KABE İMAMI SUDEYS YAHUDİ HUTBESİ – İSRAİL VE FİLİSTİN TARİHİ

Sıradaki içerik:

KABE İMAMI SUDEYS YAHUDİ HUTBESİ – İSRAİL VE FİLİSTİN TARİHİ

avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

UFOLAR GERÇEK OLABİLİR Mİ?

Ufolar gerçek mi? insan yapımı uçan daireler ile adım adım sahte uzaylı istilası komplo teorisi. Nazi Almanya’sının ufoları ve teknolojik sırları Abd hava kuvvetleri uçan dairelerine tarihi bir yolculuk. Uzay teknolojisi diye adlandırdığımız ve gördüğümüz yerde uzaylılara ait olduğunu düşündüğümüz ufo yani tanımlanamayan uçan cisimler Viktor Schauberger’in projesi olabilir mi?

Viktor Schauberger’in Uçan Daireleri

Viktor Schauberger (1885 -1958) Naziler için 1938 -1945 arası bir seri uçan diskler icad eden Avusturyalı bir bilim adamıydı.Schauburger, likit vorteks (Girdap) le işleyen bir çok uçandaire   yapmış ve kayıtlara göre bunların bir çoğu uçmuştu. Ona göre, eğer su veya hava, ‘‘kolloidal’’ diye bilinen bir osilasyon (titreşim, salınım) şeklinde döndürülürse, açığa çıkan enerji müthiş bir güçte levitasyonu (yerçekimini yok ederek yükselme) doğuruyordu.

Bu şekilde yükselen disk, önce mavi-yeşil sonra da parlak gümüş renkli ışıklar saçmaya başlıyordu. Schauberger’in kullandığı motor ‘‘girdap hareketi doğalprensibi’’ ile hareket ediyor ve sıcaklık veya ses önleyici tertibat ihtiva  etmiyordu çünkü sürtünme minumum seviyede idi. Tersine su akışının  spiral karşı hareketi ile soğutma elde ediliyor ve bu da çekiş gücünü arttıran bir vakum yaratıyordu.

Viktor Schauberger bu teknolojiyi kullanarak nazi ufolarını uçurmayı başarmıştı.

İnsanlık hala bu soruyu soruyor: ufolar gerçek mi?

Günümüzde insanlık hala bu soruyu soruyor: ufolar gerçek mi? İnsanlık bu sorunun cevabını henüz çözebilmiş değil. Ancak araştırmacılar ve komplo teorisyenleri bu konuda birçok teori ve bilgi sunmaya devam ediyor. Öne atılan teorilerden bir tanesi, ufoların çok üstün uzaylı varlıklara ait olduğu. Ancak geçmişe bakıldığında, insanlığın kendi imkanlarıyla yer çekimine karşı koyabilen ufolar üretmeye çalıştıkları, hatta başaralı olduklarını ortaya koyan bilgiler ve kanıtlar mevcut. Yani, uzaylı varlıklara ait olduğu düşünülen uçan daireler yaşadığımız gezegene özgü olabilir.

İlk Alman Ufo Amerika’da mı Geliştirilmişti?

Bir CIA ajanı olan Willam R. Lyne ‘‘Space Aliens from the Pentagon’’ adlı kitabında belirttiğine göre, ilk uçan diski (Elektrikli uçan makine ) Nikola Tesla  icat etmişti. Bu makine (Magneto-Hidro-Dinamik) jenaratörü ile işliyor ve havadan elektrik elde ediyordu. Yazarın iddiasına göre Naziler uçan disk projesini, Tesla’dan çalmışlardı.

Nazi Almanyasının Tesla’nın ‘‘Gizli Eter Fiziği’’ ve  ‘‘Elektrogravitik Diskler’’ konusundaki çalışmalarını devam ettirdiği yönünde bilgiler mevcuttur.

Gravite ve Tesla’nın Çalışmaları

Nikola Tesla’nın (1857-1943) serbest enerji ya da yakıtsız elektrik jenaratörleri üzerinde çalıştığı bilinmektedir. Nikola Tesla’nın ‘‘Eter Fiziği’’ nin uçan disklerin sevk sisteminde kullanımı çok gizli tutulduğu için, diskler II.Dünya Savaşı esnasında hiç kullanılmadı.Tesla, yüksek voltaj denemeleri esnasında elektrikli uçan bir makinanın, yüksek voltajlı  elektromanyetik dalgalara direnci ile hareket edebileceğini  ileri sürmüştü.

Bu dalgalar, ‘‘eter’’ in elektriksel kondüktif akıcı kütlesini, kütle ataleti olarak kullanarak,  aracın kitlesini, Manyetohidrodinamik Hall etkisi prensibini kullanarak, iter veya çeker.Eter, aracın kütlesi tarafından sevkedilirken, dalgalar artar ve makinanın dış yüzeyindeki kısımlar üzerinde yoğunlaşmış negatif yükleri  harkete geçirir ve MHD (Manyetohidrodinamik) pompalama prensibini kullanarak, eter bu konsantrasyon yönünde çekilir ve hızlandırılır. Çok ince eter, diski oluşturan atomların arasından geçerek onun uzayda hareket etmesini sağlar.

Nazilerin bilinmeyen uzay programı UFOLAR

Bilim kurgu meraklıları ve komplo teorisyenleri, bir zamanlar yerçekimine karşı koyabilen teknoloji üzerinde çalışmalar yaptıkları bilinen Nazilerin, bir gün göklerden devasa uzay araçlarıyla geri geleceğine dair teoriler öne sürüyor. Peki, böyle bir ihtimal gerçekten söz konusu olabilir mi?

Nazilerin bir uzay programı yürüttüğü ve dev UFOlarla ilk önce Antarktika, ardından da uzaya gittikleri yönündeki iddialar, İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından tartışılmaya başlanmıştı. ABD’nin 20’inci yüzyıldaki önemli bilim kurgu yazarlarından Robert. A. Heinlein, 1947’de yazdığı kitabında, Nazilerin Ay’da üssü olduğu düşüncesini ortaya atmıştı.

Üzerinde gamalı haç sembolü taşıyan Nazi UFOlarının göklerde dolaştığı Finlandiya yapımı “Iron Sky” filminin bu yıl gösterime girecek olması, Nazilerin “çok gizli” uzay programı hakkındaki tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

ABD’nin başkenti Washington’daki Smithsonian Uzay Tarihi Müzesi yetkilisi Michael Neufeld, Nazilerin bir uzay programına hiçbir zaman başlamadığını savunuyor. Neufeld, “Bu yanlış anlamadan kaynaklanan bir durum… İnsanlar bir roket programıyla, bir uzay programını aynı tutuyor. Nazilerin roket programı sadece silah üretmeye yönelikti. Almanların amacı ilk olarak V-2 roketlerini, uzun dönemde ise daha büyük ve menzili daha fazla roketler üretmekti” dedi.

VON BRAUN’UN HAYALİ FARKLIYDI

Nazi İmparatorluğu, var olduğu 1933 ile 1945 yılları arasında savaş alanında kullanmak için çok büyük askeri projeler başlattı. Almanların silah teknolojisine bu kadar odaklanmış olması, bilimsel çalışmaların ne boyutta olduğunun anlaşılmasını zorlaştırdı.

Almanlar, Wernher von Braun gibi çok değerli bilim insanlarına sahipti. Ancak uzay keşfine kafayı takmış olan Von Braun’un dehası her zaman daha güçlü bir roket geliştirilmesi için kullanıldı.

Von Braun’un biyografisini yazan Bob Ward, “Alman bilim insanları, roket programını, bir uzay programıyla devam ettirmek istiyordu… Nihayetinde bir uzay programının olacağını düşünüyorlardı ancak buna imkan oluşması için ilk önce askeri programlar yürütülmeliydi… Ancak Almanların güç yapısında bir uzay programına yönelik planlar yapıldığını zannetmiyorum” dedi.

ALMANLAR’IN UZAY YOLCULUĞU HAYALİ ve UFOLAR

Almanların uzay programına olan ilgisi Nazi iktidarının öncesindeki yıllarda, 1920’live 30’lu yıllarda çoktan başlamıştı. Adolf Hitler’i Almanya’nın lideri olma yolunda her zaman destekleyen ve Nazi partisinin kurulduğu günden itibaren arkasında olan Thule teşkilatı, elektro manyetik yerçekimi motorları geliştirmeye çalışıyordu.

Yerçekimine karşı koyabilen uzay araçları ilk olarak 1935 yılında Hauneburg kasabasında yapıldı. Ünlü Alman fizikçi ve mühendis Hermann Oberth’in, uzayda yolculuğun gerçekleştirilebileceğini öne sürdüğü yıllarda, Almanlar Haunebu adını verdikleri uzay araçlarının projerini hayata geçirmişti bile.

Almanların tutsak ettiği Avusturyalı deha Viktor Schauberger, 1939’da Haunebu–1 uçan dairesinin yerden yükselmesini sağlayan kişi oldu. Ancak ilerleyen yıllarda savaşın gidişatının değişmesi ve düşmanı durdurmak için V-2 gibi büyük silahlara ihtiyaç duyulması, Schauberger’in çalışmalarını arka planda bıraktı.

Neufeld, “Naziler yönetime geldiğinde tüm kaynaklarını füze teknolojisine aktarmaya başladı” ifadesini kullandı. Savaşın kaybedilmesiyle de, suyun sihirbazı olarak bilinen bilim insanının çalışmaları müttefiklerin eline geçti.

İYİ VE KÖTÜ NAZİLER

İkinci Dünya Savaşı’nın kaybedilmesinin ardından, Alman bilim insanları ABD ve Sovyetlerin uzay programlarına öncülük eden isimler oldular. Karizmatik von Braun, NASA’nın itici gücü haline gelirken, Almanların uzay programı hakkındaki efsanelerin de canlı kalmasını sağladı.

Neufeld, “von Braun ve yanındaki bazı önemli isimler, Nazi yönetimi altında çalışırken aslında kafalarında yatan asıl konunun uzay olduğuna dair yanlış bir izlenimin yayılmasına neden oldular… Birçoğu silah projelerini açıkça destekledi, hatta bazıları çok hırslı Nazilerdi. Ancak savaşın ardından eski kimliklerinden uzaklaştılar” dedi.

Alman bilim insanlarının gerçekte neyi savunduğu, müttefikler arasında onların “iyi ve kötü Naziler” olarak ayrılmalarına neden oldu. Von Braun ve arkadaşları ilk gruba girerken, SS birliğinin komutanı Heinrich Himmler ve Auschwitz toplama kampında yaptığı deneylerle bilinen SS komutanı Josef Mengele, ikinci gruba giriyordu.

Neufeld, “von Braun bir uzay tutkunuydu… Uzay onun umursadığı tek şeydi. Aynı zamanda sağcı bir milliyetçi ve Nazilere sempatisi olan bir insandı. Kısaca silah üretmek onun için bir çelişki değildi. Hem savaşa hem de uzay keşfine hizmet edecek roketler yapabilirdi” ifadesini kullandı.

V-2 SAVAŞ KAZANAMADI AMA…


Almanlar, ilk V-2 balistik füzesini 3 Ekim 1942’de Almanya’nın Peenemünde kasabasında test etti. Walter Dornberger’in başında olduğu proje için, “Uzay yolculuğundaki ulaşımı temsil eden yeni dönemin ilk başarısı” olarak yorumladı.Bir ton ağırlığındaki 14 metrelik dev V-2 roketleri, 5 bin 700 km hıza ulaşabiliyordu.
Üç yılda 2 bin 724 İngiliz’in hayatına mal olan V-2’ler, Nazilerin teknolojik araştırmalarının amacını açıkça ortaya koydu.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından, V-2 silah teknolojilerinin geliştirilmesinde kullanılmaya devam etti. Alman mühendisler, ABD ve Sovyetler arasındaki yarışta kıtalararası balistik füzelerin (ICBM) geliştirilmesinde rol oynadı. Dünya, her an patlayabilecek bir nükleer füzenin tehdidiyle yaşamak zorunda kaldı.

V-2, nihayetinde Almanlara istediklerini veremedi. Neufeld, “Bu roket Sovyetler, ABD , Fransa ve dolaylı yollardan diğer müttefik ülkelere fayda sağladı. Uzaya giden yolculukta ise temel taşı oluşturdu” dedi.

Nazilerin savaşı kazanması halinde, 1940’lı yıllarda uzay keşiflerin başlamış olacağını savunanlar hala var. Ancak Neufeld, insanın doğal halinin her zaman baskın çıktığı görüşünde: “Bana kalırsa Almanların zaferi yaşansa bile uzay keşfi uzun yıllar beklemek zorunda kalırdı… Savaş, havacılık veya başka bir alan olsun, her zaman teknolojik gelişmelerin öncülüğünü yapıyor. Uzay yolculuğu önüne geçilemez bir konu. Yine de hayata geçmesi çok uzun sürerdi” yorumunda bulundu.

Nazi keşfetti Abd Geliştirdi

Ufolar gerçek mi? İnsan yapımı uçan daireler ile adım adım sahte uzaylı istilası komplo teorisi. Uzay teknolojisi diye adlandırdığımız ve gördüğümüz yerde uzaylılara ait olduğunu düşündüğümüz, ufo yani tanımlanamayan uçan cisimler Viktor Schauberger’in projesi olabilir mi? Nazi ufo teknolojik sırları, Abd hava kuvvetleri uçan dairelerine tarihi bir yolculuk.

Günümüzde insanlık bu soruyu soruyor Ufolar gerçek mi? Henüz bu sorunun cevabını çözebilmiş değil. Araştırmacılar ve komplo teorisyenleri bu konuda birçok teori ve bilgi sunmaya devam ediyor. Teorilerden bir tanesi, ufoların çok üstün uzaylı varlıklara ait olduğu.

Ancak geçmişe bakıldığında, insanlığın kendi imkanlarıyla yer çekimine karşı koyabilen ufolar üretmekte başarılı olduğu, bilgiler ve kanıtlar ile mevcut. Yani, uzaylı varlıklara ait olduğu düşünülen uçan daireler yaşadığımız gezegene özgü olabilir.

Nazi UFO teorilerine göre

Bilim kurgu, komplo teorilerinde ve yeraltı çizgi romanlarda, ufolar ve Nazileri birbirine bağlayan hikayeler ya da iddialar dolaşmaktadır. Nazi UFO teorilerine göre, II. Dünya Savaşı sırasında ve öncesinde gelişmiş uçak veya uzay araçları geliştirmek için sözde başarılı girişimler olduğu ve daha da ötesi bu araçların savaş sonrasında korunarak Antarktika, Güney Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gizli yeraltı üslerinde yaratıcılarıyla beraber muhafaza edildikleri ileri sürülmektedir.

Nazilerde UFO araçları için çeşitli kod adları

Bu UFO araçları için çeşitli kod adları ya da alt sınıflandırmalar tanımlamıştır: Rundflugzeug, Feuerball, Diskus, Haunebu, Hauneburg-Geräte, V7, VRIL, Kugelblitz, Andromeda-Geräte, Flugkreisel, Kugelwaffen, Reichsflugscheiben.

Abd Paperclip Harekatı

Daha sonra Abd Paperclip Harekatını gerçekleştirdi. Paperclip Harekatı, ABD askeri istihbarat servisinin II. Dünya Savaşının sonu ve sonrasında Nazi Almanyası’ndan önemli bilim adamlarının ülke dışına kaçırılması operasyonunun kod adıdır.

Projeyi ABD ele geçirdi! (Avro Aircraft Ltd.)

Proje 1950 yılında Abd’nin elinde isim değiştirerek yeniden şekillendi. Silver bug projesi, 1950’lerde ABD ordusu için Malton, Ontario, Kanada’da Avro Aircraft Ltd. tarafından inşa edilen deneysel daire şeklindeki bir uçağa verilen bir kod adıydı.

ABD ordusu UFO tasarım uçaklarını test ediyor ve uçuruyordu. Dikey kalkma ve inişe sahip 35 kadar daire projesi vardı. En çok sınıflandırılan, Silver bug kod adıyla biliniyordu.

Adım adım sahte uzaylı istilası komplo teorisi gerçek oluyor! Uzay komutanlığı kuruldu, Bluebeam (Mavi ışık) Projesi tamamlandı, Pentagon ufo itirafı yapıldı. Sırada ne kaldı?

CNBC’de yer alan habere göre, Pentagon, UFO görüntülerini araştıracak yeni bir gözlem birimi kurmuştu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Pentagon Sözcüsü Susan Gough, ekibin resmi adının Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu olduğu açıklamıştı.

Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu’nun görevi ise sanılanın aksine uzaylıların peşine düşmek değil, tanımlanamayan obje ve olayların doğasını ve kaynağını araştırmak olarak belirlenmişti.

Pentagon, donanma pilotlarının görev sırasında kayda aldıkları UFO (Unidentified Flying Object – Tanımlanamayan Uçan Obje)  olduğu iddia edilen uçan cisimlere ilişkin görüntüleri geçtiğimiz aylarda yayınlamıştı.

Pentagon, daha önce özel bir şirket tarafından yayınlanan görüntülerdeki uçan cisimlerle ilgili “tanımlanamayan uçan nesneler” ifadesini kullanmıştı.

CIA’den yapılan bu açıklamaya rağmen aralarında 1957 yılında Kaliforniya’daki Edwards Hava Üssü’nde görev yapan bir pilotun çektiği karenin de bulunduğu UFO fotoğrafları hala tartışmaların merkezinde yer alıyor.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

Bakmış içeriklerinde teknoloji ve bilimi en iyi şekilde kullanarak komplo teorileri, gizli bilgiler, ilginç bilgiler ve daha fazlasını tüm okuyucularına ve izleyicilerine ücretsiz şekilde sunmaktadır. Bakmış en çok merak edilen konuların başında gelen kehanetler ve bu kehanetler hakkındaki araştırmaları, gizemli olayları ve merak edilen arkeoloji çalışmalarını detaylı bir şekilde incelemektedir. Bunun yanında mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi (ufolar), antik medeniyetler ve birçok ilgi çekici içeriği başarılı şekilde yapılan araştırmalar ile sunmaktadır.

Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. 

Öneriler;

Mobil Uygulamamız Yayında! Android markette yerimizi aldık!
23 Mucizesi Sayıların Gizemi
Kıyamette Hayatta Kalma Rehberi 18 STRATEJİ Zombi
Orman Yangını GERÇEKLERİ
ODAKLAN Zombi kıyameti, Virüs Salgını, Fema, Dünya nüfusu azaltma
KARA ŞÖVALYE UYDUSU (Black Knight satellite) BATTANİYE ÇIKTI

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.