8 Dakikada 2021 Yılında Neler Oldu? 2021 Gerçekleşen Olaylar

Sıradaki içerik:

8 Dakikada 2021 Yılında Neler Oldu? 2021 Gerçekleşen Olaylar

Ünlü Kahinlerin 2022 kehanetleri. Baba Vanga, Nostradamus, Azerbaycanlı Şaman, Muhyiddin İbni Arabi, Shipton Ana, Alois Irlmaier 2022 kehanetleri tek videoda
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ünlü Kahinlerin 2022 kehanetleri. Baba Vanga, Nostradamus, Azerbaycanlı Şaman, Muhyiddin İbni Arabi, Shipton Ana, Alois Irlmaier kehanetleri tek videoda. 2022’de neler olacak?

Bu kahinlerin kehanetlerini arka arkaya dinlediğinizde ortaya çıkan tabloya büyük resme inanamayacaksınız! Dikkatlice izleyin!

ÜNLÜ KAHİNLERİN 2022 KEHANETLERİ

2022 Türkiye ve Dünya Kehanetleri serimizde kimler yok ki? 2022 yılına girmeden önce kehanetleri gerçekleşen kendini kanıtlayan kahin ve astrologlar bu seride…

Muhyiddin İbni Arabi, Baba Vanga, Nostradamus, Azerbaycanlı Şaman, Aziz Malaki – Shipton Ana ve diğerleri… 2022’de neler olacak?

Ben Halil BAKMIŞ Kanalıma ÜCRETSİZ abone olmayı Unutma!

2022 Türkiye ve Dünya Kehanetleri

00:00 Kahinlerin 2022 Kehanetleri
00:48 Azerbaycanlı Şaman Kahin 2022 Kehanetleri
03:37 Nostradamus 2022 Kehanetleri
06:23 Baba Vanga 2022 Kehanetleri
07:44 Muhyiddin İbni Arabi 2022 Kehanetleri
09:13 Alois İrlmaier 2022 Kehanetleri
11:18 Shipton Ana 2022 Kehanetleri

Azerbaycanlı Şaman Kahin 2022 Kehanetleri

Bugüne kadar Azerbaycanlı Şaman‘ın 2019 2020 ve 2021 yıllarındaki Kehanetleri Gerçekleşti. Koronavirüsü bilen Azeri Şaman geçen yıl içindeki Depremler, Orman yangını, Sedat Peker, Çin roketi, sokağa çıkma yasağı, yeni salgın kehanetleri gerçekleşmişti. Bakalım Azerbaycanlı Şaman’ın 2022 kehanetleri gerçekleşecek mi?

Nostradamus 2022 Kehanetleri

Michel de Nostredame, ya da bilinen şekliyle Nostradamus ismini özellikle ‘kehanet denildiğinde’ duymuşsunuzdur. 1503 yılında dünyaya gelen Fransız, yaşadığı yıllar boyunca geleceğe yönelik yaptığı kehanetlerinin tutmasıyla biliniyor. Peki Nostradamus, 2022 yılı için neler görmüş?

Baba Vanga 2022 Kehanetleri

26 yıl öncesinde vefat eden Baba Vanga, dünyanın en popüler kahinleri arasında kabul ediliyor. Makedonya’da yaşayan kahin Baba Vanga, pek çok tarihsel olayı yıllar öncesinde anlatmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

11 Eylül saldırısı, Sovyetler Birliği’ne ait Kursk denizaltısının batışı ve Barack Obama’nın ABD başkanı seçilmesi gibi birçok olayı öngördü. Baba Vanga’nın yıllar öncesinde anlattığı öngörüleri uzmanlar tarafından 2022 yılında bir kez daha yorumlandı.

Alois İrlmaier 2022 Kehanetleri

Yıllar önce yaşayan kahinler, dünyada yaşanabilecek olayları önceden paylaşıyor. Birçok kahinin söyledikleri, gerçekleşti bile. Yaşanan doğa üstü olaylar, inanmayan insanların da aklında soru işaretleri bırakıyor. Bunlardan biri de Alois Irlmaier…

Alois Irlmaier’e göre 2022’de 3. Dünya Savaşı, Orta Doğu’da başlayacak. İlk kıvılcımın Balkanlar’da çıkacağını söyleyen kahin, ateşin Orta Doğu’ya sıçrayarak büyüyeceğini belirtmiş.

Muhyiddin İbni Arabi 2022 Kehanetleri

1165 ve 1240 yılları arasında yaşadığı bilinen Endülüs doğumlu Muhyiddin İbnü’l-Arabî‘nin, ‘Saatlerin Hazinesi’ kitabında yer verdiği  kehanetleri, tüyler ürpertti.

Çiçek hastalığının artacağından, sırt ve boğaz hastalıklarının da artacağına, Yemen, Irak ve Şam ülkelerinde şiddetli pahalılık başlayacağına ve boşanma olaylarının artacağına dair bir çok kehanette bulunan Muhyiddin İbnü’l-Arabî, 2022 yılı için başka hangi kehanetlerde bulunmuş? İşte o 2022 kehanetleri

Shipton Ana Kehanetleri

Tarih boyunca insanlar gelecekte neler yaşanacağına ilişkin olayları merak etme eğilimi gösterdi. Dünyanın en ünsüz kahini olan ve ‘Çağdaş Nostradamus’ olarak adlandırılan Shipton Ana, 5 asır öncesinde ortaya koyduğu kehanetlerle günümüze ışık tutmaya devam ediyor.

Shipton Ana’nın doğumu, ölümü ve kehanetleri modern dünyada hala ünlenmesini sağlıyor. İşte Shipton Ana ve onun tüyler ürperten 2022 kehanetleri

Diğer videolarımıza göz attın mı?

The Economist 2022 Dergi Kapağında Gizli Şifreler Kehanetler!
COP26 İklim Zirvesi ve 2022 Kehanetleri Time Dergisinin Kapağında
The Economist Dergisi Yeni Takvim Kapağında 2022 Kehanetleri

Kahinlik ve Kehanet

Kâhinlik (kehanet), çok eski uygarlıklardan beri var olan bir uzmanlık alanı olup, kısaca, meydana gelecek olayları birtakım yöntemlerle önceden bilmeye çalışma olarak tanımlanır. Eski uygarlıklar içinde kâhinlik çalışmalarına önem vermemiş bir uygarlık hemen hemen yok gibidir.

Antik Yunan’da kâhinlik

Kâhinlik uygulamaları içinde en bilinenleri, antik Yunan’daki ve okült bilgilerinin büyük kısmını Etrüskler’den ve bir kısmını da eski Yunanlardan almış Romalılar’daki uygulamalardır. Antik Yunan’da kâhinlik çalışmaları özellikle Apollon tapınaklarının bulunduğu orakl merkezlerinde yoğunluk kazanmıştı.

Eski Yunanca’da kehanet anlamına gelen mantika doğal ve yapay olarak ikiye ayrılırdı: Oneirokritai (haberci rüyaların yorumu), manteuma veya orakl (transa dayalı hikmetli sözler ve bunlardan anlam çıkarma), egkoimesis (istihare) ve nekromansi (bedensiz varlıklardan bilgi alma) doğal mantika içinde yer alırdı. Yapay mantika ise fallardan oluşurdu.

Roma uygarlığında kâhinlik

Romalılar birçok alanda olduğu gibi, kâhinlik çalışmalarını da Etrüsk kültürüne borçludurlar. Eski Roma kâhinliğindeki üç önemli terim signa (çeşitli yollarla gelen ilâhî mesajlar) , omina (içerdiği ilâhî mesajı anlamak için anlam çıkarılan insan sözü) ve prodigia’dır (kendilerinden anlam çıkarılan olağanüstü doğa olayları). Signa’lar ex caelo (gök işaretleri), signa oblativa (kendiliğinden gelen işaretler) ve signa impetrativa (dinleme yoluyla anlaşılabilen işaretler) olmak üzere üç gruba ayrılırdı.

Eski Roma kâhinlerine göre, bir insana veya bir topluma ilâhî bir mesaj verilmek istendiğinde bu mesaj herhangi bir insana da herhangi bir zamanda söylettirilebilirdi (omina). Önemli olan bu sözleri anlayabilmek, iyi yorumlayabilmek, yani mesajı almasını bilmekti. Prodigialar’dan cansız doğadakilere portentum ve ostentum, canlı doğadakilere de monstrum derlerdi. Etrüskler’de en tanınmış kâhinlik türlerinden ikisi gözlemlenen kuş uçuşları ve yıldırımların analitik yorumuydu.

Türk-İslam kültüründe kâhinlik

Şamanist inisiyasyondan geçmiş veya sufilik terbiyesiyle büyümüş eski kâhinler, kendilerine bir sorunla ilgili olarak, danışmak üzere gelenlere bildikleri bir şey varsa konuşur, bilmedikleri veya sakıncalı gördükleri konularda asla konuşmazlardı; ayrıca verdikleri bilgi için en ufak bir maddi veya manevi karşılığı kesinlikle kabul etmezlerdi.

Ben Halil BAKMIŞ Kanalıma ÜCRETSİZ abone olmayı Unutma!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.