlerine inip tarihin gizemine dokunabiliyorsunuz. Kapadokya’da asırlık yolculuklardan dik çıkmış yüzlerce peribacasının yanında, kökü bir ağaç gibi derinlere inmiş 36 tane de yeraltı şehri bulunuyor. Derinkuyu Yeraltı Şehri ise bu şehirlerin en büyüğü!
Bu yer altı şehirleri hakkında çeşitli gizemler mevcut farklı teorilerde üretiliyor. Bu videomuzda bu muhteşem yer altı şehirlerinin efsanesinden ve üretilen teorilerinden bahsederken şu ana kadar ortaya çıkartılabilen arkeolojik çalışmalara da değineceğiz.

30 öğrencisi hiçbir iz bırakmadan bu tünelde kaybolunca, giriş tamamen kapatıldı

1902 yılında Malta adasında Casa Paula köyü yakınlarında bir tünel sistemi keşfedildi. Bir okulun 30 öğrencisi hiçbir iz bırakmadan bu tünelde kaybolunca, giriş tamamen kapatıldı. Toronto (Kanada) daki Parliement caddesinde bir yer altı şehrine giden küçük bir giriş vardır. Ayrıca bu şehirde “Elektromanyetik alan” üreten tesisler vardır. Bu elektromanyetik alanlar Toronto’nun bazı semtlerinde çok nadir görülen manyetik etkilere neden olmaktadır. Bu yer altı şehri, çevrede yaşayan yerli efsanelerinin de bir parçasıdır.

Brezilya’da nerelere kadar uzandığı bilinmeyen tünel sistemleri mevcuttur.

Ponte Grosso ve Rincan yakınlarında (her ikisi de Parana şehrindedir) bu tünellere giriş bulunmaktadır. Anadolu’da yeraltı ülkesi: 1960’li yıllarda Nevşehir’in Kaymaklı ve Derinkuyu kasabaların altında yer altı kentleri ortaya çıkarıldı. Nevşehir’in 27 km. güneyindeki Derinkuyu’da 20 yıldan fazla süren kazılar sonunda, toplam 6 kat ortaya çıkarıldı. Odalar tünellerle birbirine bağlanmıştı. Derinlerde henüz ulaşılamamış birçok katın da bulunduğu anlaşıldı. Bölgede kazılar sürdü. Nevşehir’in 18 km güneyindeki Kaymaklı kasabasını altında da bir başka yer altı kenti bulundu. Burada katların sayısı 8’di. her birinde 15 oda vardı.

Hıristiyanlar neden saklandı? Yeraltı şehri nin özelliği ne?

Hem Derinkuyu’da hem de Kaymaklı’da ortaya çıkarılan yer altı kentleri incelendiğinde, ortaya bir mühendislik mucizesi olduğu anlaşıldı. Mükemmel bir havalandırma sistemi ile ısı daima sabit kalıyordu. Kayaların yapısı yumuşaktı. Fakat makine kullanmadan bunları oymak imkansız gibi görünüyordu. Basamaklar ve dehlizler yoluyla bütün odaların birbirleri ile bağlantısı vardı. Yapılan araştırmalar sonunda, bu yeraltı kentlerinde, Romalılardan kaçan Hıristiyanların saklandığını tespit edildi.

Buralarda yaşamış olabilirler, ama kentleri yapmış olamazlar.

Hıristiyanlar buralarda yaşamış olabilirler, ama kentleri yapmış olamazlar. Çünkü o dönemin bilinen mühendislik tekniği bu kentleri inşa edecek düzeyde değildi. “Tanrıların Arabaları” adlı kitabıyla bütün dünyada tanınan İsviçreli Araştırmacı Erich von Daniken 1982 yılında Türkiye’ye geldi. Kaymaklı ve Derinkuyu’da incelemeler yaptı. Daniken’e göre, bu yer altı kentleri havadan gelen saldırılardan korunmak için inşa edildi. Peki ama insanlara saldıranlar kimlerdi? Uzaylılar mı? Melekler mi? Cinler mi? Meleklerin şehri

50 bin kişilik yeraltı şehri hem de Türkiye’de.

İçten kapatmalı yeraltı şehri sonuna kadar izle. underground city Nevşehir kalesinin altında yatan miras. 12 km lik yer altı İskoçya’dan Türkiye’ye uzanan, 12 bin yıllık yer altı tüneli o köy haritada yoktu. Hikaye Saati yeryüzünün en derin kuyusuna bir taş attı, bakın ne oldu. Hollow Earth (Oyuk Dünya) agarta shambala ve yeraltı şehirleri. Gizli yeraltı şehri buldum korkmamak mümkün değil. Türkçe belgesel kayıp şehir buraya girenler umudu arkasında bıraksın yazılı. Yeraltı şehri tuzaklı açılmamış, yeraltı şehri oda mezar böyle tespit edilir. Nevşehir’deki yeraltı şehri böyle görüntülendi. Türkiye’yi baştan sona saran yeraltı şehirleri ahırı temizlerken yeraltı şehri buldu. Yeraltı şehirlerini kim yaptı? Nevşehir de 50 bin kişilik yeraltı şehri Kapadokya nın gizemi

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz