TEORİLER GERÇEKLEŞİYOR! METAVERSE TEORİSİ

Sıradaki içerik:

TEORİLER GERÇEKLEŞİYOR! METAVERSE TEORİSİ

avatar

hbakmis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zombi salgını hakkında detaylı olarak hazırlanmış 1 saat 45 dakikalık zombi belgeseli sizlerle. 

ZOMBİLERİN TARİHÇESİ

Zombi kelimesinin kökeni bilinenin aksine yakın zaman önce yapılan çalışmalar sonucu 8. yüzyıla kadar uzandığını gösteriyor. “Zombi” kelimesinin, Kongo’da “ölü bir insanın ruhu” anlamına gelen “nzambi” kelimesinden, ya da Louisiana veya Haiti dillerinde kullanılan ve özgür iradesi olmaksızın yeniden hayata getirilen bir insanı temsil eden “zonbi” kelimesinden geldiği söylenir. Kara büyünün araştırılması ve uygulaması ile ilgilenen Bokorların, yani Voodoo rahiplerinin ölüyü diriltme yeteneğine sahip olduklarına yönelik öteden beri süregelen inanışlar olduğunu biliyoruz. Sözde ölü diriltme işlemlerinde kullanılan Coup padre‘nin ana malzemesi dört bir yana nam salmış fou-fou zehrinin ölümcül maddesi olan tetrodotoksindir.

ZOMBİ SALGININ GEREKÇELERİ
Peki zombi salgını neden yapılmak istiyor? Dünya çapında yaşanacak bir salgının gerekçesi ne olabilir diye düşünüyor olabilirsin şuan, Özellikle neden zombi salgını dıyorsun. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) resmi web sitesinde bile “şimdi gülebilirsin ama gerçekleşirse” diyerek vurguladığı ve son günlerde ön plana çıkan bu teorinin gerekçelerini beraber incelemeye ne dersin?

OLASILIKLAR / TEORİLER
Merhaba işte tekrar beraberiz. Bu kısımda sizlere uzun uzun bir çok teori anlatmayacağım bunun yerine ingilterinin saygın gazetesi expreess de 4 mart 2021 tarihinde araştırmacı gazeteci bruce lee’nin yayınladığı bir araştırmayı aktaracağım. Bilim insanları bir zombi salgını olabileceğine inanıyor. Ölülerin dirilip canlılardan besleneceğine inanmak imkansız olsa da, uzmanlar bir parazitin beyni etkileyebileceğini veya bir virüsün mutasyona uğrayarak rahatlıkla gelişebileceğini düşünüyor.

ZOMBİLERE BİLİMSEL YAKLAŞIM
Bu konuda hazırladığım hemen her videoda yaptığım gibi burada da öncelikle zombi derken neyi kast ettiğimizi ve neden bu kelimeyi seçtiğimizi tanımlamak istiyorum. Bir kişinin beyin ölümü gerçekleştiğinde o kişi tekrar hayata dönmez. Yani yaşayan ölüler sadece fantastik bir kurgudur. Zombi salgınında kimse mezarlarından kalkmayacak ölüler canlanmayacak. Ancak hastalığın bulaşma eğilimi ve insanlara olan etkisi onların bilinçsiz ve saldırgan bir hale getirebilir.

YAPILAN ÇALIŞMALAR
Son 40 senedir yayılan salgın hastalıkların aralıklarını incelediğim de geçtiğimiz 3 sene boyunca haberdar olduğumuz salgın hastalıklar ondan evvel ki 37 sene boyunca haberdar olduklarımızdan tam 80 kat artmış.

YAPIM : KÜLT TV : https://www.youtube.com/channel/UCAG5HALf4Y2G24ytrlgPocQ
Private Pilates Erhan GÜRBACA IG: @erhanmusicofficial
Bakmış Kanal Halil BAKMIŞ: https://www.youtube.com/channel/UCrGfioES4LLa0-aiSljuphg
Serkan KIZILAY IG: @serkankizilayhoca
Süleyman KOCABIYIK: IG: @suleymankocabiyikfight

Bu videolarıda izlemelisin 😉
DÜNYANIN EN İYİ 15 ZOMBİ FİLMİ ÖNERİSİ
KAMERAYA YAKALANAN 10 GİZEMLİ ZOMBİ !! GERÇEK Mİ 
(KENDİN YAP) Zombi Apocalypse Survival Kit
Medeniyetten Uzak 15 İnanılmaz Sıradışı Evler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.