Erol Mütercimler Banu Avar Emin Çapa 2019 Türkiye

Sıradaki içerik:

Erol Mütercimler Banu Avar Emin Çapa 2019 Türkiye

Zombi Geyiği Hastalığı İnsanlara Sıçrayabilir
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnsanlara Sıçrayabilir

Bilim adamları ‘zombi geyiği‘ hastalığının insanlara sıçrayabileceğinden endişe ediyor. CWD, virüs bulaşmış hayvanların ormandan tökezlemelerine neden olur, bazen sallar ve bir zamanlar korktukları insanlara karşı saldırganlaşır. Zombi geyiği hastalığına yakalanan geyikler Kilo veriyorlar. Umutsuzlar. Bununla ilgili en göze çarpan şey, zombi dom’a benzemesi değildir bunun tedavi edilemez bir prion hastalığı olduğu gerçeğidir.

Michael Osterholm, “Bu, halk sağlığı deneyimime ve BSE’nin insanlara 1980’ler ve 1990’larda bulaşma riskine ve en geniş kapsamlı inceleme ve değerlendirmelerime dayanarak en iyi profesyonel kararımdır ”dedi .

ABONE OL.! http://bit.ly/2ReyspU
Bu oynatma listelerini seyredin…
Zombi Virüs Salgını Kıyameti Hakkında 
Kıyamet ve Kıyamet Sonrası Bilim Kurgu 

Texas gov http://bit.ly/2trc0zW
Cdc gov http://bit.ly/2S9GrEu / http://bit.ly/2SX80W4 / http://bit.ly/2GO547E
ncbi.nlm.nih gov http://bit.ly/2NbmUml / http://bit.ly/2NbnsbT
usgs gov https://on.doi.gov/2NbnEb7
jvi.asm org http://bit.ly/2V53lP5
vetmed.umn edu http://bit.ly/2Ef8JKc

Zombi Nedir?

Hemen hemen tüm kültürlerde karşımıza çıkan ve bir hortlak türü olarak bilinen zombi, aslında Haiti kültürüne aittir. Korku ve kurgu yapıtlarında sıkça yer alan bu kavram 1930’lu yıllardan günümüze kadar kullanılmaya devam edilmektedir.

Zombi Kelime Anlamı ; Hortlak. Uykusuzluktan, yorgunluktan serseme dönmüş kimse. (Kaynak: TDK Türkçe Sözlük)

Bu konuyla ilgili pek çok komplo teorisi üretilmiştir. Bazı araştırmacılar, virüsün ABD’deki bir yer altı üssünde üretildiğini savunmaktadır. Bazıları da virüsü illüminatiyle bağdaştırmaktadır.

CWD ya da ” zombi geyik hastalığı ” olarak bilinen bu hastalığın son dönemlerde iki eyaletteki geyik popülasyonları arasında, olması gerekenden fazla yayılmaya başladığı bildirildi.

Prionlar

Yanlış katlanmış proteinlerin (prionların) yayılmasından ötürü gerçekleşen bu hastalığın geyiklerdeki en büyük belirtileri; geyiklerin kilo kaybetmesine sebep olması, diğer geyiklerle iletişimini kesmesi ve insanlardan korkma özelliğini (ve diğer yırtıcılardan) kaybetmesi olarak bildirildi. ABD’nin 23 ayrı eyaletinde bildirilen hastalığın en çok Mississippi eyaletinde görüldüğü söyleniyor.

Kanada’da prion denilen yanlış katlanmış proteinleri incelemek üzere çalışan Alberta Prion Research Institute’ün yaptığı araştırmaya göre, genetik olarak insanlara en benzer olan maymun türü olan Makak maymunlarının eğer yeterince hastalığa sahip hayvanların etlerini yerlerse bulaşabileceğini belirten bir rapor yayınladı.

Temel endişe de bu yönde.

Özellikle de bahsedilen eyaletlerde avcılık faaliyeti sık görülüyor ve av etleri sıkça yeniyor. Mississippi Doğal Kaynaklar Departmanı’nın yaptığı uyarıya göre, avcıların avladıkları etleri yemeden önce CWD kontrolü yaptırmaları gerekiyor. Özellikle de bu hastalık bir geyiğe bulaştıktan ancak 2 yıl sonra fark edilebildiği için, geyiklerde bu hastalığın olup olmadığını takip etmek oldukça zor.

Hastalığın yayılmasının bir dönemler Creutzfeldt-Jakob hastalığının bir türü olan Deli Dana Hastalığının yayılma biçimine çok benzer olduğu düşünülüyor. Yine insanlara bulaştığında yeni bir Creutzfeldt-Jakob hastalığı türünün ortaya çıkacağı da araştırmacıların söylediklerinin arasında. Tabii ki Deli Dana ile Zombi salgını çok farklı şeyler. Ancak bu tip hastalıkların son 50 yılda bu kadar çabuk ve kaynağı bilinmeyen bir şekilde ortaya çıkabilmesi araştırmacıları korkutuyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Geyiklerden bulaşabilme olasılığı bulunan bu hastalık, zombi kıyametini başlatır mı? Zombi geyiği hastalığı bir deneme mi?

 

BAKMIŞ YOUTUBE’da

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Diğer kategorilerimize de göz atın; Komple Teorisi, Gizemli Olaylar, İlginç Bilgiler, Bilinmeyenler…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.