The Economist 2022 Dergi Kapağında Gizli Şifreler Kehanetler!

Sıradaki içerik:

The Economist 2022 Dergi Kapağında Gizli Şifreler Kehanetler!

Zombileri Araştıran Bilim Adamları Ne Diyor? Zombi gerçekliği İnanılmaz derecede güç bir fikir olarak kabul edilen bir durum. Zombileri araştıran

Zombileri Araştıran Bilim Adamları Ne Diyor? Zombi gerçekliği İnanılmaz derecede güç bir fikir olarak kabul edilen bir durum. Zombileri araştıran bilim adamlarını ve kurdukları Zombi Araştırma Topluluğunu mercek altına aldık. ” Zombie Research Society ” adındaki topluluk içerisinde bilim insanları, yazarlar ve yönetmenler var.

Zombilerin Tarihçesi

Zombi kelimesinin kökeni bilinenin aksine yakın zaman önce yapılan çalışmalar sonucu 8. yüzyıla kadar uzandığını gösteriyor. “Zombi” kelimesinin, Kongo’da “ölü bir insanın ruhu” anlamına gelen “nzambi” kelimesinden, ya da Louisiana veya Haiti dillerinde kullanılan ve özgür iradesi olmaksızın yeniden hayata getirilen bir insanı temsil eden “zonbi” kelimesinden geldiği söylenir. Kara büyünün araştırılması ve uygulaması ile ilgilenen Bokorların, yani Voodoo rahiplerinin ölüyü diriltme yeteneğine sahip olduklarına yönelik öteden beri süregelen inanışlar olduğunu biliyoruz. Sözde ölü diriltme işlemlerinde kullanılan Coup padre‘nin ana malzemesi dört bir yana nam salmış fou-fou zehrinin ölümcül maddesi olan tetrodotoksindir.

Zombilerin Bilimsel Açıklaması

öncelikle zombi derken neyi kast ettiğimizi ve neden bu kelimeyi seçtiğimizi tanımlamak istiyorum. Bir kişinin beyin ölümü gerçekleştiğinde o kişi tekrar hayata dönmez. Yani yaşayan ölüler sadece fantastik bir kurgudur. Zombi salgınında kimse mezarlarından kalkmayacak ölüler canlanmayacak. Ancak hastalığın bulaşma eğilimi ve insanlara olan etkisi onların bilinçsiz ve saldırgan bir hale getirebilir.

Bakmış Kanal Halil BAKMIŞhttps://www.youtube.com/channel/UCrGfioES4LLa0-aiSljuphg

Şunları da beğenebilirsiniz:

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.