Epifiz Bezi Nasıl Temizlenir Zihin Gözü ilacı 3. Göz

Sıradaki içerik:

Epifiz Bezi Nasıl Temizlenir Zihin Gözü ilacı 3. Göz

Zombi Kıyameti Hayatta Kalmanızı Sağlayacak Yetenekler
avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zombi salgını yada Zombi Kıyametin de Hayatta kalmanızı sağlayacak Yetenekler nelerdir?

Zombi kıyametin yada zaombi salgını hayatta kalmanızı sağlayacak yetenekler nelerdir? Zombi virüsü gerçek olduğunda hayatta kalmanızı sağlayacak püf noktalara derinlemesine giriş yaptık. Zombi salgını sırasında pek çok yetenek değersizleşirken bazı yetenekler daha da değer kazanacak.

Bu yeteneklere sahip olan insanların hem hayatta kalma şansları artacak hemde salgın sonrası oluşacak olan küçük insan topluluklarında değerli ve alınacak kararlarda söz sahibi insanlar olacaklar. Zamanınız varken bence öğrenmenizde yarar var. peki nedir bu yetenekler ?

Zombi salgını yada Zombi Kiyametin de Hayatta kalmanızı sağlayacak Yetenekler nelerdir

Zombi salgını yada Zombi Kıyametin de Hayatta kalmanızı sağlayacak Yetenekler nelerdir

Zombi kıyameti teması Hollywood

Sadece Hollywood değil dünya çapındaki sinema kültürü için zombi teması aynı Naziler gibi her zaman kullanılan ve bu kullanma sıklığından dolayı da artık sıkıcılaşmaya başlayan bir durumdadır. Sinemada nasıl her türün kendine has klişesi oluyorsa zombi teması da kendi içinde pek çok klişe barındırıyor. Hollywood’un zombi temasını bu kadar sık işlemesi tesadüf olabilir mi? Şimdi anlatacaklarım bunun altında farklı nedenlerin olduğunu gösterebilir. Zombi kıyameti benim açımdan gittikçe artan bir ihtimal hâline geliyor.Bugünkü anlamda kullanılan İngilizce “zombie” kelimesini ilk olarak 1819 tarihinde Robert Southey kullanmış. Oxford İngilizce sözlüğüne göre kelime, Batı Afrika’dan, Haiti’den ve Vudu(Voodoo) inancından yayılmış.Animist olan vudular canlı cansız her şeyde bir ruhun olduğuna inanmaktadırlar. Vudulardaki ölümsüzlük inancı, bugünkü zombilerin ilk kökenini oluşturur. Onlara göre ölmüş bir insan büyülerle, ayinlerle ve çeşitli formüllerle beraber tekrar diriltilebilirler.

Zombi kelimesinin kökenlerinin bu iki kelime içerisinde olması muhtemel.

Kongo dilinde tanrı anlamına nzambi ve fetiş anlamına gelen zumbi kelimelerine benzerlik dikkat çekiyor. Zombi kelimesinin kökenlerinin bu iki kelime içerisinde olması muhtemel. Tanrı olarak kullanılan kelimeyle benzerliği ilginç. Sonuçta bu tarz toplumlar tanrıya öyle sıradan bir isim vermezler. Tahminimce tanrının ölüleri diriltebilmesinden yola çıkıp zombi ismi ortaya çıkmış olabilir. Zombilerin ilk köklerinin bu tarz toplumlarda ortaya çıkmasının sebebi büyük ihtimalle yetersiz tıbbi imkânlardan dolayı insanların öldü zannedilip diri diri gömülmesidir. O zamanlarda gömülen insanlardan bazıları kendi imkânlarıyla mezardan dışarı çıkmayı başarabilmiş.

Öyle ki, bu tarz olayların günümüzde yaşandığına dair de pek çok veri elde edilmiş.

Gömülen insanlar gömüldüklerinin farkına vardıklarında bu durum onları psikolojik ve nörolojik anlamda etkilediği için mezardan çıksalar bile yürüyüşleri hal ve tavırları değişmeye başlıyormuş. Onların bu sersemce tavırları, diğer insanlar için onları bir nevi yürüyen ölüler yapmış.

Zombi kıyameti, salgını veya istilası hemen hemen bütün insanlar nezdinde zaman öldürmek için izledikleri filmlerde ve diğer kurgusal yapımlarda yer alan basit bir kurgudan öteye geçemiyor.İşte ben tam olarak o kadar emin değilim…

Merhaba Youtube Türkiye de yeniyim. Bakmış kanalı hızla gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Bur da dev gibi bir aile için her hafta iki yeni video yüklüyorum. Bakmış videolarında teknoloji ve bilimi kullanarak komplo teorileri, gizli bilgileri, kehanet, gizemli olayları, merak edilen arkeoleji çalışmalarını sizler için araştırıyor ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum.

Ücretsiz Abone olmayı unutmayın…

YouTube kanalları arasında yer alan ve her gün abone sayısını hızla arttıran BAKMIŞ YouTube kanalı sizlere birbirinden ilginç içerikleri en iyi şekilde sunmaktadır. Video içeriklerinde teknoloji haberleri, bilim haberleri, komple teorileri, gizli bilgiler, kehanetler, gizemli olaylar youtube, merak edilen arkeoleji çalışmaları, gizli tarihi bilgiler, mitler, efsaneler, paranormal olaylar, uzay ve uzay bilimi, antik medeniyetler hakkında araştırmaları ve daha fazlasını sizlere en açıklayıcı şekilde sunmaktadır.

BAKMIŞ YouTube kanalı aboneleri ve video etkileşimleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. BAKMIŞ ilginç bilgiler kanalı haftada iki yeni video yükleyerek içeriklerini sürekli güncellemekte ve güncel trend konuları paylaşmaktadır. Sizlerde dünya insanlarından saklanan bu gizli bilgileri ve belgeler ile ilgili analizleri merak ediyorsanız BAKMIŞ YouTube kanalına abone olabilirsiniz.
Birbirinden farklı içerikleri ile sizlerde son dakika gelişmelerini ve haberleri buradan takip edebilirsiniz. Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak için hemen aşağıdaki abone ol butonundan kanalımıza abone olabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginç bulduğunuz video içeriklerini arkadaşlarınız ile paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın.

http://youtube.com/c/BAKMIŞ
bakmisonline@gmail.com

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.